Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleges testi, és-vagy...

Tényleges testi, és-vagy lelki gyógyulás ima hatására, lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

első sorban az érdekelne, hogy valóban létezik manapság is gyógyulás Jézus szent neve és ereje által, amit a keresztény vallás nagyon erősen hisz?


Voltak olyan esetek ismerőseitek, egyéb hozzátartozótok körében mikor Jézushoz való imák hatására ténylegesen lelki, fizikai gyógyulás ált be az illetőnél?


Ha volt ilyen, akkor érdekelne, hogyan. Akár privátban is jöhet a válasz.

Köszönöm.


37/F



2023. febr. 3. 19:43
1 2
 1/20 Lucifer-666 ***** válasza:
64%

A lelki csak hozzáállás kérdése. A világ viszont romlik, nem a gyógyulás, hanem a pusztulás jellemzi...


Jobbulást kívánok!

2023. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Igen vannak most is testi és lelki gyogyulasok is! Én is meggyogyultam pedig még csak el se mentem személyesen az alkalomra hanem videón néztem meg egy alkalmat ahol a pásztor imádkozott. Mondjuk nekem erős volt a hitem mert már megtertem és be is vagyok toltekezve Szent Szellemmel.
2023. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A testire nehez valaszolni, mert honnan tudjuk, hogy az ima hatasara kovetkezett be, es nem mult volna el magatol vagy a parhuzamosan folyo kezelestol. Olyat, hogy egy lebenult gerincserult felett imadkoztak es hipp-hopp, felgyogyult, még nem láttam.

Egy ismerostol hallottam viszont hirtelen csodaszeru gyogyulasrol, szentelt viz hatasara (gyerek). Mar korhazban volt es nem tudtak rajonni, mi baja, de gyorsan leepult (gyerek) es az eleteert aggodtak az orvosok. Ezt olyan ember meselte nekem, akit ismerek, tudom, hogy epelmeju, egyetemi tanar, nem talal ki ilyesmit. Vallasos volt, de nem katolikus, a felesege volt eredetileg az. De ez utan attert az apa is, es buzgo romai katolikus lett. (Ez egy nyugati orszagban, korhazban volt.)


Lelkileg: igen, de ha psziches betegsegrol van szo, akkor pszichologus stb. segitsege is kell. Inkabb lelkiero, hangulat, kuzdokepesseg erosodik, ami azert nem kicsi dolog.

Vegyuk azt is hozza, hogy gyakorlatilag nincs olyan pillanat, hogy valahol valaki ne imadkozna a vilagon azert, hogy minden beteg gyogyuljon meg. Ezert sem lehet ezt annyira latni, hogy mi miert tortent.

2023. febr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

3-as válaszoló írtad, hogy egyedül a feleség volt katolikus.


Azon gondolkodom mostanában, hogy lehet nem is a hitnek a tárgya ( Isten ) által történik a gyógyulás, hanem maga a HIT önmagában is képes manifesztálni ilyen erőket?


Tehát ha mondjuk ima és Istenhez való fordulás nélkül erősen elhisszük, hogy meggyógyulhatunk mi magunk, vagy ismerősünk, vajon a tudatosság hatására akkor is elindulna e ilyen változás?

2023. febr. 3. 20:11
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Magamat ismétlem, egy korábbi hozzászólásomból. Remélem nem aszerint értékelitek a válaszom, mennyire megy szembe a meglévő hitetekkel, hanem hogy mennyire hiteles és őszinte.


A tudomásom szerint legkomolyabb és legátfogóbb vizsgálat az volt, amiben több mint 1800 pácienst vizsgáltak, majdnem 10 éven keresztül. A korábban végzett kutatások hibáit felismerve olyan módszert dolgoztak ki, ami ezeket már kiküszöböli. 2,4 millió dollárba került, a John Templeton alapítvány fizette jelentős részét, akiknek érdekükben állt egy imádságot támogató eredmény.


