Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus beszélt nyelveken?...

Jézus beszélt nyelveken? Fetrengett a földön is?

Figyelt kérdés
Hány évesen tudta meg magáról, hogy Isten? 1 évesen tudta közölni ezt?

2023. febr. 10. 21:10
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Márk 9,20

És hozzá vivék azt; és mihelyt ő meglátta azt, a lélek azonnal szaggatá azt; és leesvén a földre, tajtékot túrván fetreng vala.

2023. febr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Mindig is tudta hogy Isten, hiszen már a születésénél tisztességet tettek neki és vitték az aranyat, tömjént és mirhát.
2023. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
30%

Ti egy nem létező kérdésre válaszolgattok! Ha Jézus Isten lett volna (vagyis egy elképzelt háromság második személye, aki a háromság szerinti jellemzőkben "egyenlő" Istennel), akkor biztosan tudjátok a pontos bibliai választ a következő két verse:


Jézus maga mondta a János 17:3-ban, hogy "az jelenti az örök életet, hogy megismerjenek téged, az EGYEDÜLI IGAZ ISTENT és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.



Vagyis itt is világossá tette Jézus, hogy az Ő Atyja az "egyedüli" vagy "egyetlen" igaz Isten. Önmagát is megnevezte, de ha az Atyját tekintete az egyedülinek, akkor Ő nem lehet az.



Tehát nem lehet egyenlő a háromságban Istennel!



De ott van Jézus azon kijelentése, ahol arról beszélt, hogy azt a napot és azt az órát senki nem tudja, sem az angyalok az égben, sem a Fiú, csak az Atya egyedül.



A háromság szerint a három "isteni személy" egyenlő tudásban is.


Nem csak az a kérdés hogy Jézus miért nem tudta, hanem a legfontosabb kérdés az, hogy vajon a szent szellem miért nem tudta?


Éppen akkor félrenézett? 😃



Sőt, Jézus nem is említette, helyette az angyalokat mondta.



Szóval a háromság egy ősi pogány mítosz, nem bibliai tanítás.

2023. febr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul beszélt, mert szinte azt beszélte az egész bolygó, legalább is aki tudott beszelni. Korán keztej el tanitani szerintem 12 körül már tanult. Csak ő tudja , hogy mikor emelkedett fel illetve aki segített neki. Valószínűleg az apja. Nem 12 évesen az biztos. Sokkal később.
2023. febr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%

#13#: "Jézus maga mondta a János 17:3-ban, hogy "az jelenti az örök életet, hogy megismerjenek téged, az EGYEDÜLI IGAZ ISTENT és akit elküldtél, a Jézus Krisztust."


Így van! Hogy ismerhetjük meg az Atya Istent??? Hát Jézus által!!!


Jn.12,45. És a ki engem lát, azt látja, a ki küldött engem.

Jn.14,7. Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

Jn.14,9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.


stb.

2023. febr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
83%

#13#: "De ott van Jézus azon kijelentése, ahol arról beszélt, hogy azt a napot és azt az órát senki nem tudja, sem az angyalok az égben, sem a Fiú, csak az Atya egyedül."


Nos azért mert a föld és a pogányok idejének végéről, majd csak az Atya dönt a későbbiekben, ez nem zárja ki Jézus Isteni mivoltát és lényegét. Jézus mindig is az Atya akaratát cselekedte. Jézusban Isten lakik. Isten kinyilatkoztatta magát Jézus személyében a teremtett világ számára. Tehát Jézus nem teremtmény, hiszen Isten mindent Jézus által teremtett, ami csak létezik a teremtett világban.


Ján.1;

1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2. Ez kezdetben az Istennél vala.

3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.


Ef.3,9. És hogy megvilágosítsam mindeneknek, hogy miképen rendelkezett Isten ama titok felől, a mely elrejtetett vala örök időktől fogva az Istenben, a ki mindeneket teremtett a Jézus Krisztus által;

Kol.1,15. A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;

Kol.1,16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

Zsid.1,2. A kit tett mindennek örökösévé, a ki által a világot is teremtette,

1Tim.3,16. És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.

Kol.2,9. Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,

Jn.1,18. Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.


Tehát azért, mert az Atya Isten maga fogja majd eldönteni, hogy mikor lesz vége mindennek, az nem azt jelenti, hogy Jézus nem Isten kinyilatkoztatása vagy Fia vagy Isten része.


Csel.1,7. Monda pedig nékik: Nem a ti dolgotok tudni az időket vagy alkalmakat, melyeket az Atya a maga hatalmába helyheztetett.

2023. febr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
45%
Az Atya Isten egy közép kategóriás nagyon magasrangu Isten. A felemelkedés meg nem egy napos dolog. És utólag visszanezve nem is érte meg.
2023. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

#15

"Jézus maga mondta a János 17:3-ban, hogy "az jelenti az örök életet, hogy megismerjenek téged, az EGYEDÜLI IGAZ ISTENT és akit elküldtél, a Jézus Krisztust."


