Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azoknak az embereknek az...

Felhasznalo0780 kérdése:

Azoknak az embereknek az összefoglaló neve, akik keresztény hitről áttértek az iszlámra, illetve fordítva, tehát akik iszlámról lettek keresztények?

Figyelt kérdés
Külön történelemre kellene nekem ezen két információ, sajnos azonban ha tankönyvekben, ha könyvekben, ha interneten keresgéltem, nem találtam rá.

2018. okt. 15. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Keresztényrol iszlámra: buta

Iszlámról keresztenyre: okos

:)

2018. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kedves első ! Nem a kérdésemre potenciálisan válaszolók személyes vallási nézeteikre, illetve nekik magáról a vallásról kialakított véleményükre lennék kíváncsi, hanem az iszlámról keresztényre áttért emberek elnevezésére, illetve fordítva. Továbbá engedd meg , hogy tanácsoljak neked egyet, a válaszod logikájából következtetve: az iszlám hit alapvetően nem rossz, sőt legalább ugyanannyira békés, mint a keresztény. Ha a történelem bugyraiba nézünk, láthatjuk, hogy mindkét fél követett el szörnyű dolgokat a vallásukra hivatkozva, ugyanakkor tudni szükséges, hogy azok elvei, alapjai ilyenre sosem , de sosem késztették a hívőket, attól még hogy a "hívők" háborúikban hamisan a vallásukra hivatkoznak (és még egyszer kiemelném, hogy ez mind a két félre igaz). Ergo ne nézd le egyből azt, aki az iszlám hitet követi, vagy semmilyen formában ne vesd meg! Kérném szépen az elkövetkező válaszadókat ( ha lesznek) , hogy objektív tudásuk szerint segítsenek, ha módjukban áll. Köszönöm!
2018. okt. 15. 18:48
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Iszlámról keresztényre nem lehet áttérni, mert azért halálbüntetés jár. Ezért aztán külön név sincs erre, mert ha valaki mégis csinál ilyet, akkor titokban tartja.

Fordított esetre van példa, és erre lehet, hogy van valami név. Jár ide néhány muszlim, kérdezd őket.

2018. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha jol tudom " murtad fitri " nevvel illetik azt a keves , de nagyon nagyon bator :) muzulmant aki annak szuletett es othagyta az iszlamot
2018. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Renegátnak hívták azt a keresztényt, aki elhagyta a hitét és (akár kényszerből) áttért az Iszlámra.

A kényszer közvetetten szokott megnyilvánulni, közvetlenül soha nem kényszerítettek senkit az Iszlám felvételére, sőt, ez tiltott dolog, csakhogy nemegyszer a keresztényeket brutális támadások érték, akár meg is ölték őket, de ha valaki felvette az Iszlámot, akkor kikerült ezek a retorziók alól.

2018. okt. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tehát murtadli és renegát. Köszönöm szépen!
2018. okt. 15. 19:22
 7/13 anonim ***** válasza:

A "renegát" az lázadót jelent.

Én inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy a betérő vagy hozzá áttérő embert hogyan nevezi az adott vallás?

2018. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A másik pedig az jelenti, hogy hitehagyott.

[link]

2018. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2018. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem, ezekre úgy lehet nincs külön szó. Gyűjtőnevek vannak általában azokra, akik elhagyják az adott hitet (függetlenül attól, hogy ezután csatlakoznak-e egy másik intézményesült valláshoz). Az iszlám a hitehagyókat murtaddnak nevezi (a két d, nem gépelési hiba; murtad fitrinek ezen belül azt nevezik, a muszlimnak született, és ennek ellenére hagyta el a hitét, ezzel szemben aki áttért az iszlám hitre, de később meggondolta magát murtad millinek számít). A terminus megfelelője keresztényeknél hangzatos idegen szóval az aposztata (szintén hitehagyót jelent; tágabb értelemben nem csak kiugrott keresztényekre használják).
2018. okt. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!