Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi összefoglalóról?

Figyelt kérdés

[link]


Mindenki véleménye érdekel, de kiemelten érdekelnének katolikusok és Jehova Tanúi véleményei. :)



2015. márc. 26. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy nem olvasok el a kedvedért 20 oldalt.
2015. márc. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan csak azok véleménye érdekel, akik hajlandóak ezt végigolvasni. :)
2015. márc. 26. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs időm végigolvasni. Ha tetszik az ötlet, emeld ki azokat a részeket a szövegből, amikre kíváncsi vagy.
2015. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az írásban számos, objektív mércével is tárgyszerű helyes információ van. Azonban nem minden az, vannak olyan állításai is, amelyek nem felelnek meg ennek. És időnként kérdéses is, hogy honnan veszi a megállapításait. (A nem hívők pokolra kerülését például sehol nem támasztja alá a Szentírás szövege, bár kétségtelen, hogy több felekezet is ezt vallja.)


Én az ortodox teológiában vagyok járatos, ez az írás több helyen megegyezik azzal, de az egyezések mellett nagyon lényeges eltéréseket is mutat.

2015. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A szöveg több idézetet is tartalmaz, ahol a nemhívők pokolra kerüléséről beszél a Biblia. Nem tudom hogyan kerülhette el a figyelmed?


Egyébként pedig nagyon fontos minden esetben, hogy ha van egy teológia, amit megtanítottak neked az egyházadban, attól még teljesen nyitottan járj a világban és legyél kész arra, hogy esetleg felülvizsgáld a saját felekezeted tanait is, ha az egy Biblikus tanítással áll szemben. Tehát a Bibliából próbálj ellenérvelni valaminek, ne pedig a felekezeted tanait használva.

2015. márc. 26. 23:50
 6/8 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló!


Ez egy nagyszerű összefoglalója a halál utáni létnek a Biblia szerint. Kizárólag a Bibliából merít, az eredeti nyelvet, azaz a hébert és a görögöt vizsgálja és így értelmezi a szavakat, nem pedig a különböző fordításokból, így biztosak lehetünk benne, hogy az eredeti jelentést kapjuk.

2015. márc. 26. 23:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy azért, mert a pokolnak van "mélysége", miért kellene arra következtetni, hogy vannak rekeszei. Ez miért következik egymásból?

Attól még, hogy mindig lefelé utalnak a pokolra, miért lenne fizikailag lent? Én például "felmegyek Pestre" és "lemegyek nagyanyámhoz". Ez azt jelenti, hogy Pest a 10. emeleten van, én a 9.-en, nagyanyám meg a 8.-on?

És ha a lelkünk éli túl a halált, a fizikai testünk nem, akkor azt hogy lehet tűzzel kínozni? Egy szellemi dolgot egy fizikai dologgal?

2015. márc. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem olvastál figyelmesen.

Egyrészt a hely teljesen mindegy. Teljesen mindegy, hogy a Földben van, vagy valahol máshol a pokol. Másrészt nem csak a mélységből következtetett erre, de mivel lényegtelen ez a rész, ezért nem is akarlak győzködni.


Harmadrészt, nem csak a lélek marad meg a halál után. Pont ez volt nekem is az új, mivel én eddig azt hittem, csak a lélek kerülhet a pokolba vagy a mennybe, de itt le van vezetve, hogy a test is oda kerül.

2015. márc. 27. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!