Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten létezik? Nem provokatív...

Isten létezik? Nem provokatív kérdésnek szánom, csak nem tudom, hogy érdemes e hinni benne.

Figyelt kérdés

2023. márc. 30. 19:43
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
80%
Aki hisz benne, annak létezik.
2023. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
70%

Nem lehet biztosan tudni.

Egyesek hisznek benne, mások nem.

Én nem hiszek benne, de nem zárom ki, hogy létezik.

2023. márc. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy az előttem szólók írták, nem tudjuk.

Ezért hit a hit, és nem tudás. Én speciel hiszem, hgy létezik Isten, de sok embert ismerek, akik nem. Szerintem érdemes nyitottnak lenni rá, ki tudja, láttam már pálfordulásokat.

Mindenesetre ha meghalunk, úgyis kiderül.

2023. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
56%
Amiben hiszel, az működik.
2023. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
31%
Aki kiugrik az ablakon, az mindennél jobban hit, vagy olyan jól érezte magát...
2023. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
32%
Minden emberi tudomány vége Isten létezése! A tudomány gyakorlatilag felfedezi azt, ami már eleve létezik a kezdetektől fogva és ez nem magától van a véletlenek sorozata által, hanem tudatos alkotás, mely törvényszerűségeken alapszanak. Tehát létezik az alkotó, a törvényhozó a Teremtő! Ő Isten!
2023. márc. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
71%
Melyik?
2023. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
78%
szaja te ezt akkor állithatod ha bízonyító értelemben megelőzted az "emberi tudomány" jelenlegi állását és elértél a végére.
2023. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
74%

"A tudomány gyakorlatilag felfedezi azt, ami már eleve létezik a kezdetektől fogva és ez nem magától van a véletlenek sorozata által, hanem tudatos alkotás, mely törvényszerűségeken alapszanak."


Ez egy áltudományos kijelentés, amit egyetlen elismert tudományos folyóiratban (Pl. Nature, Science) sem olvashatunk, csak valami hiteltelen kreacionista honlapon.

Legyél szíves hozzátenni, hogy ez a te szubjektív véleményed, a tudomány ugyanis semmi ilyet nem állít.

Megvannak a természetes magyarázatok, és egyiknél sincs isten a képletben.

2023. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
43%
Érdemes hinni. Sokszor kértem a segítségét életveszélyes helyzetben is, és jó hinni azt hogy meghallgatott és beteljesült amit kívántam. Aki átélt már ilyet az tudja.
2023. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!