Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg tudnátok nekem válaszolni...

Meg tudnátok nekem válaszolni az alábbi kérdéseimet? (Ateista vagyok) (Kis i-vel írom az istent, mert nem specifikusan a keresztény vagy muszlim, hindu stb. Istenre/Istenekre gondolok, hanem csak összefoglaló névként)

Figyelt kérdés

1. Ochkam borotvája azt mondja, hogy, ha valamit nem tudok bebizonyítani, de a másik nem tudja megcáfolni, akkor ezt az ötletet el kell vetnem, hogy a saját dolgomat könnyítsem meg a gondolkodás terén. Pl: ha azt mondom, hogy egy láthatatlan asztal kering az űrben a Nap és Föld körül, akkor ezt nem lehet megcáfolni, de ez nem azt jelenti, hogy ezért létezik, továbbá erre valaki mondhatja azt, hogy "oké, akkor ugyanolyan láthatatlan szék is kering az űrben" és így a végtelenségig, ezért a legegyszerűbb, hogy ezzel nem foglalkozunk, ugyanígy az istenekkel is, hiszen az emberek annyit találtak már ki az utóbbi pár ezer évben.

Hogyan lehet akkor ezt a gondolatot összehozni a valással/isten létezésével?

2. Ha a pokolba kerülök, mert nem hiszek istenben -és ez több vallásban is előfeltétel-, akkor a szüleim szomorúak lesznek a Mennyben/Paradicsomban valahol, vagy sem? És, ha szomorúak lesznek ott, ahol elvileg nincsen szomorúság, akkor ez ellentmondás?

3. Én azt értem, hogy, ha létezik jutalmazó/büntető isten, akkor a halál után az ember egy jó ideig szenvedni/örülni fog, de nem gondoljátok, hogy egy idő után minden unalmassá válna?

4. Hogyan lehet specifikusan a keresztény Isten szeretetét összeegyeztetni azzal a sok szörnyű dologgal, ami a világban történik? Régebben nekem azt mondták, hogy Isten már nem avatkozik be, de aztán mégis azt teszi, mikor a kedvenc focicsapat nyer, vagy a támogatott politikus, vagy valakit megmentenek az orvosok. Tehát akkor Isten beavatkozik vagy sem? És, ha igen, miért hagyja, hogy a saját hívei, vallásának képviselői annyi szörnyűséget elkövessenek? A Biblia miatt a nők, homoszexuálisok, gyerekek helyzete borzalmas volt, mind a mai napig a Bibliára hivatkozva fizikai erőszak áldozatává esnek, továbbá a történelem során a Bibliára hivatkozva tudott a rasszizmus is kibontakozni az angolok által Afrikában.

5. Miért vagytok biztosak, hogy a ti Istenetek a valódi/valódiak?


Kérlek, írjátok oda, hogy milyen valláshoz/csoporthoz tartoztok!


Egy kicsit rólam: keresztény családban nőttem fel, de aztán szépen lassan elveszítettem a hitemet, és most már egy jó pár éve ateista vagyok, de mostanság nagyon sok minden változik az életemben, és jelenleg például nagyon harcolok magammal azért, hogy jobban érezzem magam, hogy jobban tudjam ertékelni az életemet, továbbá a sok változással jár most az is, hogy magányosnak kezdtem magam érezni. És egyszerűen ez a sok érzés mellett felelevendett bennem az, hogy gyerekként mennyire jo volt arra gondolni, hogy valaki szeret, valaki gondol rám, valaki vigyázik rám...

Ezért arra gondoltam, hogy itt felteszem a kérdéseimet



2023. ápr. 11. 20:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

2.-3. legalábbis ker. magyarázattal: nem szabad úgy elképzelni a túlvilági létet, mint a földi folytatása. Vagyis nem olyan érzelmi kapcsolatok lesznek, mint most. A szüleidnek a mennyben egyetlen boldogságforrása lesz, Isten közvetlen közelsége. Nem is lesz más érzelmük ezen kívül.


Egy idő után ...- szintén

Nem lesz tér, idő.

2023. ápr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
21%

Hívő keresztény vagyok, egy ideje viszont már nem hiszek.


