Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Benne van a Bibliában, hogy...

Benne van a Bibliában, hogy könyörögjünk a szentekért. Ezt hogyan szoktátok csinálni? "Ennek érdekében maradjatok ébren, és folyton könyörögjetek az összes szentért."

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Minden alkalommal imádkozzatok a Lélekben könyörögve és imákat mondva. Legyetek éberek, és imádkozzatok kitartóan az összes szentért és énértem is, hogy megkapjam a beszéd ajándékát, hogy amikor megszólalok, bátran hirdessem az evangélium titkát."


De érdemes az egész fejezetet elolvasni, s akkor még érthetőbb lesz, például innen:

[link]


A szentek alatt itt a megtért keresztény híveket érti Pál apostol, s azért kell imádkozni, hogy állhatatosak maradjanak a hitben, ellent tudjanak állni a kísértéseknek, ezen felül az Evangélium hirdetéséért, illetve annak egyik hirdetőjéért, Pálért, aki írta levelét az efezusi gyülekezetnek.


Ezek ma is aktuális dolgok.

2023. febr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lucifer-666 ***** válasza:
38%

"16 Minden körülmények között fogjátok a hit pajzsát, amellyel kiolthatjátok a gonosz minden tüzes nyilát!


17 Vegyétek fel az üdvösség sisakját, és ragadjátok meg a Lélek kardját, azaz Isten szavát!


18 Minden imádságotokban és könyörgésetekben imádkozzatok mindenkor a Lélek által! Legyetek éberek teljes állhatatossággal könyörögve az összes szentekért


19 és értem is, hogy megadassék nekem az ige, ha szóra nyitom ajkamat, hogy bátran feltárhassam az evangélium titkát,


20 amelynek megbilincselt követe vagyok, hogy legyen bátorságom azt úgy hirdetni, ahogy kell!"

2023. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szent eredeti jelentése kiválasztott, különleges céllal elkülönített. Így értelmezve ez nem jelent mást, mint imádkozni a többi kiválasztottért, a többi keresztény hívőért. Amikor ez íródott akkor sokszor üldözték megölték a keresztényeket. A mai nap is van létjogosultsága imádkozni a bajban lévő keresztényekért mert még mindig vannak olyan helyek ahol nem életbiztosítás kereszténynek lenni.
2023. febr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy írtatok, de nem azt kérdeztem, hogy szokás-e értük imádkozni, hanem azt, hogy hogyan?
2023. febr. 23. 06:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy szeretnél, nincs előírás rá.
2023. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az alap, hogy a Lélek által megvilágított Igét imádkozom.


Pl. Hálát adok Uram, hogy kibocsátod a Te szavad és meggyógyítod Őt. Zsolt. 107.28

Hálát adok, hogy a Te beszéded kimegy és nem tér hozzám vissza üresen, hanem megcselekszi, amit én akarok és szerencsés lesz ott, ahová küldöttem. Ézs. 55.10


Isten elé hozom név szerint a személyt, akiért imádkozom.... utána nyelveken imádkozom Érte, hogy tuti jól kérjem.


A válasz időzítése Isten szuverén joga.... van, hogy mellbevágóan jön... van, hogy sokat kell várni, imádkozni, dicsõíteni.

Na, de boldog ember, aki az Ő ajtói előtt virraszt minden nap... Péld. 8.34


Legyen áldás Számodra!



Esetleg nézd meg az alábbi bizonyságot, tanítást:

[link]

2023. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező az ige itt van, amiről kérdeztél:


Ef.6,18. Minden imádsággal és könyörgéssel imádkozván minden időben a Lélek által, és ugyanezen dologban vigyázván minden állhatatossággal és könyörgéssel minden szentekért,


Igazából és valójában ez nem jelent mást, mint imádkozzatok minden igaz hívőért, akik testvérek az Úrban, azaz Jézus krisztus hívei és követői! Nagyon röviden ennyit jelent a szentekért való könyörgés és imádkozás legyen az tanító, pásztor, presbiter, gyámolító, hívő szomszéd, munkatárs vagy családtag az Úrban stb.

2023. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!