Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a Jehova tanúi...

Mi a különbség a Jehova tanúi és a Hívők között? Jehova tanúi nők vagy hívők házasodnak olyan férfival aki mondjuk nem gyülekezeti tagok?

Figyelt kérdés
Szimpla kíváncsiság.
2023. ápr. 3. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, a Jehova tanúi csak felekezeten belül házasodnak. A Hívők nem tudom, hogy érted, az egy felekezet, vagy úgy általában a hívőkről beszélsz felekezetektől függetlenül.
2023. ápr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mint felekezet csak erre felénk vannak Jehova tanúi meg a Hívők de hogy pontosan milyen azt nem tudom csak kiváncsiskodok.
2023. ápr. 3. 08:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert a Jehova tanúi nem Hívők vagy micsoda? Vagy a hívők alatt valami felekezetre gondolsz? Nem tudjuk ám mi van ott felétek ha nem pontosítasz
2023. ápr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Ismét kérdezem: mi az a "Hívők"?! Egy felekezet?


Szerintem zavarosan fogalmazol valamit.

Lehet hogy arra gondolsz, hogy vannak vallásosak, akik mennek templomba, hányják a keresztet, vagy akármit, de közben elég messze állnak pl. Jézus tanításától, értékrendjétől, és vannak olyan emberek, akik hisznek istenben a maguk módján, de több szeretet van bennük, nem álságosak, nem farizeus képmutatók.


Orbánék pl. inkább Sátánhoz vannak közel: bárányőrbe bújt farkasok, akik megkísértették a vallásosakat, és gyűlöletet csepegtetnek a szívükbe, holott épp hinniük és szeretniük kellene Jézus tanítása alapján, vagyis pont eltéríti őket.

2023. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kérdező a Hívők alatt minden bizonnyal a nazarénusokat érti, akiket szoktak így hivni, sőt magukat is sokszor így hívják.
2023. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5 ös igen.

4 es bocsánat a gyenge fogalmazás ért. Az hogy ki hogy hisz szerintem mindenki saját dolga .

De jelzem hogy nem vitát szeretnék generálni se politizálni .

2023. ápr. 4. 08:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Általában a hívők (itt nem csak a nazarénusokat értem) igyekszenek a saját felekezetükből párt találni, de ez nem feltétlenül van így mindig.

Azonban minél fundamentálisabb felekezethez tartoznak ez annál inkább jellemző. Kivételek persze mindenütt lehetnek.

2023. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!