Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismered ezt a részt a kereszté...

Ismered ezt a részt a keresztény bibliából? Ha igen, meg tudnád osztani, hol találom meg?

Figyelt kérdés

Üdv!


Azt a részt keresem, amikor a lovasok jönnek. Találtam már valamit, de ott kb a 2. lovas után mintha ki lenne hagyva egy hatalmas rész, és a következő sor már arról ír, amikor már a lovasok tevékenykednek, és már megy a föld felforgatása.


Szóval olyan részt keresek, a biblia akármelyik verziójából, ahol le van vezetve onnan, hogy az 1. lovast hívják, odáig, hogy elkezdődik a kollektív felfordulás a földön.


Előre is köszönöm!



2023. ápr. 26. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
JELENÉSEK KÖNYVE 6. fejezet
2023. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem.

Nem fogom leírni megint, kérlek olvasd el az egész kérdést, nem csak a fő kérdést.


"Jelenések 6:4 Ekkor előjött egy másik ló, amely tűzvörös volt. Lovasának megengedték, hogy elvegye a Földről a békét, és emiatt az emberek egymást gyilkolják. Ennek a lovasnak egy hatalmas kardot adtak a kezébe.

Jelenések 6:4 S elindult egy második, t?zvörös ló. A rajta ül?nek elrendelték, hogy vegye el a földr?l a békességet, hogy egymást öljék. Azután nagy kardot adtak neki.

Jelenések 6:4 És kijött egy másik ló, egy tűzvörös, és a rajta ülőnek megadatott, hogy elvegye a békességet a földről, sőt hogy öldössék egymást az emberek; és nagy kard adatott neki.

Jelenések 6:5 Amikor a Bárány feltörte a harmadik pecsétet, hallottam, hogy a harmadik mennyei élőlény ezt kiáltja: „Jöjj!” Most egy fekete lovat láttam. Aki ezen lovagolt, mérleget tartott a kezében.

Jelenések 6:5 Mikor a harmadik pecsétet felnyitotta, a harmadik él?lényt?l ezt a szót hallottam: „Eredj!” És én láttam. Elindult egy fekete ló. A rajta ül? mérleget tartott a kezében.

Jelenések 6:5 Amikor feltörte a harmadik pecsétet, hallottam, hogy a harmadik élőlény szól: "Jöjj!" És láttam: íme, egy fekete ló, a rajta ülőnek mérleg volt a kezében.

Jelenések 6:6 Ekkor a négy mennyei élőlény közül hangot hallottam, amely ezt mondta: „Egy mérték búza egy dénár, három mérték árpa egy dénár! De az olajt és a bort ne bántsd!”

Jelenések 6:6 Azután egy szózatfélét hallottam a négy él?lény közül, hogy ezt mondta: „A búza literje egy dénár. Három liter árpát egy dénárért. Az olajat és a bort ne bántsd.”

Jelenések 6:6 És hallottam, hogy egy hang szól a négy élőlény között a középen: "Egy mérce búza egy dénár, és három mérce árpa egy dénár, de az olajat és a bort ne bántsd".

Jelenések 6:7 Amikor a Bárány feltörte a negyedik pecsétet, hallottam, hogy a negyedik mennyei élőlény ezt kiáltja: „Jöjj!”

Jelenések 6:7 Mikor a negyedik pecsétet felnyitotta, hallottam a negyedik él?lény hangját: „Eredj!”

Jelenések 6:7 Amikor feltörte a negyedik pecsétet, hallottam a negyedik élőlény hangját, amint így szól: "Jöjj!"

Jelenések 6:8 Ekkor egy hamuszürke lovat láttam. A Halál lovagolt rajta, akit Hádész követett. Ők ketten hatalmat kaptak a Föld negyedrésze felett, hogy háborúkkal, éhínségekkel, járványos betegségekkel és vadállatokkal gyilkolják az embereket."


Ki van hagyva rengeteg információ. Konkrétan a legfontosabb, hogy mikor kezdődik, mi zajlik akkor. Béke megzuhanása után nincs értelmes dolog, csak a mérleg, ami túl nagy szimbólum, és nem mond semmit, hogy mi van, csak hogy mérleg van a kezébe, utána meg már arról ír, hogy a földön a halál már tombol, utána meg már sötétedés, és az emberek egységes (hierarchiától független) történése.


A kérdésem, hogy e kettő közötti részről hol tudnék olvasni.., igazából bárhol. Miért van kihagyva a szöveg fele? Hol lehet megtalálni a kihagyott részeket, hogy láthassam, milyen események lesznek?