Ennek az eredménye az lett, hogy nem találtak eltérést, vagyis mindegy volt hogy imádkoztak-e vagy sem a betegért. De volt egy csoport, akiknek az esetében viszont rosszabbak voltak a gyógyulás esélyei: azok esetében, akik tudtak róla, hogy imádkoznak értük.


Vagyis:

1) Nem gyógyul jobban a beteg, akiért imádkoznak

2) Ha tudja, hogy imádkoznak érte, akkor viszont lehet, hogy rosszabbul gyógyul.


Szép összefoglaló az említett kutatásról és az azt megelőző próbálkozásokról: [link]

2023. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a hasznos kutatási eredményt! :)

Akkor meg is van a lényeg: a hit a saját gyógyulásunkban a legfontosabb, ima nélkül. Csak az erős hit magában. :)

2023. febr. 3. 21:08
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az elmélyülés, a lelki kiegyensúlyozottság elérése hozzásegítheti a beteget a gyógyuláshoz.
2023. febr. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

5.


"A tudomásom szerint legkomolyabb és legátfogóbb vizsgálat az volt"

Azert ez eleg regen volt, es a szakirodalomtol sok kritikat kapott.


Pl. 1. ezzel specifikusan csak a kozbenjaro imak hatasat vizsgaltak. 2. Minden betegnek mondtak valamit, nem volt olyan csoport, akiknek ne mondtak volna azt, hogy "vagy imadkoznak magaert vagy nem" / "imadkozni fognak magaert". Tehat nem volt olyan csoport, akiknek azt mondtak volna, hogy imadkoznak ertuk, de nem imadkoztak, valoszinuleg etikai okokbol. 3. A betegekert ismeretlen szerzetesek es apacak imadkoztak. 4. en ugy tudom, a kezeloorvosok tudtak, kiert imadkoznak, kiert nem. 5. Es a lenyeg: maga a kutatas is beismeri, hogy nem tudjak kikuszobolni azt, hogy nem tudhatjak, hogy azokert, akikert "nem imadkoztak", hany rokon vagy barat mennyit imadkozott. Vagy mennyit imadkozott maga a beteg. Lasd a 3-as hozzaszolasom utolso bekezdeset.

Ezzel nem azt mondom, hogy bizonyitott, hogy az ima hat vagy valami. Hanem hogy ez az egesz sokkal bonyolultabb kerdes, maga a gyogyulas emberi, szubjektiv oldala is allandoan kutatott es frusztraloan soktenyezos dolog, hatha meg a vallast vesszuk bele.


Az a kerdes is felmerult, hogy miert volt tobb komplikacio azoknal, akik tudtak, hogy imadkoznak ertuk. Ugy tudom, a betegeknek csak annyit mondtak a mutet elott, hogy "x es y csoport imadkozni fognak onert," es elkepzelheto, hogy ez megijesztette oket, vagyis veszelyesebbnek hittek a mutetet ("uristen, ilyen beteg vagyok, hogy kulon imadkoznak ertem??").


Egyebkent a kereszteny vallas azt tanitja, hogy Isten nem fedi fel magat azoknak, akik tesztelni akarjak. (Oke, tudom, jo kifogas sose rossz...) Masreszt az kereszteny imanak nem az a celja es logisztikaja, hogy, "kerem - megkapom", "nem kerem - nem kapom meg". Vegso soron az ima a "legyen meg a te akaratod" szeru belenyugvason ugyanugy alapulhat.

2023. febr. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
2023. febr. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

4

"3-as válaszoló írtad, hogy egyedül a feleség volt katolikus"


nem tudom, ez miert lenyeges kulonben?, hivo volt az apa is, csak evangelikus, az evangelikusok is imadkoznak gyogyulasert


csak itt egy katolikus pap adta gyereknek a szentelvizet kanallal (korhazban), es amint lenyelte, felult az agyban es enni kert, mikor mar napok ota nem birt felulni, enni meg plane semmit nem evett. szerintem a gyerek katolikusnak volt keresztelve.

2023. febr. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!