Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehovák miért beszélnek...

A jehovák miért beszélnek magukról E/3 személyben? Miért hiszik az ha én E/3 ba beszélek valakiről akkor magamról beszélek?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Mert ők Tarzan leszármazottai.
2023. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Nincsenek "jehovák", tehát a kérdés rossz, de tudom ezt nem mindenki tudja megérteni...
2023. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lucifer-666 ***** válasza:
59%

Például?

Nekem inkább érzéketlen gépnek tűnnek.

2023. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Például nem azt monja hogy Mari vagyok hanem hogy ő itt Mari
2023. febr. 21. 21:03
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

#2: Ahhoz képest jól leírja őket a lexikon, nem?! ( [link] )

Most, hogy Jehováknak, vagy Jehova tanuinak hívjuk őket, az csak fogalmazásbeli pontatlanság. Tudjuk, hogy kikre gondolt a kérdező, nem?!

2023. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

Sokan úgy gondolják, hogy a Jehova Tanúi név egy új vallás neve. Azonban már több mint 2700 évvel ezelőtt az egyedüli igaz Isten úgy nevezte a szolgáit, hogy „az én tanúim” (Ézsaiás 43:10–12). 1931-ig Bibliakutatóként ismertek minket. Miért vettük fel a Jehova Tanúi nevet?


Hogy nyilvánvaló legyen, ki az Istenünk. A Biblia ókori kézirataiban Isten neve, a Jehova név több ezerszer fordul elő. Sok fordításban viszont olyan kifejezésekkel helyettesítették, mint az Úr vagy Isten. Ám amikor az igaz Isten Mózessel beszélt, feltárta, hogy a neve Jehova. Ezt mondta neki: „Örök időkön át ez az én nevem” (2Mózes 3:15). A neve megkülönbözteti őt a hamis istenektől. Büszkék vagyunk rá, hogy viselhetjük szent nevét.

2023. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

#6

Írod:"Sokan úgy gondolják, hogy a Jehova Tanúi név egy új vallás neve. Azonban már több mint 2700 évvel ezelőtt az egyedüli igaz Isten úgy nevezte a szolgáit, hogy „az én tanúim” (Ézsaiás 43:10–12). 1931-ig Bibliakutatóként ismertek minket. Miért vettük fel a Jehova Tanúi nevet?" Ez nagyon merész állítás - a 2700 év - hiszen a honlapotokon is rövisebb terminus szerepel:"Ezek között az őszinte bibliakutatók között volt Charles Taze Russell is. Bár ő irányította a bibliai oktatómunkát, és ő volt az Őrtorony első szerkesztője, nem alapított új vallást. Az volt a célja – ahogy a később Bibliakutatókként ismertté vált csoport összes tagjának –, hogy Jézus Krisztus tanításait hirdesse, és kövesse az első századi keresztény gyülekezet példáját. Mivel a kereszténységet Jézus alapította, őt tekintjük a szervezetünk alapítójának (Kolosszé 1:18–20)." [link]


A Jehova vagy Jahve vagy JHVH névről annyit, hogy egyszerűen, mint a Biblia többi szövegét lefordították népnyelvre, így magyarra is. Ha ragaszkodtok a csak héber "vagyok, aki vagyok" kifejezéshez, akkor a biblia többi részét is héberül/arámul használjátok, hiszen Isten héber nyelven szólt Mózeshez.

2023. márc. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
De amikor egy hithű, Jehovát imádó zsidó kereszténnyé vált, akkor ezzel egy új Istent imádott, vagy az Istene maradt ugyanaz? Vagyis Jézus földi megszületése előtt is voltak, akik tanúskodnak Jehováról, azaz éltek Jehova Tanúi.
2023. márc. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

#7

Az utolsó bekezdést nem értem. A "vagyok aki vagyok" fordítás nem pontos.


Ezenkívül Isten nevének kiejtése a probléma? De mi vele a gond? A nemzetek nyelvén ezerféleképpen írják és ejtik. Csakúgy mint szinte minden más ősi nevet, amelyet nemzetközi szinten használunk. Gyakran felismerhetetlenül eltérnek írásban és kiejtésében egymástól, mégis szeretettel használjuk őket a saját nyelvünkön!


Mi ezzel a gond?

2023. márc. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

#7

Ezenkívül Isten nevének kiejtése a probléma? De mi vele a gond?

Válaszul Jehova a személyiségének egy csodálatos vonását tárta fel, ami kapcsolatban van a neve jelentésével. Ezt mondta Mózesnek: „Azzá válok, amivé válni akarok” (2Mózes 3:14, NW). Sok bibliafordításban itt ez áll: „Vagyok, aki vagyok.” De a gondos fordítások jól mutatják, hogy Isten nem csupán megerősítette a létezését. Inkább megtanította Mózesnek — és tágabb értelemben mindnyájunknak —, hogy ’azzá válik’, amivé szükséges válnia ahhoz, hogy beteljesítse az ígéreteit. J. B. Rotherham fordítása félreérthetetlenül így adja vissza ezt a verset: „Azzá válok, amivé csak akarok.” A bibliai héber nyelv egyik szakértője így magyarázta ezt a kifejezést: „Bármilyen legyen is a helyzet, bármire legyen is szükség . . . , Isten annak megfelelően a megoldássá »válik«.”

2023. márc. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!