Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn, ha keresztény katolikuské...

Bűn, ha keresztény katolikusként szimpatizálok a bahá'í hittel?

Figyelt kérdés

Nem, nem akarok áttérni, mielőtt valaki ilyenek irkálna. Keresztény vagyok, és az is maradok, de rendkívül magával ragad az a filozófia, amit hirdetnek. Nem tudok hinni egy kirekesztő Istenben, mint mondjuk a Jehova tanúi, akik szerint még közülük sem üdvözülhet mindenki, hanem "létszámkorlát és megkülönböztetés" van a mennyek országában.


Szerintem a lényeg az, hogy mindenki megtalálja azt az utat, amivel Ő a legközelebb tud kerülni Istenhez. Nyilván keresztényként én azt vallom, hogy egy nagyon nagy előny a keresztény vallás gyakorlása, azonban nem Istennek szimpatikusabb, hanem az ember szempontjából előny. Hiszen mi, keresztények Jézus Krisztust követjük (a görög eredetű kifejezés is innét származik), Ő volt maga a Messiás, így nyilvánvalóan előny, hiszen a cél az üdvözség a megváltás által. Még egy régebbi teológiatanárom mondta, hogy nem csak keresztények üdvözülhetnek, viszont az ember szemszögéből előny, ha keresztény.


Bűnnek számít?



2023. jan. 15. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az jó dolog, ha más vallásokban is meglátjuk a különböző értékeket, legyen szó tanításukról vagy más hagyományaikról. A gond csak akkor szokott lenni, amikor ezeket sajátunkká próbáljuk tenni.
2023. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem bűn ha érdeklődsz más vallások iránt. Jó magam is így vagyok ezzel.

Majdnem mindenben egyet értek veled, de azért az, hogy Istennek nem szimpatikusabb a keresztény vallás gyakorlása, nem épp keresztényi kijelentés. Persze lehet hogy te valójában egész mást értesz ez alatt mint amit szerintem értesz alatta, és ha így van, akkor tévedtem és elnézést kérek.

2023. jan. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kereszténység és a bahá'í hit között vannak eltérések, de azt, hogy egy személy szimpatizál-e egy másik hit rendszerével, általában nem tartják bűnnek. A legtöbb keresztény felekezet elismeri, hogy más vallások is érvényesek lehetnek, és hogy minden embernek joga van a saját hitéhez való ragaszkodáshoz.
2023. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
A II-vatikáni zsinat óta nem.
2023. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
az
2023. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!