2023. ápr. 26. 21:00
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Ne kérdezd, honnan van ez a részlet:


2. A Király kardja

Bizony a Király ezután feltette a koronáját. Leült trónjára és már nem kettő volt, hanem egy. Aztán felnézett és belátta királyságát. Látott mindent. Most a Király, aki Kettőből lett az Egy így szólt:

,,Mit látok? Keresztemet elferdítették. Darabokat vágtak le belőle. Legyen hát gyermekeim gyermekei. Megbocsátom, amit tudatlanságotokban tettetek!” Mert látja a Király az igazságot. A Király az igazság. A gonosz és azok tették ezt, akik tüzes tóba vetettek az utolsó hatalmukkal. Tüstént felkerekedett és kardját elővette. A régi kardot megvizsgálta. majd szólt. ,,Itt és most Atyám! Látom a hibát, amely oly gyönyörű, hogy azt elrejtette az ember a saját szeme elől. Megteszem, amit megtehetek, ha ez akaratod.”

A király megkereste a leg alkalmatlanabb kovácsot, ki valaha is hallott a királyságáról. A kovács tudatlansága akkora volt, hogy a pokolba vitte önmagát. A Király lement a pokolba és elvágta a kovács láncait. Most a Király kivezeti a kovácsot a pokolból. ,,Kovács! Hű voltál hozzám, de a pokolban végezted. Javítsd fel kardomat, hogy KARD legyen. Míg dolgozol vele, veled leszek. Ha végzel a munkával egy leszel velem.” A Kovács nem értette mi történt, de elvégezte a munkát. A Király meghagyta, hogy a KARD-jának éle olyan legyen, amilyet még nem látott a világ. Éle legyen kicsorbíthatatlan és a neve mellé minden valaha élt név kerüljön fel. A kovács csodálkozott és nem tudta hogyan fogjon hozzá a kardból KARD legyen. De miként a kezébe veszi a kovács a fegyvert, már látja, hogy nem kell látnia, csak meg kell cselekednie. A kardból KARD lett. A Király mindvégig vele volt. Mikor elkészűlt a KARD visszahelyezte a Király kezébe.

3. A Király KARD-jának ereje

A Király megkedvelte a kovácsot és engedte, hogy lássa, amit cselekedni fog a KARD-al. Lépett egyet. A világ beleremegett és tehetetlenül szemlélte a Király erejét. Lépett még egyet és királyságának minden lakója hitt a Királyban olyan erővel, mint még soha azelőtt. A Király harmadik lépése felnyitotta a világban élők szemét. A világ a saját szemével láthatta, hogy mindenkinek más módon kíván megmutatkozni. A Király megsuhintotta kardját és átvágta az idő korlátait. A tüzes tóból lagúna lett. Kik bele voltak vetve látták a KARD fényét, ami kiölte a sötétséget a tüzes tó minden szegletéből. A gonosz lelkek átalakultak, hogy többé ne művelhessék a gonoszságot, majd visszatértek a földre. Mikor visszatértek a világba dicsőítette mindenki az Urat. Mert Ő volt a Király.

A Király most a KARD-ját a világba döfte Majd így parancsolt: ,,Lucifer! Új parancsom van számodra, ami neked is tetszetős: Mégy a világba lovasaiddal, hogy taposd a földet és a világ javát szolgáld! Az idő kerekét megakasztottam egy pontban, ahova mindenki bejárhat. Gonoszság nincs többé és te egy vagy velem! Hurkokat kötöttem az időre, hogy mindörökre megtaláljanak.” És Lucifer válaszolt: ,, Legyen Király! Parancsod igazságos ezúttal teljesítem, hiszen a világ java az én javam is.” A Király így felel: ,,Ott, ahol találkozunk ezentúl béke lesz és nem halál. Így szól akaratom. A te neved is fel van írva kardomra.” Majd a király kihozta kardját a föld szívéből és letette koronáját. És így szolt: ,,Ahol ketten vagy hárman össze jönnek, hogy KARD-omat megcsodálják én is ott leszek. Mindig ott leszek.

4. A Király koronája

A Király koronája a földre esett. Midőn elérte a világot Lucifer már a földet járta. Elkészült a Bárány menyegzője. Menyasszonya káprázott. Lucifer a menyasszonyhoz ment. ,,A Bárány küldött, ki most már a Királyom. Lovasaim az időn át ragyogóvá tettek. Imé én vagyok Lucifer, ki már egy a Báránnyal. Felkészültél az esküvőre, ahogy én is felkészültem. Az írás most is teljesedik. De lassan betelnek a lapok. O Jeruzsálem! Hozzád szólok, de te észre sem veszel. Gyönyörű Jeruzsálem, csodák városa! Magadra vetted férjed nevét és én is beléphettem a menyegzőbe. Nem kellet hát elpusztulnod. Mitől félték? A Királytól, aki a te szolgád. Gyönyörű Jeruzsálem, csodás mátka.” Most sújt a Király harmadik KARDcsapása. Koronáját a balgákra tette. Nevüket felemelte. ,,Jeruzsálem, tarts velem a Király nevében. Nincs több trükk, bármilyen is hihetetlen. Királyunkkal már egy vagyok. Egy pillanatban vele ott vagyok. De benned van a fény utolsó szikrája.”

