Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz lehet, hogy a mai magukat...

Igaz lehet, hogy a mai magukat keresztényeknek vallók közül rengetegekhez Jézus pont úgy viszonyulna, mint a farizeusokhoz anno?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a templomba kicsípve járó, gazdag hívekre, akik amúgy az egész lelkiségre tesznek, és a templom ajtaja előtt álló koldust szinte felrúgják. Szintén gondolok azokra a vallásosakra, akik magukat annak ellenére nevezik így, hogy a vallásból csak azt tartják be, ami nekik kellemes, és ha valamiben talán fejlődni kellene, akkor még bizonyítani is próbálják ennek az ellenkezőjét, mindenféle belemagyarázással. Ideértem a kereszténykedő politikusokat, akik egy nap alatt szegik meg az összes bibliai javaslatot, törvényt, vagy éppen szabály, akik a kulturkereszténység égisze kérdezés közben is képmutatóak. A milliárdos vezető lelkészekre, a szavakban keresztényekre, akik valójában képmutatóak és álszentek, a Jehova Tanúira stb. stb. stb.


https://www.youtube.com/watch?v=mBq8vD_FnyM


Mahatma Gandhi mondta egyszer, hogy: "Szeretem a Krisztusotokat, de nem kedvelem a keresztényeiteket", meg azt is, hogy: "Ha a nyugati országok lakosai úgy élnének, mint Jézus, egész India keresztény lenne".


Igaza lehet neki? Tényleg a mai keresztények viselkedése szinte soha nincs átfedésben, néhány kivételtől eltekintve, az eredeti, krisztusi, illetve ős- és ókeresztény tanokkal?


Igaz lehet, hogy a kereszténység legnagyobb mérgei a saját hívei? Lehetséges, hogy a kereszténység bizonyos körökben negatív megítélése sem Jézus eredeti tanai ellen, hanem a mai keresztények viselkedése ellen irányul?



2023. márc. 11. 00:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Jehova Tanúja, de egy anoním oldalon nem mindegy ez neked?


Személyeskedés lesz a következő lépésed?

2023. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

11. Igazad van, személyeskedtem. Bocsánat!


,, De ismered biztosan a Jézus ellen felhozott azon kritikát, amikor a farizeusok azzal bírálják őt, hogy bűnösökkel evett -ha jól emlékszem, és hogy ezt hogyan képzelte. Erre Jézus valami olyasmit mondott, hogy nem az egészségeseknek van szüksége gyógyítóra."


Pontosan azt mondta, hogy „Nem az egészségeseknek kell az orvos, hanem a betegeknek. Nem az igazakat jöttem hívni, hanem a bűnösöket.”


A keresztény ember is ugyanúgy lehet bűnös, hiszen a 10 parancsolat mai szemmel nézve betarthatatlan.

2023. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

100%-ban igaz. A mostani úgynevezett keresztények szrt se csinálnak max a saját kis belterjes szektájukban osztják az észt.


Ha pedig te nem keresztény hanem kereszTYÉN vagy akkor Jézus különösen azt gondolja rólad, hogy egy betűkön lovagoló farizeus vagy.

2023. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Jégszív ***** válasza:

Ez költői kérdés volt.

N A N Á !

2023. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!