Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúiról mit érdemes...

A Jehova tanúiról mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés
Felekezet vagy inkább szekta? Hasznosak a társadalomnak, vagy csak néhány főguru így uralkodik másokon, meg gazdagszik meg? Mennyivel jobbak vagy rosszabbak más vallásoknál?

2023. ápr. 21. 13:33
1 2 3 4
 1/40 IstenGyermeke1 ***** válasza:
77%

Szekta. Mindent bekajának, amit az Őrtoronyban írnak, jobban mint a Bibliát! Nem ismerik el Jézus istenségét (asszem vmi angyalnak tartják v hasonlónak) a Szentlelket erőnek tartják (a 2Kor 3,17 alapján ez hülyeség). A tanaik rengetegszer változnak, maguk sem tudják h éppen miben hisznek, ezért linkelik be mindig a jw.org-ot. Divat náluk az agymosás, az önálló gondolkodás elnyomása, és mindenkit a Sátántól valónak tartanak, aki nem ért velük egyet. Limitáltnak tartják az üdvözültek számát (minden alap nélkül), és az apokalipszisben hisznek, ahol Jézus eljövetelével mindenkit megbüntet csak őket nem. Azt a töméntelen mennyiségű hülyeséget, amit még ezen kívül hisznek, megtalálod a jw.org oldalon, mert ember nem képes megjegyezni.


Kereszténynek nem nevezhető, mert nem fogadják el az apostoli hitvallást

2023. ápr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
71%
Maradj a történelmi egyházaknál, ha jót akarsz magadnak.
2023. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 qkker1 ***** válasza:
79%

Egy Bibliahamisító szekta.

Az Ördögtorny részvénytársaság irányítja őket.

2023. ápr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
90%
Egy new age szekta, ami ugyan kereszténynek mondja magát, de valójában az Őrtorony társulat szavát fogadják el isteni igazságként. A Bibliából is készítettek egy saját átiratot, amiben átírtak minden olyan igét, ami nem felel meg az Őrtorony tanításainak.
2023. ápr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
90%

Szekta. Erőszakosak, nem hagynak békén, időnként házról-házra járnak, és ha másban hiszel, azt nem hajlandók elfogadni, sőt, még bele is kötnek, és elmagyarázzák, hogy az miért rossz.


Párom buddhista, na ő szépen ki tudta őket oktatni, hogy mi a helyzet a jehovista vallással. Azóta nem járnak hozzá :)

2023. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy a fentebb szólók, és mint ex-tanú, igazolhatom, hogy jobban jársz ha kerülöd őket. Elsőre mézes mázasak, legkésőbb pár hónap múlva, kimutatják a foguk fehérjét. Én azok közé tartoztam akiket addigra már a "nem az emberekért járunk gyülekezetbe" maszlagjuk meggyőzött. Csak amikor a kiváltsággal rendelkezők és az egekig magasztalt feltörekvő fiataljaik is hasonlóan arrogáns, degradáló hozzáállást mutattak fel, az meggyőzött róla, h ez az a gyümölcs ami náluk terem és én nem szeretnék ilyen lenni. Még egy ideig hezitáltam, elvégre évekig köztük voltam. Aztán egy bizonyos eset meggyőzött róla, hogy semmi közük, még ahhoz sem amit tanítanak, nem tartják be. Áldozat hibáztatás meg megy ezerrel. Szóval kiléptem és azóta nem vagyok se depressziós, se halál vágyam nincsen.
2023. ápr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
12%

2 "Maradj a történelmi egyházaknál, ha jót akarsz magadnak"


A néma bálványokat? Tisztában vagy azzal, hogy ha ez az ember nem tud megszentelődni, ezért a kijelentésedért amit itt tettél a te fejeden lesz számonkérve Isten Itélő széke előtt, mert a félrevezetésed miatt elvesztette az üdvösségét?


Ha eddig nem tudtad, most tudd-mert ez a valóság.

2023. ápr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező, Jehova tanuit hamis valláshz tartozik, és ebben a démoni kötelékben lévő szellemiség írányitja:


Kultuszok, Jehova tanúi, keresztény tudomány, rózsakeresztesség, teozófia, urantia, subud, latihan, Egyesítő egyház, mormonizmus, Bahai-kultusz, unitarizmus, (minden olyan Bibliát és Isten nevét használó páholy, társaság és társadalmi szervezet, amely kihagyja Jézus vér általi engesztelő áldozatát)


Ennek a csoportnak az összefoglaló neve: Kultuszok.

2023. ápr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem akarok egyik egyházhoz, felekezethez vagy szektához vagy akármilyen vallási elmeháborodáshoz sem csatlakozni, főleg nem a Jehovákhoz, csak kiváncsi voltam, hogy kb. hova kell őket elhelyezni.
2023. ápr. 21. 17:03
 10/40 anonim ***** válasza:
11%

Az a baj, hogy ajánlgatják neked a "nagy" történelmi egyházakat, ami tévútra visz téged.


A "nagy" történelmi egyházakban van már ébredés, de csak maroknyi, és jellemző, hogy a Hit Gyülekezetbe jönnek át. Nem maradnak felekezeten belül, de ha ezt nagydobra lenne verve szerintem kiakadna a net, főleg most, hogy jön a pápa.


Az erre vonatkozó utalásokat is megtalálod a Jelenések könyvében.

2023. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!