Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az erőteljes keresztényelle...

Mi az erőteljes keresztényellenesség oka véleményetek szerint?

Figyelt kérdés

Szerintem alapvetően három oka lehet:

1. Egyszerű tájékozatlanság, műveletlenség.

2. A keresztény vallás nem egy olyan vallás, amit már akkor is gyakorolsz, ha a követőjének vallod magad. Rengeteget kell magadon változtatni, lemondani dolgokról, vagy éppen pont csinálni, akár nehéz dolgokat is, hogy valóbban keresztény lehess. Ez pedig nyilván sok hedonista életmódot folytató embernek nem tetszik.

3. Ez pedig a kereszténységen belüli probléma: sok olyan magát kereszténynek valló testvér volt és van, akár nagy nyilvánosságban, közéletben, akár a közvetlen, kicsiny, személyes magántérben is, aki amúgy nyílegyenesen szembemegy a kereszténység tanításaival. Igazából csak annak vallja magát, de az élete semmiben nem különbözik egy teljesen vallástalan emberétől. Mondhatni álszent, képmutató, farizeus. Ugyanúgy bűnöket követ el, megbánás nélkül, akár a mindennapi életben, mint egy teljesen hitetlen ember, de közben hívőként, meg vallásosként hivatkozik magára. Mások nem álltak meg a hétköznapi életben gyakrabban előforduló bűnöknél, illetve annál, hogy nem látszik meg rajta semmilyen szempontból a hite, néha egész magas egyházi státuszokat betöltöttek ilyenek, és akár még gyilkolni is képesek voltak, sokszor a tettüket a vallásukkal indokolva. Persze a személyes terében az embereknek általában ilyen nem fordul elő, de a templom hátsó sorába járó pletyis néni, aki amúgy jókorákat káromkodik, gyűlölködik stb. Persze nem csak ez az egy típus van. A keresztényellenesek pedig kivetítették ezt a magaviseletet kemények általánosítva az egész kereszténységre.

4. Szintén tipikus, hogy egyesek azt hiszik, hogy azzal, hogy nem hisznek a kereszténységben, rögtön ellenezni, gyűlölni is kell azt. Egyesek azt hiszik, hogy egyfajta "keresztény kollaboránsok" lesznek, ha elismerik a kereszténység pozitívumait is, és nem támadnák mindennel (akár alaptalan dolgokkal is) a kereszténységet.


Szerintetek miért?



2023. jan. 12. 21:54
1 2 3
 1/29 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

1-es.


Hát ezt az ateisták is állitják keresztényekről.


2-es.


És? A legtöbb vallás ilyen, sőt a zsidó és muszlim vallásnak még étkezési tilalmai is vannak amiket az ókori hedonizmushoz igazulo kereszténység nem is tart.


Még is nagyobb a kereszténység utálata. (Egyenlőre)


3-as.


Na ez már sokkalta közelebb van az igazsághoz.


4-es.


Japp, ilyennel én is találkoztam. Idegesitőek. De azért ez jóvalta kevesebb mint a 3-as.

2023. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
19%

Ugyanaz, amiért a marihuána felkapott.


A fiatalok (velem egyidôsek, 21) és fiatalabbak, azt hiszik, hogy még mindig üldözött dolog füvezni meg ateistának lenni, miközben ezek már rég mainstreamek, csak látszólag üldözöttek.


Kicsit olyan, mint mikor ma még menônek érzi magát valaki, mert van 5 TV a házában, miközben ma már kb az a gáz, ha valaki tévét néz.


Ma már a normalitást üldözik, ha valaki nem melegpárti, nem aberráció párti, nem drog párti, ez így a jó, ez jót tesz az elit / óriáscégek/multik profitjának, minél több egyforma zombi az, akire könnyen és olcsón tömmeggyártható minden, zenéktôl a filmeken át a ruhákig.

2023. jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz keresztényellenesség alatt?


Én pl ateista vagyok, egy vallásban sem hiszek, de pl a kereszténységgel kapcsolatban többet szoktam vitázni (nem veszekedni!) emberekkel, egész egyszerűen azért, mert az adott kultúrkörben itt több a keresztény mint pl a többi vallasból...

