Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Jehova...

Mi a véleményetek Jehova tanúiról?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra többek között, hogy pl nem tartják a születésnapokat, a karácsonyt, se semmilyen ünnepet kb, nem fogadnak el vérátömlesztést (inkább meghalnak!), ebből kifolyólag vért sem adnak, nem mennek temetőbe és még egy csomó számomra beteg dolog, nem sorolom...

Várják az apokalipszist, amikor ők majd elmennek egy menedékhelyre, de mivel ők Jehova tanúi, így Isten őket fel fogja támasztani és örök életük lesz...nekem ez full agymosásnak tűnik és szekta feeling az egész. Továbbá úgy érzem, hogy ők mindenkinél bölcsebbnek gondolják magukat, ami rendkívül ellenszenves számomra.


Azzal semmi bajom nincs, ha valaki hívő, de ez nekem túlmegy egy határon.

Úgy érzem, azokat az embereket tudják bevonzani maguk közé, akik mindennél jobban vágynak arra, hogy egy csoporthoz tartozzanak és valamit kompenzálnak ezzel. Felnőtt emberek hülyülnek meg teljesen ettől, mikor lenne ennél fontosabb dolguk is...


Sajnos tapasztalatból beszélek, van egy Jehova tanúja a családban és sajnos azt látom, hogy ez a dolog mindenek előtt áll számára. Nem számít sem a család, sem a gyerek, sem a tennivalók, sem az, hogy kit veszít el emiatt, arra bezzeg van ideje, hogy ezzel foglalkozzon, gyülekezetbe jár, de ha esetleg nem tud elmenni, akkor online vesz részt ezeken az eseményeken és még büszke is magára ezért...

Ti mit gondoltok Jehova tanúiról?



2023. márc. 2. 11:34
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
15%

Isten a szíveket vizsgálja.

Hallgasd meg a János evangéliumát, hogy Jézusnak mi a véleményed Ròlad...


Áldjon az Úr!

2023. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim válasza:
94%

#1 ez a az tipikus válasz amivel nem lehet mit kezdeni.

Ez egy szekta. Az hogy elhisznek mindent megkérdőjelezés nélkül az már az agykárosultság egy szintje, mindent kérdésre saját "forrásból" keresik a választ és ezt nevezik meggyőződésnek. Az ég világon mindent kimagyaráznak, ha rossz történik az azért van mert a sátán próbára teszi őket, ha jó akkor az meg azért mert isten így mutatja ki a tetszését. Azt meg különösen nem értem hogy a gyerekeket miért viszik el a gyűlésekre, ahol a 2-10 éves gyerekeknek tartanak előadást arról hogy aki nem követi istent az mind ki lesz pusztítva,amit képekkel is ábrázolnak.

2023. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
14%
Az számít, ami a szívben van. Egyetértek az 1. válaszolóval.
2023. márc. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
70%

"Várják az apokalipszist,"


A keresztények többsége várja.


Egyébként meg tisztelem ezt a "megprobáljuk ki deriteni mit is jelentettek a szövegek eredetiben, is ami nem volt a része adtól meg szabadulunk" féle gondolkozást, meg muszlimként természetesen ezt a szentháromság tagadásukat is, de ez a vér átömlesztéses hozzáállással nem tudok mitt kezdeni.


Egyébként meg ami a fanatikusságukrol való hírüket illeti én nem tudom hogy ez mennyire általános náluk ténylegesen, és mennyire csak lejáratás.


Hisz a nyugati kulturában az egyik oldalon a többi keresztény, amásikon meg az ateisták, igy simán előfordulhat hogy átlagban nem is fanatikusabbak a keresztényeknél. Már mint nem csak náluk vannak ilyen fanatikusok mint amilyenekre te, meg a 2-es panaszkodik. Sőt még csak nem is kizárolag keresztényeknél, törökországban ismertem egy imámot aki "barağan amca" (orditó bácsi) néven volt ismert is hasonloan magyarázott a pokolrol, nekem meg a többi kicsinek.


Vagy ezt a "ha rossz történik az azért van mert a sátán próbára teszi őket, ha jó akkor az meg azért mert isten így mutatja ki a tetszését." egy csomo kereszténynél láttam már gyakorin is.

2023. márc. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
5%

"Mi a véleményetek Jehova tanúiról?"

Nehéz általános véleményt mondjak. Sokuk nagyon begyepesedett. Volt, hogy odamentem beszélni, és 4 ember együttesen eldöntötte, hogy én csak viccet csinálok belőlük, közben már a végén majdnem térdre rogytam könyörögve( meg tettem volna, csak már éppen sétáltak el tőlem), hogy higgyenek nekem és istent szolgálom és kapcsolódni vágyom velük, kik testvéreimnek mondják magukat ebben.


Nagy átlagban nagyon kedves, szerető emberek.

Eléggé pozitív véleménnyel vagyok róluk.


"pl nem tartják a születésnapokat, a karácsonyt, se semmilyen ünnepet kb"

Oké. Ezt nem tudtam. Most már még sokkal jobb véleménnyel vagyok róluk.


Nem mennek temetőbe? Na végre egy olyan vallás, ami megpróbál nem ellentmondásba kerülni magával. A temetőbe oszladozó hullák vannak. Elhunyt szeretteink nincsenek a rotható testükbe, amit már elhagytak ki tudja mikor.


Minden vallásnak vannak olyan dolgai, amik baromságok, de ezeket a nagyja nem tartja, sőt nem is élteti már sokszor az egyházuk sem, csak épp még ott van valahol( most mindről beszélek, nem JT-ról).


