Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten létezik? Nem provokatív...

Isten létezik? Nem provokatív kérdésnek szánom, csak nem tudom, hogy érdemes e hinni benne.

Figyelt kérdés

2023. márc. 30. 19:43
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

"érdemes e hinni benne"

A kérdésnek ezt a részét nem értem.

Valamiben vagy hisz az ember - vagy nem. Ez nem kívánság vagy elhatározás kérdése ilyenkor.

2023. ápr. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
27%
A libsik szerint nem. A tisztességes FIDESZesek szerint igen.
2023. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
83%
Léteznek tisztességes Fideszesek?
2023. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
37%
23. Tisztességesebbek, mint akik keresztény ellenességet nevelnek a gyerekbe.
2023. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
48%

Parszifál:

" ... ha hiszitek, hogy mellettetek áll, akkor hitetek már maga az isten, de ha nem hiszitek, akkor sem vagytok gyengébbek, feltéve hogy van erőtök isten nélkül élni."

2023. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim válasza:
10%

Létezik, ez 1.000.000 %-ig biztos, a könyvemben négyféleképpen bizonyítom matematikailag egzakt módon. Csak a tudatosan megalkotott logikai rendszereknek van alapfunkciójuk, és a szerveinknek alapfunkciója van, azaz nem lehetnek egy spontán kialakulású logikai rendszer részhalmazai. Vagyis az emberi szervezetnek is van alapfunkciója (elsődleges funkciója), tehát nem jöhetett létre hatások következtében, spontán módon, csakis tudatos gondolkodásra képes élőlény alkothatta.

A kutatók igazolták, hogy az első tyúk hamarabb létezett, mint az első tyúktojás, azaz az első tyúk nem tojásból kelt ki, hanem másféle módon keletkezett. Minél okosabb egy kutató, annál inkább rájön, hogy az emberi szervezetet Isten teremtette. Akik a DNS-ünkkel foglalkoznak, azok között is voltak ateista orvosok, kutatók, akik végül rájöttek az emberi dns-ből, hogy a világot Isten teremtette. Einstein is erre a megállapításra jutott végül, és Jung is. Jung: „Minden, amit megtanultam és megismertem, lépésről-lépésre közelebb vitt Istenhez. Ma már megingathatatlan meggyőződésem, hogy létezik Gondviselő. Csak abban hiszek, amit biztosan tudok. Ez kiküszöböli a hit szükségességét. Ezért nem azt mondom, hogy hiszek Isten létezésében – tudom, hogy Ő létezik.” Én is így vagyok Vele. Én 23 éves koromig hittem Istenben, aztán nem hittem Benne, majd 39 éves koromra bizonyítani tudtam a létezését, ezért me már nem hiszek Benne, hanem tudom biztosra, hogy létezik.

2023. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Ha neked létezik akkor már nem tudsz hinni benne,mert úgy tudod,hogy létezik.
2023. jún. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Az agyunk folyamatosan mindenről dönt, még akkor is ha nem érzékeljük, vagy hirtelen



A hit döntés kérdése. Minden beti tevékenység gondolat mérlegre kerül, és agyunk folyamatosan dönt. Ha alszunk akkor is dönt az agyunk álmunkban.


Ha a hit nem lenne döntés kérdése akkor csak egy dolog lenne mindenki hinné.


De mivel nem mindenki hisz ezért vannak olyanok akik eldóntötték hogy ők nem hisznek. És vannak olyanok akik hisznek, de egy idő múlva úgy döntenek hogy nem hisznek.


Ha elolvasok valamit eldöntöm elhiszem e valóságnak.

2023. jún. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
A hitről nem a tudatos agy dönt.
2023. jún. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
De ha azt mondod az öntudatlan agy dönt, az sem igaz.
2023. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!