Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt zsidó származású...

Vannak itt zsidó származású keresztények/muszlimok?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért döntöttetek a zsidó vallás elutasítása mellett?

2023. ápr. 2. 16:33
 1/1 anonim ***** válasza:
27%

Mivel a kereszténység és az iszlám is a zsidóság gyökereiből fakad ezért igen.

Én, mint keresztény egy új szövetségben élek nem egy ó szövetségben. Hála Istennek, mert így megtarthatom a pöcsöm végén lévő előbőrt.


De ugyanakkor én valamennyire renegát kereszténynek érzem magam, mivel azt vallom, hogy Jézus a kereszten vált Istenné, majd a régmúltban kötött ki és hamar rájött, hogy Ő teremti meg a világot. Megteremtette olyannak, amilyen volt. Benne megteremtve a zsidókat és végül önmaga életútját, melynek végén keresztre feszítik.

Tehát hitem szerint Krisztustól származik a zsidó vallás is és tulajdonképpen Ő Jahve.

Aztán minderre Mohamed épített egy másik vallást, hogy legyenek muszlimok is, akik megtérhetnek, hogy testvéreim lehessenek Krisztusban.


Amióta ezzel a szemlélettel vizsgálom az írásokat észben tartva, hogy Jézusban-Istenben meg van maximálisan minden lelki érték, azóta dől belém az információ.


Ha én őrizném a Bibliát, akkor minden evangéliumban annál a résznél, hogy Jézus kileheli a lelkét beszúrnék egy hangjegyet, ami arra utalna, hogy vissza az elejére és újra játszani az egész kottát, de csak egyszer.

2023. ápr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!