Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ószövetségben az áll, hogy...

Az Ószövetségben az áll, hogy Isten nevének 4 betűje YHWH? Akkor ebből hogyan lett az, hogy Jehova? A Jehova névben csak 1 darab H van. Akkor nem minimum Jehovah vagy Yehowah lenne? Ha annyira fontos az a 4 betű, akkor illene, hogy tartalmazza a név.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 16. 22:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%

Vidiripi


Még annyit sem sikerült felfognod hogy ez nem az én tudományom.

- Azért annyit remélem képes vagy megérteni hogy az etimológiát nem én találtam ki.

2023. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

11


Nem, nem. Nyugodj meg, neked van igazad, csak légy boldog és ne idegeskedj. :)) Nyilván mindenki mindent jobban tud, mindenki óriási tudós és ami nem tetszik neki azt ki is tudja elemezni rendesen. Nincs ezzel semmi baj, időtlen idők óta megszoktuk már ezt.

Szép estét, szia!

2023. ápr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
37%

Vidiripi


Én nem idegeskedem, hanem mosolygok. Türelmes vagyok, elmagyarázom megint, mert még mindig nem érted. Még mindig nekem tulajdonítod a dolgot!

- Az etimológia egy tudomány ág, én nem vagyok ennek a tudomány ágnak a szakértője.

De azok a tudósok, szakértők akik ezzel foglalkoznak ők azok akik megvizsgálták, kutatták az adott témát.

- Nem mindenki tud mindent jobban, az etimológiával foglalkozó tudósok azok tudják. (mint ahogyan írtam én nem vagyok az etimológia tudósa)

- Igen kilehet elemezni. Azt tudtad hogy az ezzel kapcsolatos információk megtalálhatók az Őrtorony könyvtárban?

AZ Őrtorony szervezet a saját irodalmában idéz ezektől a tudósoktól.

- Már hogy azoktól akiket te úgy lekicsinylesz és gúnyosan utalsz rájuk.

Mert hogy ezen tudósok által készített lexikonokat és egyéb szakmai könyveket bizony az Őrtorony is használja, sőt még idéz is belőlük.

- Hogy lehet az, hogy ha egy Jehova tanúja használja fel ezeket, akkor az rendben van, de ha egy kívülálló akkor már egyből gúnyolódnak rajta?

2023. ápr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nem érdekel, kedves utolsó. :)) Nem is olvasom el a litániádat, mert nem érdekel. Legyen szép napod, kellemes estés. Szia!
2023. ápr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Akkor nem olvasod el! Persze jó lenne mert így tévesen nekem tulajdonítasz olyan dolgokat amelyeknek nem én vagyok a szerzője.

2023. ápr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
62%

Vidiripi


Nyissa fel a szemedet mennyei Atyánk és áldjon meg téged az Ő bölcsességével gazdagon!

2023. ápr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

17

Az enyémet már felnyitotta amikor megismertem az Ő igazságát és eldöntöttem hogy az Ő szolgája leszek. Amikor megértettem mit tett értem Jehova, akkor nyílt fel a szemem és ez egy életre szólt.

2023. ápr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Csak az a baj hogy nem ismerted meg az igazságát. Hiszen a szervezet változtat az igazságon.

A piramis Isten tanúköve volt a szervezet szerint! Aztán kiderült hogy még sem az!

- A szervezeti "igazság" az nem mennyei Atyánk igazsága!

Már eleve az is hazugság hogy a szervezet Isten szócsöve. Nem lehet az hiszen nem ihletett!

2023. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

19

Attól hogy te nem fogadod el, még ez az igazság. Én ebben hiszek.

Te lehet, hogy másban. Majd kiderül, kinek volt igaza. :)) Lehet egyikünknek se, ezt nem tudhatjuk. Ez hiten alapul.

2023. ápr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 qkker1 ***** válasza:

"megismertem az Ő igazságát "


Te maximum az Ördögtorony "igazságát" ismerted meg!

2023. ápr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!