Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok vallásos orvos van? Én...

Sok vallásos orvos van? Én kimondottan tisztelem Csókay András idegsebészt, amiért a hitét bátran felmeri vállalni annak ellenére, hogy idegsebész.

Figyelt kérdés

Nagyon alázatosan nyilatkozik mindig és nem képzeli magáról, hogy ő a mindent tudó idegsebész orvos...


[link]


Itt pedig egy Neurológus nyilatkozik vállalva, hogy keresztény hivő. Ezért tisztelem őket.


Sok orvos vallásos? Fel merik ezt vállalni?


2023. jan. 17. 17:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
[link] Ő is és még biztos van más is mint minden szakmában.
2023. jan. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Én több ilyet is ismerek. Nem zárja ki egymást a hit és a tudomány, csak sajnos sokan azt hiszik és szeretik szembeállítani a kettőt, hogy van a "vak hit" meg a tudomány és akkor ők a tudományt választják, mert az jobban hangzik...
2023. jan. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Sok. Ráadásul többnyire magukat is annak hiszik.
2023. jan. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

en ismerek egy jo parat

van, aki egesz nyiltan beismeri a betegeknek is, van, aki csak egy-ket szoval utal ra, van, aki nem beszel rola

minden ertelmisegi szakmaban vannak vallasosak, tanaroktol csillagaszprofesszorokig

2023. jan. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, statisztikát nyilván nem tudok erről.

De pl. Sótonyi Péter patológus professzor is hívő: [link]

Ahogy a fia is hívő keresztény, aki érsebész, nagyapámat kezelte. Nagyon jó ember és orvos.

Vagy szintén apa-fia: Kellermayer Miklós. Az idősebb sejtkutató, a fiatalabb biofizikus és most indul a SOTE rektori tisztségéért.

De mondhatnám a nagynénémet is, csak vele nincs interjú. :))

2023. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
1es őt "ismerem" az első kettő könyve mrg is van, olvastam. Megdöbbentő.. (sokan csalónak tartják én szerintem nem kitalálta és nem csaló)
2023. jan. 18. 10:13
 7/17 A kérdező kommentje:
3as n em értem.
2023. jan. 18. 10:19
 8/17 A kérdező kommentje:
Mindenki másnak is köszi, ezek szerint azért akadnak. Ez jó dolog :) . Attól mert orvosok és ismerik a test mükődését miért ne hihetnének 1 felsőbb hatalomban.... más topikba láttam ilyen érveket, hogy az orvos minek hivő vagy vallásos, ha ismeri a test müködését.
2023. jan. 18. 10:21
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Tolnay Lájos nőgyógyász is vállaltan keresztény.
2023. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Vannak cikkei? Mint Csókaynak? Ő szokott is vallás ügybe nyilatkozni, hogy senki ne féljen vállalni a hitét mert ha ő idegsebészként vállalja akkor bárki megteheti,
2023. jan. 18. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!