2023. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
Én egyszerűen azt gondolom, hogy tök alaptalan hinni istenben, aminek a létét sem tudják bizonyítani, nemhogy a többi állítást róla, amit a biblia mond.
2023. jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem azért, mert most ez a trendi. A konformisták pedig követik a trendet.
2023. jan. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%

Én vallásellenes vagyok, egyikért sem rajongok, de a kereszténységnél talán csak az orbánizmus zavar jobban. Nyilván azért, mert ilyen vallású emberek vesznek körül. Ha zsidók vagy muzulmánok lennének a környezetemben, ők zavarnának jobban.

Egyébként annak ellenére, hogy egyáltalán nem szimpatikus a vallás, nem különösen zavarna, ha

- nem próbálnák ráerőltetni az emberekre. Kitömni közpénzzel az egyházakat, kivéreztetni a nem egyházi iskolákat, stb nagyon nem oké. Amikor pedig a templomban azt kell hallgatnod, hogy kire kell szavaznod, ott valami nagyon nem stimmel.

- nem járna mellé egyfajta erkölcsi fölényeskedés az általad is említett képmutatással együtt. Gyűlöljünk mindenkit, basszunk ki mindenkivel, de keresztények vagyunk, úgyhogy mi jobb emberek vagyunk, mint akik nem hisznek abban, amiben mi.

2023. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

#6.

Tényleg. Honnan is tudod, hogy mit mondanak a templomokban? Elvileg te nem jársz templomokba, zsinagógákba, mecsetekbe, buddhista templomokba stb., saját tapasztalataid nem lehetnek róla. Akkor mégis honnan tudod, hogy mi zajlik ott? Médiából? Nyilván a média mindig kiragad eseteket, és azt nem közli mellette, hogy igaz, hogy volt három ilyen eset, de nem mellesleg volt tízmillió teljes semleges, és másik három (na jó, hogy jó fej legyek az érveddel, akkor kettő) ellentétes oldali eset is. Én meg ismerek olyan papot, aki kiprédikálta, hogy aki hiteles keresztény, az ne szavazzon a jelenlegiekre. Na bumm.


Nincs olyan politikai ideológia, hogy "orbánizmus". De ha létezne is, akkor sem lenne semmi köze a vallásokhoz, mivel ahogy említettem: politikai ideológia lenne. Harmadrészt szintén nem értem, hogy téged mégis miért zavar BÁRMI, ami a vallási épületekben zajlik, elvégre neked úgysem kell hallgatnod.


Senki nem akarja rád erőltetni. Én még nem láttam utcán kárhozattal ordibálva fenyegetőző, térítő, házaló stb. r./g. katolikusokat, ortodoxokat, evangélikusokat, reformátusokat, anglikánokat stb. Szintén nem láttam hiteles keresztényt, aki erőszakkal térített volna. Az pont ugyanannyira keresztény, mint amennyire te. Magyarországon vallásszabadság van.


Ők szintén nem keresztények. Jézus eléggé felemelt hangerővel beszélt a képmutatókhoz: https://www.youtube.com/watch?v=mBq8vD_FnyM


Gyakorlatilag ugyanazt ellenzed, amit bármelyik igazhitű keresztény is ellenez.

2023. jan. 12. 22:53
 8/29 anonim ***** válasza:
96%

"erőteljes keresztényellenesség"

Ilyesmi még vallásos országokban is ritka, szekuláris országban nincs.

Nálunk pedig államilag támogatott a kereszténység.

2023. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

#1.

Művelt ember nem gyűlölködik, nem ellenez valamit harcos módon, mint Erdélyi Ágoston.


#8.

Személyes véleményről, nem társadalmi jellemzőről beszéltem.

2023. jan. 12. 22:56
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

8: amit magyarorszagon allamilag tamogatnak, az nem az a keresztenyseg, amiben en hiszek.

igen, jartam egyhazi kozepiskolaba es allamiba is.

2023. jan. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!