Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten létezik? Nem provokatív...

Isten létezik? Nem provokatív kérdésnek szánom, csak nem tudom, hogy érdemes e hinni benne.

Figyelt kérdés

2023. márc. 30. 19:43
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
68%
10-es nem gondoltál még bele, hogy a történtek kimenetele teljesen független volt attól, hogy imádkoztál-e vagy sem?
2023. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
63%
11, Nem. Mert egyik eset: konkrétan fulladoztam, és már majdnem vége volt és felnéztem az égre hogy rábízom magam hogy meghalok-e vagy életben tart még ,és leperget az életem és átfutott rajtam hogy azért hadd maradhassak még segítsen és éreztem is valami jót a szívemnél és akkor kijöttem a rohamból. Azóta hiszek teljes szívemből igazán. és nem egy ilyen eset volt több volt. Azelőtt is volt. A hit ereje számít igazán mert ha nem hiszek bepánikolok teljesen és meghalok. Így viszont erőt adott a hitem.
2023. márc. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
61%

Így igaz.

Tehát előfordul olyan, hogy imával teljesen másképp alakulnak a dolgok, mint nélküle.

Viszont, hogy kihez imádkozol... az már nem számít annyira.

A lényeg, hogy TE megbízzál benne.

2023. márc. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
73%
12-13: Én a kisbabámért imádkoztam rengeteget istenhez, éjjel-nappal, hogy életben maradjon, de elveszítettem. Tehát az ima segít? Van isten egyáltalán? :)
2023. márc. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
27%

Mibe?

Miért szeretnél bármiben hinni?

Hinni semmiben sem érdemes, mert nem megalapozott része az elmédnek, így csak leckét adsz későbbi önmagadnak, hogy fejtse meg, ismerje meg azt, amit hibásan igaznak véltél, miközben nem is, hisz már kezdetlegesen is hibásan, hitként ültetted el magadban, nem tudásként.

Hinni istenkáromlás.

2023. márc. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
66%

A hit Istenben egyenlő abban, hogy a legfőbb jó letezésében hiszel, és tevékeny része lehetsz ennek alakításában.


Az érdemességen elgondolkozni olyan ami már nem a hithez tartozik, mert a hit az ismeretlenhez kötődik.


Néhány vallás a földi javakért imádkozik, néhány pedig a túlvilági javakért. És legalább egy vallás a kozmikus egységért.

Ezek lennének az érdemszerzések.


Alapvetően a jobb és a jobbá válás gyakorlata a vallás.

2023. márc. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
68%
Isten mit sem törődik az emberekkel, magára hagyta őket, hiába az ima nem hallgat meg. A nemtörődömségét mi sem bizonyítja jobban, hogy a fiát küldte a földre ahelyett, hogy ő intézte volna el a dolgokat. Jézus kudarcot vallott meg kellett volna váltania a világot de nem sikerült neki, dicsőségben vissza kellett volna térnie, de nem így lett.
2023. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
28%

Oh de érdekesen forgatod a szavakat!


-Isten mit sem törődik az emberekkel, /.../ A nemtörődömségét mi sem bizonyítja jobban, hogy a fiát küldte a földre.-


Aha. Nem törődik az emberekkel de azért maga helyett leküldi Fiát.



- Jézus kudarcot vallott meg kellett volna váltania a világot de nem sikerült neki, -


A megváltás azt jelenti ez esetben hogy valtsagul adta magát bűneinkért. Ettől független van bün, de ezekért Krisztus szenvedett a múltbeli és jövőbeli bűnökért, ez a megváltás lényege. Az eredmény az hogy Isten elnézőbb az utolsó Iteletkor.


-dicsőségben vissza kellett volna térnie, de nem így lett.-


Légy türelemmel nincs még itt a vilagvége.Addig Armggedomnak meg kell történnie, a zsidók megtérésének.

2023. márc. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
80%
Rendben, akkor majd térjünk vissza erre, amikor visszajön.
2023. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
83%

Amennyiben az Istenben való, racionálisan eleve nem megragadható, hit elégséges ismérve a létezésének, akkor a benne hívők számára igen, létezik.

Racionálisan viszont, az ember morális támaszra vágyó és globális reprezentációja iránti igényéből eredő elvonatkoztatás.

2023. ápr. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!