Nem vetted észre hogy mit akartam ezzel írni? Azért emeltem ki azt a három szót, mert a háromságnak ez is ellent mond!


Itt ebben az esetben most nem az lényeg hogy az Atyát, vagyis Jézus Istenét Jézus által ismerhetjük meg, hiszen könnyen felismerhető ebből a krisztusi imából.


Az a lényeg hogy Jézus hogyan szólította meg Atyját! Az "egyedüli (vagy egyetlen) igaz Istennek" nevezte. Hozzátette még hogy "és akit elküldtél, a Jézus Krisztust".


Tehát egy nagyon egyszerű kérdés: ezek szerint Jézus az egyedüli igaz Isten? Nyilván nem, hiszen ez kizárható. Jézus ezek szerint "egyenlő" az Istennel a háromság dogma szerint? Hogyan lehetne egyenlő többek között "tudásban", "hatalomban", "korban", ha nem ő az egyedüli igaz Isten?


Hiszen ha te magadon kívül valaki mást nevezel EGYEDÜL igaz Istennek, akkor egészen nyilvánvalóan te NEM LEHETSZ vele egyenlő!


Mivel a Biblia jó néhány helyen kijelenti hogy Istent soha senki sem látta, csak a Fiú, így Jézus egyértelműen nem szó szerint értette hogy aki látta őt, az látta az Atyját is. Ezt teljesen világossá tette pár verssel odébb, ahol az egyik imájában hálás volt azért, mert minden szükséges tudást és információt megosztott vele az Atyja és ő hűen átadta azt a tanítványainak. Vagyis mivel pontosan ragaszkodott Atyja szavaihoz, tökéletesen hu maradt, ez olyan volt, mintha látták volna rajta keresztül Istent. De az egy önkényes belemagyarázat, hogy "ez azért volt, mert ő Isten".


A János 10:30 egy állandóan hamisan idecitált vers.


Jézus mit értett az Atyjával való „egységén”. A János 17:21, 22 versben azért imádkozott Istenhez, hogy tanítványai „mindannyian egyek legyenek, úgy ahogyan te Atyám, egységben vagy velem, és én veled, hogy ők is egységben legyenek velünk,. . . hogy egyek legyenek, mint ahogy mi egyek vagyunk”. Vajon Jézus azért imádkozott, hogy az összes tanítványa mind egyetlen istenséggé legyenek egy háromságban? Nem! Jézus félreérthetetlenül azért imádkozott, hogy egységben legyenek egyazon gondolatmenetben és szándékban, mint ahogyan ő és az Atyja egyek voltak.


Látod ez a baj az ilyen hamis tanokat tanító egyházakkal. Hamis érvek szokaságával áll elő, amit nem olyan nehéz leleplezni, ha az ember a bibliai igazságokat őszintén keresi, hiszen a Szentírás mindig leleplezi a hamis tanokat!

2023. febr. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

#16

"De ott van Jézus azon kijelentése, ahol arról beszélt, hogy azt a napot és azt az órát senki nem tudja, sem az angyalok az égben, sem a Fiú, csak az Atya egyedül."


Vagyis nem válaszoltál. Mert mit kérdeztem?


"Nem csak az a kérdés hogy Jézus miért nem tudta, hanem a legfontosabb kérdés az, hogy vajon a szent szellem miért nem tudta?



Éppen akkor félrenézett? 😃



Sőt, Jézus nem is említette, helyette az angyalokat mondta."


Tehát erre a kérdésre sincs hiteles bibliai válasz, hiszen egy az egyben cáfolja a háromságot!

2023. febr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
83%

Úgy látom nem igazán érted. Isten egy tudati lét állapot, az Írás értelmében szellem, Akiben fenn áll az egész teremtett világ az univerzum!


Ez az Isten pedig kinyilatkoztatta magát a teremtett világ (Angyali és emberi világ) számára Jézus "IGE" személyében!!! Isten Jézus által jelen van a teremtett világban!!! Egyértelmű, hogy az Atya nagyobb a Fiúnál, de eljön az idő, amikor ISten lesz mindenekben.


1Kor.15,28. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.


Mostmég az Atya jobbján van (Mt.26,64. Mk.14,62. Rm.8,34. Kol.3,1. 1Pt. 3,22.).


Jézus egy bizonyos napról és óráról beszél, amit csak az Atya tud, vagy még nem határozta meg ill. nem döntötte el. (Mt.24,36. Mk.13,32.).


Csel.1,7. Monda pedig nékik: Nem a ti dolgotok tudni az időket vagy alkalmakat, melyeket az Atya a maga hatalmába helyheztetett.


Ez nem azt jelenti, hogy Jézusban nem ISten lakik. Mivel testet öltött és emberré lett otthagyva dicsőségét és meghalt értünk, az ember megölte és elvetette Istent és az Ő igazságát, feltámadva Övé lett minden hatalom Mennyen és földön még az ítélet tételre és a bűnök bocsánatára is. Márpedig csak Isten bocsáthatja meg a bűnöket.

2023. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!