Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus beszélt nyelveken?...

Lucifer-666 kérdése:

Jézus beszélt nyelveken? Fetrengett a földön is?

Figyelt kérdés
Hány évesen tudta meg magáról, hogy Isten? 1 évesen tudta közölni ezt?

2023. febr. 10. 21:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
35%

Sohasem tartotta a Mindenható Istennel "egyenlőnek" magát egy emberi tanítás szerinti háromságban! Tehát a kérdés nem jó. 🥴


Az a tény hogy néhányszor "istennek" nevezi a Biblia (ő magát sohasem), csak azt jelenti, amit a Szentírásban az "isten" szó jelent, ugyanis egyáltalán nem mindig a Mindenhatóra alkalmazzák. Mózes, a Bírák, az angyalok, fizikai dolgok, fogalomnak, de maga Sátán is istennek van nevezve.

2023. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Jézusról egyébként nem beszél a Biblia a nyelveken szólással kapcsolatban. De azok a tanítványok, akik az első sz-ban megkapták ezt a csodaadományt, nem fetrengtek a földön. 👍
2023. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

A Krisztus utolsó megkísértése című film, habár történelmileg NEM hiteles, én személy szerint azt gondolom, hogy a nyelveken szólást, meg úgy általában a szentlélekkel való betöltekezést sokkal hitelesebben mutatja be, mint a mai ún. karizmatikus felekezetek.

https://www.youtube.com/watch?v=H0IRLjIomYI

2023. febr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező lucifer-666: "Jézus beszélt nyelveken?"


Mivel ISten Jézus által teremtett mindeneket, az egész teremtett világot, és a Bábeli zűrzavar után megalkotta a különböző nyelvezeteket, így minden bizonnyal beszélt minden létező ismert nyelven, még az Angyalok nyelvén is.


Ebben nincsen semmi furcsa, hisz magától értetődő egyértelmű dologról van szó. Ez nem kérdéses.

2023. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
76%

#1#: "Sohasem tartotta a Mindenható Istennel "egyenlőnek" magát egy emberi tanítás szerinti háromságban! Tehát a kérdés nem jó. 🥴



Az a tény hogy néhányszor "istennek" nevezi a Biblia (ő magát sohasem), csak azt jelenti, amit a Szentírásban az "isten" szó jelent, ugyanis egyáltalán nem mindig a Mindenhatóra alkalmazzák. Mózes,"


Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.

Jn.14,7. Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

Jn.14,9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn 10,33

Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.

Mt.28,18. És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

Jn.10,18. Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.


Mat.9;

4. És Jézus, látva az ő gondolataikat, monda: Miért gondoltok gonoszt a ti szívetekben?

5. Mert mi könnyebb, ezt mondani-é: Megbocsáttattak néked a te bűneid; vagy ezt mondani: Kelj föl és járj?

6. Hogy pedig megtudjátok, hogy az ember Fiának van hatalma a földön a bűnöket megbocsátani (ekkor monda a gutaütöttnek): Kelj föl, vedd a te ágyadat, és eredj haza.

7. És az felkelvén, haza méne.


Mar.2;

5. Jézus pedig azoknak hitét látván, monda a gutaütöttnek: Fiam, megbocsáttattak néked a te bűneid.

6. Valának pedig ott némely írástudók, a kik ott ülnek vala, szívökben így okoskodván:

7. Mi dolog, hogy ez ilyen káromlásokat szól? ki bocsáthatja meg a bűnöket, hanemha egyedül az Isten?

8. És Jézus azonnal észrevevé az ő lelkével, hogy azok magukban így okoskodnak, és monda nékik: Miért gondoljátok ezeket a ti szívetekben?

9. Mi könnyebb, azt mondanom-é a gutaütöttnek: Megbocsáttattak néked a te bűneid, vagy ezt mondanom: Kelj fel, vedd fel a te nyoszolyádat, és járj?

10. Hogy pedig megtudjátok, hogy az ember Fiának van hatalma e földön a bűnöket megbocsátani, monda a gutaütöttnek:

11. Mondom néked, kelj föl, vedd fel a te nyoszolyádat, és eredj haza.

12. Az pedig azonnal fölkele és felvévén nyoszolyáját, kiméne mindenkinek láttára; úgy hogy mindenki elálmélkodék, és dicsőíté az Istent, ezt mondván: Soha sem láttunk ilyet!


Luk.20.

És látván azoknak hitét, monda: Ember, megbocsáttattak néked a te bűneid.

21. Az írástudók pedig és a farizeusok elkezdének tanakodni, mondván: Kicsoda ez, a ki ily káromlást szól? Ki bocsáthatja meg a bűnt, hanemha egyedül az Isten?

22. Jézus pedig észrevévén az ő tanakodásukat, felelvén, monda nékik: Mit tanakodtok a ti szívetekben?

23. Melyik könnyebb, azt mondani: Megbocsáttattak néked a te bűneid; vagy azt mondani: Kelj fel és járj?

24. Hogy pedig megtudjátok, hogy az ember Fiának van hatalma e földön megbocsátani a bűnöket, (monda a gutaütöttnek): Néked mondom, kelj fel, és fölvévén nyoszolyádat, eredj haza!

25. És az rögtön felkelvén azok szemeláttára, fölvevé a min feküdt, és elméne haza, dicsőítvén az Istent.5;


Mat.26;

63. Jézus pedig hallgat vala. És felelvén a főpap, monda néki: Az élő Istenre kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-é a Krisztus, az Istennek Fia?