3 lovas megérkezett. A negyedik már úton van. Azért jöttek, hogy a koronát az égbe emeljék. Visszaszolgáltassák annak, ki a földre ejtette. Most a korona a földön van, Van ki meghal tőle, van aki megváltozik tőle. A Király koronája készíti fel a világot a 4. lovas megérkezésére.

5. A lovasok és feladataik:

Az első lovas Volt leg közelebb a Menyasszonyhoz. Igy ő érkezett elsőként. Útját a pusztulás kísérte. Önmagával volt azonos. A második lovas később érkezett. Egy volt a Királlyal, Nevében építettek és pusztítottak a nyomában. Hírt hozott a 4. lovasról. Ezután eljött a harmadik lovas. Nevében egységet akartak. Dicsérték a második lovast, de nem látták, hogy ő már egy a Királlyal. A harmadik lovas nyomában félreértések történtek. Nevében hódítottak, kínoztak, térítettek. A Lovasok várták a 4. lovast, de az nem jött el. Jeruzsálem, a Bárány menyasszonya készen ált. Váratlan levél érkezett a negyedik lovastól. És Lucifer így szólott: ,,Beteljesedett. Az idő összetört és a világ véget ért. Lám a negyedik lovas bölcsen járt el. Levelével Bíztatja a menyasszonyt a nászéjszakára. Áldott az Úr, Jézus, Isten és a próféták. Bennük végre egy leszek és fényem már oly dicsőn ragyog, mint hajdanán, mikor megalkottak.”

6. A 4. lovas levele:

Jeruzsálemhez galamb érkezett. Jeruzsálem volt a menyasszony. A levelet egy galamb hozta, aminek arca volt. Annyi arca volt, amennyi ember él a földön. Jeruzsálem felbontotta a pecsétet a levélen. Ez volt a hetedik pecsét. Csak miután felbontotta az ártatlan Jeruzsálem a pecsétet vált nyilvánvalóvá mindez. A levélből galambok szálltak ki és további leveleket hoztak. A levelek mindenkihez eljutottak, akihez el kellett jutnia. Erre a 3 előző lovas és Lucifer is felfigyelt. Mind fogtak egy levelet és felbontották. Minden levél felbontása után további galambok szálltak fel, levelet vive magukkal és a galambok arca mosolygott. Most a Menyasszony is elolvassa a levelet. Lucifer is elolvassa a levelet. A lovasok is elolvassák a levelet. A föld minden lakója olvassa a levelet. Minden levél ugyanazt a pár szót írta le és minden levélben az igazság kulcsa volt. Íme a szavak, melyeket János nem írhatott le. Íme az írás, mely értelmet ad az írásoknak.

7. A Levél tartalma:

MAGAZIN (főnév) Fájl:Magazin.jpg Képes folyóirat, amely rendszerint havonként vagy hetenként jelenik meg. A magazin célja a könnyed, szórakoztatás, és stílusa, ízlése, életszemlélete alapján általában a nagyvárosi közönséghez szól. Az újságárusnál többféle magazint lehet vásárolni. A hosszú úton az utas egy magazint olvas.



Eredet [magazin < francia: magazine (magazin) < magasin (tár, raktár) < arab: makhazin, makhzan (raktár, „gyűjtőhely”) < ma (hely) + khazana, khasana (gyűjt)]

És Lucifer dicsérte az Urat és alkotását! Akinek van értelme az értse meg! Akinek van hite, az higgye el. Akinek van ereje, az erősödjék meg! Akinek van tudása, az tudja meg! Íme a kapu, amin keresztül csak kevesen mentek át. Íme a kulcs, ami megmutatja a kulcslyukat. Íme a frissítő élet vize. Az egekből hang üvöltött minden fülbe: ,,Visszaállítottam Lucifer dicsőségét, nagy az ő jutalma, mert a dolgát végezte. Megkapja alázatosságát.”