1. A hasonlat találó. A hitet sohasem lehet bizonyítani. Onnantól, hogy bizonyítani lehet, már nem hit, hanem tudomány.


2. Igen, ellentmondás, másokban is felmerült.


3. A menny definíció szerint végtelen boldogság, tehát nem lehet unalmas. Ne földi gondolkodással próbáld megérteni, sőt, ne is próbáld megérteni, mert nem lehet. Lásd az előző pontot!


4. "Mert amint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!" (Iz. 55.) Tehát ne próbáld megérteni, hogy Isten mit, és miért tesz!


5. Nincs istenem, már nem hiszek.

2023. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
42%
#20.23 Bocsánat, elírtam. Hívő keresztény VOLTAM, de már nem hiszek. (20.23 vagyok)
2023. ápr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Szabad tudnom, #2-3, hogy már miért nem hiszel?
2023. ápr. 11. 20:42
 5/28 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező! A belső késztetés mely arra ösztönzött, hogy feltedd itt kérdésed már logikai ellentmondásba keveredik az 1. ponttal. "ezért a legegyszerűbb, hogy ezzel nem foglalkozunk" De te mégis foglalkozol vele, Igaz? :)


2. A szüleid nem lesznek szomorúak, hisz az úr mindannyiónk arcáról letörli majd könnyeinket, és soha többé senki nem lesz szomorú a mennyben.


3. Idő nem létezik a mennyben, és a minden akár takarhatja a végtelen lehetőségeket is, és ha valami vagy valamik végtelenek akkor sosem érsz majd a végére és sosem unod meg.


4. Isten nem avatkozik be, vagy ha mégis azt csak nagyon ritkán teszi néhány speciális esetben. És hogy miért engedi a rosszat a világban, az nagyon sokrétű dolog.


1. Mert ez volt büntetésünk.


2. Ha nem ismerjük a rosszat akkor a jót sem igazán tudnánk majd értékelni.


3. A szabad akaratot is tiszteletben tartja.


Lehetne még sorolni......


5. Elsősorban a Sensus Divinitatus (Isten élmények miatt.) És azért mert a többi istenség nagyjából egy marvell szuperhős szintjén mozgott.

Isten nem ilyen.


Isten most is szeret ahogy mindig is szeretett, és soha nem vagy egyedül mert ő mindig is veled volt, és veled van.

Ne a kételyeid határozzák meg, hogy milyen életed legyen, hanem az akaratod, ha te Istennel akarsz lenni, akkor semmi nem állíthat meg ebben.


Én azt tanácsolom ha tudod, fogd meg újra Isten kezét, mert bőven megéri.


31/F keresztény


https://www.youtube.com/watch?v=q86XPtR-rY0

2023. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
17%
#20.42 Az ellentmondások miatt. Pontosan láttam, hogy amit a Biblia ír, és amiről a papok beszélnek, nem igaz. A másik, hogy az egyházi gondolkodás nem működött a mindennapokban. (20.23 vagyok)
2023. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kérdező.Krisztus követő vagyok.

Rajtad kívül rengetegen vannak azok akik a földi eseményeket szemlélve, számonkérően gondolnak arra miért nem akadályozza meg Isten ilyen vagy olyan szenvedést miért hagyja a földön.


Erre az Újszövetség valaszol neked és másoknak is. Azon túl hogy az evangéliumban a Sátán az országokat a világ városait ajánlotta fel adományként, látható hogy Krisztus elutasitotta a földi világot, tehát nem Krisztus uralkodik a városokban, országokon, hanem a Sátán birtoka.


Szóval ezen túl Krisztus azt az örömhírt hozta, hogyha itt lent a Sátán az úr azért Isten megnyitotta a mennyországot, ezt az örömhírt /evangéliumot/ hozta közénk.


A mennyország azok előtt áll nyitva akik elfogadják követik Krisztust.


A keresztényeknek feladatuk lenne a lélekmentés, a csüggedőknek vigasztalást adni és az, hogy a kísértéseknek ellenállni. Szeretni felebarátainkat.