Nem igazán csak bölcsebbnek hiszik magukat. Én nem 1, nem 2-vel beszéltem már, és még ha szintben nem is bölcsebbek akár az átlag embernél, formában biztosan. Kevés a gőgös, bunkó, apátiás, de nagyon sok a szerető, kedves, megértő, stb. A nagyjuk szerintem( amennyire láttam őket) egy nagyon boldog, elégedett életet él, szembe a többséggel, akik... kevésbé.


Mi fontosabb dolog van a létezésben, mint egy csoporthoz tartozni, amiben kölcsönösen áramlik a szeretet? Mondj 1 olyan dolgot ami ennél fontosabb, kérlek.


Amit írtál utolsó bekezdésben, kicsit istenkáromlás. Isten szolgálatának szerves része az életed beteljesítése. Nem hiszem, hogy nem érdekli őt a család, de az az élet egy nagy része, az istenszolgálat viszont maga az élet teljessége. Ha neki ez az, avagy ő úgy éli meg ezt, hogy csoportokba jár, hát tessék. Valóban rossz, ha aránytalanul elvesz az élete egyéb területeiből, hisz spirituálisan, érzelmileg, és materiális szempontokból is funkcionálni kell, amíg itt élsz, de azt valószínűsítem, hogy ez a te szubjektív megítélésed ha nem is javarészt, de nem elhanyagolható részben!

Viszont így is úgy is, főleg ha teljesen jól látod, nagyon sajnálom, főleg őt, mert akkor még nem találta meg e teljes igazi utat.

Nekem is volt, mikor napi órákat meditáltam, és nem tudtam mit megszólalni olyan ismerősnek, akinek komoly gondjai voltak, hiába mentem el hozzá kb csak ezért. Azóta jobban megtaláltam a harmóniát, lehet neki ez még előtte áll. Ha így van, ne féltsd, meg fogja látni, hogy túl kevés a családozás az életében ha tényleg így van.

2023. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
87%

Az apokalipszis egy leleplezési folyamat, nem világvége.

A jehovasokkal meg nem lehet párbeszédet folytatni róluk, láthatod már fent is. Minden emberi rendszer, ami olyan hierarchiára épül, ami a lejjebb lévőket elnyomja, a kívülállókat alacsonyabb rendűnek tartja; demagóg.

2023. márc. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk úgy, a 90-es években nem véletlenül mondták ki róluk hivatalosan is, hogy destruktív szekta. Függetlenül attól, hogy vannak tényleg teljesen normális, rendes tagjaik, itt is szokott írni egy ilyen KZitus néven, sokuk fanatikus, káros hatással van saját magára (bár ez nem izgat), a nagyobb baj, hogy káros hatással van saját családjára, környezetében lévőkre is. Számos család ment ebbe már tönkre.


A vérátömlesztés csak egy marginális probléma, mert ha neki nem kell, esetleg saját költségén vállal sokkal drágább módszert, tegye. Ha már gyerekéről van szó, akkor megtiltanám nekik a beleszólást, mert más emberi életet veszélyeztetnek.


Tanításaik többsége keresztény szemmel pedig hülyeség.

2023. márc. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim válasza:
79%
Remélem az állam előbb-utóbb felszámolja ezt a csürhét.
2023. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
85%
Rögtön a szcientologia után
2023. márc. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 KZitus ***** válasza:
65%

Szia

Krisztus ezt mondta azoknak, akik követték őt:

"Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága. Boldogok vagytok, amikor miattam gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak rólatok. Örüljetek, és legyetek végtelenül boldogok, mivel nagy a ti jutalmatok az égben, hiszen így üldözték korábban a prófétákat is." Máté 5:10-12

Olvasva a fenti félreinformált embereket(szándékos, vagy véletlen), mi változott napjainkra? Semmi.

És mint Krisztus mondta, ez is teljesedik szinte minden hozzászólásban is:"Ezeket azért parancsolom nektek, hogy szeressétek egymást. Ha a világ gyűlöl benneteket, ne feledjétek, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelne benneteket, hiszen az övéi lennétek. De mivel nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, ezért a világ gyűlöl titeket. Tartsátok észben, amit mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak. Ha az én szavaimat megfogadták, a ti szavaitokat is megfogadják majd. De mindezt azért művelik majd veletek, mert a tanítványaim vagytok, és nem ismerik azt, aki küldött engem. Ha nem jöttem volna el, és nem beszéltem volna nekik, nem lenne bűnük. Most azonban nincs mentségük a bűnükre." János 15:17-22

Ugyan azért vagyunk lenézettek, amiért Krisztust is lenézték. De mi boldogok vagyunk, hiszen ez az egyik bizonyítéka annak, hogy Krisztus helyesel minket, mert szeretjük nem csak a felebarátunkat, de a velünk ellenséges embereket is. Hiszen nem tudni melyikőtökhöz kopogok illetve csengetek be, hogy elmondjam nektek, mennyire szeretett titeket Krisztus, az életét adta értetek, hogy ezzel lehetőséget adjon nektek is egy örökké tartó életre itt a földön, ahol minden embert meg fog gyógyítani fizikailag, szellemileg, érzelmileg és mentálisan is. Valószínűleg nem adtok majd lehetőséget arra, hogy erről beszélgessünk, de bennünk megvan a készség, és abból a célból keressük fel az embereket, akiknek talán csak az 1%-a, de vágyik erre a hírre. Mi ezt az 1%ot keressük, és ebben a keresésben a Máté 28:20 szerint Krisztus velünk van, támogat, de nem csak ő, a Jelenések 14:6,7 szerint angyali segítséget is kapunk a munkánkban.

Ha talán valakit érdekel az örök élet lehetősége Krisztus uralma alatt, szívesen elmondom azt, amit erről az országról, királyságról ír a Biblia. Nagyon nagy szeretettel :-).

2023. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!