Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ima közben néha úgy érzem,...

Ima közben néha úgy érzem, hogy zuhanni kezdek, olyankor egy nagy levegő magamhoz térít. Mennyire normális ez? Mással is elő szokott fordulni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 16. 00:49
 1/6 Lucifer-666 ***** válasza:
90%
Lehet, hogy nagyon elálmosodtál. Én az ágyban szoktam zuhanni...
2023. jan. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Talán túlságosan beleéled magad ebbe a folyamatba és ez kezdi felőrölni az energia tartalékaidat?


Hidd el, hogy a jóisten azt is meg fogja érteni, ha szünetet kérsz Tőle - tudja Ő, hogy hol vannak a tűrőképességed határai! Jobban, mint saját magad!


Hány éves vagy Kérdező? Jársz lelkigondozó végzettségű tanácsadóhoz? Vagy csak otthon vagytok vallásosak a családdal?


Esetleg Te magad döntöttél az istenbe vetett hit mellett valamilyen eseménynek a hatására?

2023. jan. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Előfordulhatnak természetfölötti megtapasztalások. Nővérem pl. érezte, hogy valaki megsimogatja az arcát, pedig senki nem volt ott. Aztán elment vizsgálatra és kiderült, hogy a nemrég diagnosztizált méhnyakrákja nyomtalanul eltűnt.
2023. jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
velem nem, de lehet, hogy visszatartod a levegot, vagy nem lelegzel rendesen?
2023. jan. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bár csukott szemmel imádkozok itthon, de a templomba nyitott szemmel imádkozok és mind a két helyen érzek zuhanás érzést néha-néha mikor ritkán templomba megyek, inkább itthon imádkozok. Templomban ritkán előfordul olyan, hogy úgy látom, mintha megbillenne a tér, előrefele, az nem zuhanás, de majdnem olyan rossz, akkor pár másodpercig becsukom a szemem és mikor kinyitom, elmúlik, de ilyen nem csak templomban van, hanem nagyobb termekben is például, ahol hosszabb ideig tartózkodok.

Csak én vagyok itthon vallásos titokban, bármilyen rossz és tudom, hogy képmutatás, mégsem vagyok képes elmondani, hogy az vagyok, mert akkor hallgathatnám egész nap a lebeszélést. Tudom, mert régebben mikor úgy döntöttem, hogy itt az idő és én szeretnék, mert úgy éreztem nélküle üres az életem, előtte körbepuhatolóztam és nem nagyon tetszett a családnak, úgyhogy csak titokban tanulom és próbálom gyakorolni a katolicizmust. Nagymamám is vallásos és még előre is rejtegetnem kell, bármekkora fájdalmat is okozok vele folyamatosan, hogy az unokája nem hívő, de tudom, ha elmondanám, büszkeségében elmondaná a többieknek. Jártam már így más kapcsán.

Nem járok lelkigondozó tanácsadóhoz. Lehet, hogy el kéne mennem, de soha nem bíztam az emberekben, mert a titkaimat akarják és a titok csak addig titok, amíg gondolat marad. Így, hogy említetted, rákerestem, de csak református lelkigondozót találtam, oda inkább nem megyek, mert lehet megpróbálnának áttéríteni református hitre. Mint említettem, nem bízok az emberekben, vagy inkább az emberben rejlő ördögben nem.

Nem gondolom, hogy természetfeletti megtapasztalás lenne, mert én, mint világi bűnös, a múltamban és a jövőmben is, soha nem kaphatok annyi kedvességet Istentől, hogy bármilyen jelet kapjak tőle pozitív formában.

Imádkozás közben nyugalmi szinten lélegzek, nem tartom vissza a levegőt, csak nyugodtan, mintha alfa szintre mennék, úgy lélegzek nyugalomban.

2023. jan. 23. 16:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Szegeny, n nehez lehet neked a csaladod miatt.

Lehet, hogy szorongas vagy buntudat tunete ez, ha amugy is erzed nagy terben. Legjobb lenne, ha elmennel orvoshoz, es ha kizartak, hogy szervi oka lenne (pl. vercukor stb.), akkor fogadd el, hogy pszichesen erzed.

Remelem, hogy ahogy idosebb leszel, el tudsz koltozni otthonrol es a sajat eletedet elheted. Ez a titkolozas persze, hogy megvisel es visszahuz.

2023. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!