64. Monda néki Jézus: Te mondád. Sőt mondom néktek: Mostantól fogva meglátjátok az embernek Fiát ülni az Istennek hatalmas jobbján, és eljőni az égnek felhőiben.

65. Ekkor a főpap megszaggatá a maga ruháit, és monda: Káromlást szólott. Mi szükségünk van még bizonyságokra? Ímé most hallottátok az ő káromlását.

66. Mit gondoltok? Azok pedig felelvén mondának: Méltó a halálra.


Jn.18,36. Felele Jézus: Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én országom nem innen való.


Luk.22;

66. És a mint nappal lett, egybegyűle a nép véneinek tanácsa, főpapok és írástudók: és vivék őt az ő gyülekezetükbe,

67. Mondván: Ha te vagy a Krisztus, mondd meg nékünk. Monda pedig nékik: Ha mondom néktek, nem hiszitek:

68. De ha kérdezlek is, nem feleltek nékem, sem el nem bocsátotok.

69. Mostantól fogva ül az embernek Fia az Isten hatalmának jobbja felől.

70.Mondának pedig mindnyájan: Te vagy tehát az Isten Fia? Ő pedig monda nékik: Ti mondjátok, hogy én vagyok!

71. Azok pedig mondának: Mi szükségünk van még bizonyságra? Hiszen mi magunk hallottuk az ő szájából.


Ján.18;

33. Ismét beméne azért Pilátus a törvényházba, és szólítja vala Jézust, és monda néki: Te vagy a Zsidók királya?

34. Felele néki Jézus: Magadtól mondod-é te ezt, vagy mások beszélték néked én felőlem?

35. Felele Pilátus: Avagy zsidó vagyok-e én? A te néped és a papifejedelmek adtak téged az én kezembe: mit cselekedtél?

36. Felele Jézus: Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én országom nem innen való.

37. Monda azért néki Pilátus: Király vagy-é hát te csakugyan? Felele Jézus: Te mondod, hogy én király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem e világra, hogy bizonyságot tegyek az igazságról. Mindaz, a ki az igazságból való, hallgat az én szómra.


Tehát Jézus maga sokszor tett bizonyságot Istenségéről.

2023. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező Lucifer-666: "Hány évesen tudta meg magáról, hogy Isten?"


Azt nem tudni pontosan, de tény, hogy 12 évesen már biztos volt benne!!!


Lk.2,49. Ő pedig monda nékik: Mi dolog, hogy engem kerestetek? Avagy nem tudjátok-é, hogy nékem azokban kell foglalatosnak lennem, a melyek az én Atyámnak dolgai?

2023. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
74%
A Jehova Tanúi még 100 év múlva sem fogják tudni érteni, hogy mi a Szentháromság, mi az, hogy egylényegűség, és a mi az, hogy diafizitizmus.
2023. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

#6

És mivel Jézus Atyjának nevezte Istent, ezért Ő Isten, mert azok a zsidó ellenségei, akik meg akarták ölni, ezt mondták, de amit Jézus elhárított és tagadott?


Szóval ha Jézus a háromságimádók szerint "egyenlő" Istennel többek között "mindentudásban" is, akkor ugyan válaszoljátok már meg az Írás alapján, hogy amikor Jézus azt mondta a tanítványainak, hogy "azt a napot és azt az órát senki sem tudja, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, csak az Atya egyedül", akkor Jézus miért nem tudta? Hiszen állítólag "mindentudó". De ha az a válasz az hogy a földi léte korlátozta (nyilván a hardver nem volt elég nagy hogy minden beleférjen, de érdekes hogy pont ez az egy dolog nem fért már bele? 😃), akkor megkérdezném tisztelettel, hogy egy állítólag mindenható és mindentudó lényt hogyan lehet "korlátozni"?


Persze Jézus eme egyértelmű kijelentésével kapcsolatban van még egy másik kérdés is, biztosan tudjátok, igaz?


És olyan irigy vagyok rád 7-es válaszoló, hogy te "tudod" és "érted" erre a kérdésre az igaz bibliai válasz.


Csak az a baj, hogy nem világosított még senki fel közületek, így több mint 30 éve kell a háromság "igazsága" nélkül élnem. 👍

2023. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

#5

"Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk."


Szinte mindig szerepel ez a teljesen hamis érv az állítólag "igaz" háromság védelmében.


Itt a harmadik "személyről" nem esik szó, mint a legtöbb állítólagos "bizonyító" helyen sem. Maga Jézus mutatta ki, mit értett az Atyjával való „egységén”. A János 17:21, 22 versben azért imádkozott Istenhez, hogy tanítványai „mindannyian egyek legyenek, úgy ahogyan te Atyám, egységben vagy velem, és én veled, hogy ők is egységben legyenek velünk,. . . hogy egyek legyenek, mint ahogy mi egyek vagyunk”.


Vajon Jézus azért imádkozott, hogy az összes tanítványa mind egyetlen háromságistent alkossanak? Nem! Jézus félreérthetetlenül azért imádkozott, hogy egységben legyenek egyazon gondolatmenetben és szándékban, mint ahogyan ő és az Atyja egyek voltak. (Lásd még 1Korinthus 1:10.)

2023. febr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Nyelveken nem beszélt, mert az az ajándék a Szent Szellem eljövetele után adatott. Arról nem ír a Biblia hogy fetrengett-e földön, de arról viszont igen, hogy mások elestek:


János 18,6 Mikor azért azt mondá nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének.

2023. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!