Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Buddhizmus a Nirvana...

Ha a Buddhizmus a Nirvana elérése a létezés teljes megszűnése, miért akarja bárki azt elérni?

Figyelt kérdés
Félreértettem volna? Azt olvastam, hogy a lét teljes megszűnését jelenti a Nirvana, de miért jó megszűnni, és nem létezni? Miért nem célja a Buddhizmusnak boldogságban élni? Vagy szerinte ez lehetetlen? Úgy tűnik, hogy amikor eléri valaki a szamádhit és egykedvű nyugodt állapotban van, boldog, miért nem ez a cél?

2023. febr. 18. 07:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%

Biztos félreértetted. De miért létezel? Miért kérdezed ezt a kérdést? Inkább lépj ki istentből, válj isteni paradoxonná, és ne fejlődj. 😃😃


Miért akarja bármi és bárki az abszolút végtelen tökéletességet? Háát.., nem is tudom. Örök végtelen szeretet, végtelen számú testvérrel, akikkel végtelen mély a kapcsolatotok, s 1 vagytok.

Engem azért ez vonz...


A buddhizmus nem csak az itteni életről, haném a létrzésről beszél. Nem a buddhizmus, vagy az emberek, hanem minden létezés célja újra visszalényegülni önmagaddá a létezés fejletlenségén túlra.


Az élet szempontjából cél a boldog élet. 😃


A szamádhi egy út. Az utak speciálisak, minenkinek más kell. Szamádhi nem lehet cél, mert nem lehet minden létező minden életében az a cél, nem lehet mindemt befedő kollektív.


Cél a szamádhi is. Minden cél. Az élet a cél. A beteljesültség folytonos megteremtése és végső és legvégső elérése.

2023. febr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem a lét szűnik meg, hanem a szamszárában való élet.

Sok a fogalomzavar, még ha szakosodott oldalakat is olvasol. Nehéz a pontos fordítás, hiszen ahhoz teljesen ismerni kellene a buddhák filozófiáját. A tant.

Szóval a nirvána inkább megszabadulás a szenvedésből és út a teljességbe.

2023. febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Na igen, amit ti írtok az egyáltalán nem azt jelenti, amit én olvastam buddhizmussal foglalkozó oldalakon.


Ott úgy fogalmaztak, hogy Buddha szerint, ha eléred a nirvanát megszűnik a lét, bár azt is írták hogy a nirvana nem lét, de nem is nemlét. Persze ezt így nem értem, hogy akkor mi.


Amit az egyes írt, ha az a nirvana, akkor azt valaminek tapasztalnia kell,de Buddha szerint nincs örökké létező lélek, akkor mi is tapasztalja ezt a végtelen szeretetet és megbékülést örökké?



Szóval akkor valamilyen formában mégis létezem és valamilyen formában mégis tapasztalok valamit azon a síkon?


Elég zavaros, megköszönöm, ha ezt valaki helyre tudja tenni.

2023. febr. 18. 09:53
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért is lehet ezt nehézkes elmagyarázni, mert ahhoz, hogy erről valakinek fogalma legyen, megvilágosodottnak kellene lennie.


A buddhák tanítása is különböző vonalakon terjedt, ha jól sejtem, a tibeti buddhizmusban pl használják a lélek fogalmát, a többiben általában úgy mondják: "test, beszéd, tudat".

Tehát valószínűleg a tudat az, amibe visszatér, aki áttör a fátylakon.

Igazából az a valóság.

Amiről most az hiszik pl az emberek, hogy valóság, az illúzió.

Mivel a legtöbb ember a testével és az elmetartalmával azonosítja magát. Ez egy én-képzet. Hamis, nem valós. A tiszta tudat a végső valóság, de már azzal, hogy azt írtam: tiszta, megcímkéztem. Maga a tudat a teljesség, csak próbáltam megfogalmazni szavakkal, de nem igazán lehet.

2023. febr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
És ha valaki már megtapasztalja a feltétel nélküli szeretetet, az nagyon kiváló, de valószínűleg afelett még van egy szint, a tudat - talán a "vagyok". De ez túl van az anyagon, az időn, a téren és a 3D-s energiákon, ezért nehéz elmagyarázni, leírni.
2023. febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 is utalt ra

buddhizmus is rengeteg fele van, ahogyan ertelmeztek Buddha tanait es adtak tovabb


inkabb emberi letezo felfogasod miatt irtak valaszolok (es masok is) hogy kb. hogy kepzeld el, te mint ember aki tapasztal felfog, ertelmez stb.


de pontosan ha te felszabadultal valoban az eltero dolog lesz olyan amit nem tudsz felfogni most


Es megtanitani sem tudod, csak az utat

hiszen ha meglehetne, egy gombot kene megnyomni, akkor a megvilagosodottak atadtak volna a tudast,

csak ez a gomb messze van onmagad miatt, haladnod kell addig es vegul megnyomni is

amig te is Buddhava nem valsz

2023. febr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Félre értetted. A nirvána a szenvedés teljes megszűnése. Nem lehetetlen boldogan élni. Csupán arról van szó, hogy Sákjamuni a szenvedés megszűntetését tanította nem pedig azt, hogy milyen dolgokban lelhetünk örömöket. Az örömöket a tanítás szempontjából nézve mivel azok összetettek így múlandóak. Ez nem azt jelenti, hogy megkell őket tagadni hanem tudatában kell lenni a múlandóságuknak és nem ragaszkodni hozzájuk. Ha ragaszkodunk hozzá és elmúlik akkor az szenvedést okoz. A dhjána állapotok 4 szintjét ha megnézed a kezdeti öröm feloldódásával egyre tisztább állapotok jelennek meg. A létezés igaz természetét, ami alatt érthetjük magunkat és az univerzumot is a tiszta tudatosság által ismerhető meg. Ez az a bölcs látásmód ami az egyetlen végleges ellenszere a ragaszkodások megszűntetésének amely a szenvedés megszűntetéséhez, kialváshoz, nirvánába vezet.
2023. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
És ez a tiszta tudat, ami inkarnálódik, és végül nirvanaba jut miben másabb, mint a hinduizmusban az atman? Ez is örök ezek szerint és ahogy látom megfeleltethető a "léleknek".
2023. febr. 18. 11:48
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerem valamennyire a hinduizmus tanításait és a kereszténységét is. Tkp mind ugyanarról szól, de ki mit tud befogadni. Igazából a cél a "Forrás". Az Örökkévalóság.

Azt nem tudom, hogy az atman egyenlő-e a tudattal.

Nézz utána még annak, hogy brahma-nirvána, paramatma, parabrahma.

2023. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Ahogy ugye Jézus Krisztus is azt mondta, hogy Ő nem e világból való! (Amit fentebb részletezem, nem a 3D-ből.)
2023. febr. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!