Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miből gondolják egyes európai...

Miből gondolják egyes európai keresztelt emberek hogy a keleti reinkarnáció, karma tana hitelesebb a kereszténységnél és Jézus küldetésénél amit ezáltal lekicsinyítenek?

Figyelt kérdés

2023. febr. 2. 08:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Jezus eljött hozzánk hogy megváltsa a világot és az emberiséget az örökölt bűntöl és meghalt értünk hogy kqput nyisson a mennyországba. Aki ezt nem hiszi járjon utánna. A keleti tanokban tévesen értelmezik a karma fogalmát és azt nem értik meg hogy eleve bűnösen születik az ember.és megvan bennünk a bűnre való hajlam semmilyen ok-okozat nem létezik a valóságban mivel a karma sem létezik. A reimkarnációt meg fogqlmam sincs h honnan veszik akik ebben hiszenek mert én elolvastam a Buddhizmust de szó nincs arról h én és a lelkem egyszer csak egy kisbababába találja magát. Juj még a gondolatától is kirázz a hideg hogy még egy életet végig kéljen éljem
2023. febr. 2. 08:56
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

"mert én elolvastam a Buddhizmust" Ez helytelen kijelentés.


A Jézus által átadottak és a Buddha által átadottak nem zárják ki egymást, mindkettő helyes tan.

Azért nem érdemes összehasonlítgatni, mert mindkettő másik ösvényként vezet fel ugyan arra a hegyre. "Haladj az egyiken, és megérted ha oda érsz" -mondaná valami okoskodó bölcs.

2023. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jézus és Budhát összehasonlítani tényleg nem érdemes mert Buddha is csak egy bölcs tanító volt aki egész jól magyarázta a világ lehetséges működését de Jézussal nem lehet összhasinlítani mert egyrészt nem Isten fia volt aki már az univerzum kezdetétől jelen van másrészt nem tett csodákat nem támasztott fel senkit nem volt Isteni hatalma harmadrészt nem váltotta meg az emberiséget és ugyan olyan ember volt mint te vagy én. Akkoriban Buddha meghalt és bekerült a seolba és ott a megfelelő időben hallotta meg Jézust a megváltót amikor Jézus meghalt lement a seolba a halotak közé és prédikálta az evangéliumokat. Ekkor már Buddha is rájött h csak egy helyes út van ami a az igazságot szolgálja.
2023. febr. 2. 09:14
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Hát, kérdező... az írásod annyiban összefoglalható, hogy "én nem hiszem".

Ez meg a te dolgod.

Más ezt hiszi, a te hitedet meg NEM hiszi.

Ez van.

2023. febr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!