Mi a Sátán feladata? Csüggeszteni, szétválasztani embert embertől, hogy egyedül legyen, mert az aki a nyárjtól lemaradt, könnyebb préda a ragadozóknak. A halál a feladata. Veszekedés, válás, csüggedés hiúság dölyfösség, szenvedélyek, egoizmus, félelem, mohóság mutatja útját.


Isten felé csak az igazságot kutató hívő találja meg az utat, nem Isten közeledik hanem a hívő Istenhez.


Isten megmenti az igazakat, de nem földi vagy testi minőségben

A lelkünket menti meg. Krisztus viszont testestül lelkestül menekült meg a feltámadással, meghalt, de Istentől visszakapta testét és lelkét is.


Így ha Krisztust követjük, meghalunk ugyan de visszakapjuk az Atyától testünket és lelkünket, és ujjászületünk. Mit veszthetünk? Semmit. Erre mondta Krisztus aki meg akarja tartani életét az meghal, aki elveszti, az élni fog. Magyarán ne féljünk a haláltól.


Ahhoz hogy tudjuk Krisztust követni hitre van szükség. Mi a hit? meggyőződés a nem tapasztaltban. Mennyi hitre? Óriásira, tudunk olyat mondani aki elérte Krisztus szintjét a követésében? Talán szent Ferenc Neki volt elég hite az ismeretlenben ( de nem nagyon volt.)


Ott hagyta mindenét még a ruháját is visszaadta szüleinek és követöi lettek a mai napig.

2023. ápr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
26%

Gondolom, a intellektuális fejlettség szintjeiről van fogalmad. Így tűnik. Találkoztál már nálad kevésbé intellektuális emberrel, aki meg volt győződve, hogy ő tudja a tuttit és te vagy a tudatlanabb, pedig te tényleg tudtad, hogy nem igaz. De nem tudtad vele megértetni ezt, mert egyszerűen hiányzott a közös nevező hozzá.

Na, nemcsak intellektuálisban, intelligenciában van ilyen, Hanem pl. művészi érzékben/tehetségben is (van aki botfűlű stb); és spiritualitásban is.

2023. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
11%

1.


Legalább 1 milliárd ember hiszi, hogy Isten már járt a földön.

"Aki engem látott, látta az Atyát"...

A Kalam kozmológiai Istenérvet tudod mivel cáfolták? A multiverzum elmélettel. Az a jó benne, hogy a miénken túli végtelen számú univerzum ugyanúgy ellenőrizhetetlen és vizsgálhatatlan mint az, hogy létezik egy a mi univerzumunkat teremtő Isten. Igy mindkettő hit kérdése.


2.


"Jól van jó és hű szolgám, menj be a te urad örömébe"...

Nem lesz ott boldogtalanság. A régieket emliteni se fogjuk annyira jó lesz.


3. Már irtam a kettes pontban.


4.


"Az én országom (királyságom) nem e világból való."

Isten akkor avatkozik be ha kérik és hittel kérik.

Ezt a világot elvesztette az emberiség amikor a hazugság atyjának a szolgája lett. A miénk volt a világ, de mivel szolgák lettünk, a sanyargatónk kezébe került minden. (A hét pecsét feltöréséig)


5.

Mert Isten többféle módon kinyilatkoztatta magát, és mert Istent ezáltal meg lehet ismerni. Közösségbe lehet kerülni vele.

Nem csak egy senki vagyok hanem Isten sokkal jobban ismer és szeret mint én magamat. Hivhatom Atyánknak, megtapasztalhatom az ő természetét, hogy betöltsem a törvényt.

2023. ápr. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem akarsz vagy nem tudsz hinni, akkor ne higgy, ez evidens.

1. Akarmi is legyen a vilagnezeted azon tul, hogy ateista vagy, arra is vonatkozik ugyanez az elv. Tehat mi az elet ertelme, miert alakult ki az univerzum es az elet, mi tortenik a halalunk utan stb. Amire a termeszettudomany nem tud valaszt adni, hanem a vilagnezetek adnak. Ha pl. materialista vagy, es azt vallod, hogy minden csak anyag es energia, arra sincs bizonyitek.

2023. ápr. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!