Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jo napot kivanok! Szeretnem...

Jo napot kivanok! Szeretnem megtudni,hogy van-e akadalya annak, hogy megkereszteljek egy babat reformatus vallasunak ugy hogy en katolikus vallasu vagyok? Rosszindulatu gunyuzo hozzaszolasoktol kerem kimeljenek. Valaszukat elore is koszonom.

Figyelt kérdés

#keresztelő #Reformatus vallasu keresztgyerek #Katolikus vallasu keresztszulo
2023. ápr. 16. 13:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam, hogy van probléma, mert van. Olvasd el akár hivatalos refi forrásból, hogy ki lehet keresztszülő. Amúgy katolikusként hogy akarod a református hitre nevelni a gyereket? Én egyébként katolikus vagyok, de ebben teljesen igazuk van, hogy neked nem akarja engedni a refi *lelkész* (náluk nincs papság).
2023. ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Katolikus a ferjem is.

de nem ertem mi a gond ezzel...

A gyerek szulei reformatus vallasuak az lesz a gyerek is mi sosem gatolnank ebben.

Egy isten van!

Keresztszulot szivbol valaszt az ember es nem vallas szerint.

2023-ban ez miert problema?

2023. ápr. 16. 14:36
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
3 Akkor sem.
2023. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
De igen, halálveszélyben bárki keresztelhet, még olyan is, aki saját maga nem keresztény!
2023. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%

"Keresztszulot szivbol valaszt az ember es nem vallas szerint."

Nem, keresztszülőt általában ésszel választ az ember, hogy legyen ki segítsen a gyermek hitbeli nevelésében, fejlődésében.

2023. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

15-os igaza van de megsem...

Ha en kellene felnevelnem a gyermeket mert barmi tortenne a szuleivel a szulei vallasat adnam tovabb neki,mert szeretem es tisztelem oket!

A valasztott csaladom es nem zavarna katolikuskent , hogy a gyermeket reformatus hitvallasra neveljem!Annal jobban szeretem es tisztelem a szuleit!!!

2023. ápr. 16. 14:43
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
14 Nem igaz. Önbecsapás ha ezt hiszed.
2023. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"A valasztott csaladom es nem zavarna katolikuskent , hogy a gyermeket reformatus hitvallasra neveljem!Annal jobban szeretem es tisztelem a szuleit!!!"

Hogy neveled arra, amit nem ismersz? Én nálad láthatóan sokkal jobban ismerem a református hitet, de én így se tudnám megtenni.

2023. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
78%

"12 eve lettem keresztanyja katolikus vallasukent egy reformatus vallasunak keresztelt kisfiunak akkor nem volt problema."

"Mas keresztszulei nem voltak a keresztfiamnak csak en es a ferjem. Akkor azt jelenti , hogy tanu voltam es a keresztfiamnak nincsenek keresztszulei?!"

"Katolikus a ferjem is."


Lehet, hogy valami adminisztratív hiba történt: nem ellenőrizték, hogy reformátusok vagytok-e. De az is lehet, hogy akkor még rendben volt így is, csak azóta változott a református szabályozás.

Bármi miatt történt is, a gyerek meg van keresztelve, az a lényeg. És ha keresztszülőként tekint rátok, számotokra meg úgysem olyan fontos a vallás, akkor semmi gond.

2023. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos es az itelkezo valaszokat!

Csak megfogjuk oldani ezt a keresztelot.

Koszonom a valaszokat!

Mindenkinek szepet es jot kivanok!

2023. ápr. 16. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!