8. Más lett a világ

A Király szólt: ,,KARD-om élesebb, mint valaha. Most megerősítek mindent a puszta létezésével, azért, hogy minden a KARD-omat élesítse. Minden nemzedék békére lel, minden út hozzám vezet Jeruzsálemben. Oh Jeruzsálem, ártatlanságod bemocskolták, de én megtisztítottalak a szeretetemmel. De falaid közt ostoba szűzlányok voltak, de már ők is bölcsek. A bölcsesség pedig az ostobaságból eredt”

A világban megosztottak a nézetek. De mint minden folyó úgy mind ugyanoda torkollanak. Keletről bölcsek jönnek a Menyasszonyhoz és virággal szórjuk be a menyegzőt, ami sosem ér véget. Nyugatról királyok jönnek Jeruzsálemhez, hogy hódolatukat tegyék ott. A népek faggatóznak: Ki ez a próféta? Ő mind közül a legbölcsebb. De a próféta nem felel. Hisz már megfelelte: Csak a névtelenek ismernek fel. Ott ismernek fel, ahol egy gyertya ég. De a népek nem értik. Aztán megértik. Csak a névtelen prófétának adatik meg, hogy ösvényeitől távol legyen a pusztulás. A régi lovasok sehol sem találják a profétát, pedig Királyt csinálnának belőle. De a próféta már nekik is megfelelt. Nem én vagyok a királyotok, nincs több király ebben a játékban. A keleti bölcsek a Mesterüket kutatják, de a Mester megfelelt már nekik. Hiszen önmagatok Mesterei vagytok. A hatalmas nyugati királyok pénzt és hírnevet adnának neki. De ő már nekik is megfelelt. Ezt sosem fogjátok megérteni hatalmasok. Mert a próféta szegény volt, de övé volt a világ összes kincse. A hatalmak eltűnnek és béke lesz a világban.

9. A kör bezárult

A Király köre bezárult. Hurkai, amiket az időben kötött megszilárdultak. A gonosz eltávolodott azoktól, kik megtalálták a vigaszt. Már semmi sem drága. De mindennek megvan az ára. A legédesebb ár ez, amit az ember adhat. A névtelen próféta a kör jelét viseli. Benne van Isten és minden bölcsessége, körülötte a tudás és a hatalom, ami mások szolgálatába áll. A próféta valamikor egy nagy nulla volt, de isten Kovácsot, Lovast, Futárt, Alkotót, Kardot, Levelet, Lovat, ellenséget és barátot csinált belőle. Nem veszik el az írásból semmi sem. Kiegészítésre sem kerül. Csupán megerősíti magát az írás. A valóság megváltozik. Az ember megváltozik. Az élet megváltozik. Minden ugyanoda jut, ahonnan elkezdődött. Biztos hely a pokol, még biztosabb a menyország, de a legbiztosabb hely a szívben lakozik. Az anomáliák alkották meg azt az anomáliát, ami megalkotta az őket megalkotó anomáliát. A Világ az ősrobbanásban ér véget. Isten dalra fakad, benne a királyok Királya is dalra fakad és az énekben énekek születnek meg. Hogy mivégre mindez? Kérdezd a Királyt. Mivégre mindez bölcs Király? A válasz pedig maga az élet. A prófécia már szabad. Szabadon átírható, mint a sors. Mert ahol Isten van ott minden van. Mindent szabaddá tett. Minden szabad, mégsem csinál meg az ember mindent. A tojás kikelt és ugyanaz a tyúk lett belőle, aki a tojást tojta. Itt olvastad a multat, jelent és jövőt. Mindent kiolvashatsz belőle. Nem az emberiségnek szólt, hanem az embernek, aki ezt olvassa. Nem tudsz rá prófétálni, mert minden megkötött. Csak magadnak prófétálhatsz belőle, csak a magad múltjára és jövőjére kaphatsz itt feleletet ebben a pillanatban. Ha nem tetszik, amit olvastál írd át bárhol bátran. Semmi bajod nem lesz többé belőle. Aki ezt olvassa annak a javára válik. Valahol itt hagytam abba legutóbb. Már emlékszem.

2023. ápr. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3#

Az ön véleménye egy tekintélyes idõvallumban kalibrálható, sõt a maga mondanivalója csupa arany állítmány!

2023. ápr. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3#, Ezzel előrébb vagyok, de talán nem elég.


Rád írok.


Köszönöm.

2023. ápr. 27. 06:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Amikor a jelenések könyvét olvastam, sokszor volt olyan érzésem, mintha újra és újra leírnának egy bizonyos eseményt.

Nem ugyanazokkal a szavakkal, nem ugyanazokkal a képekkel. Nekem ez jött át az egészből. Mintha ugyanannak a dalnak többfelé feldolgozását hallgatnám, vagy ugyanannak a történetnek többféle ábrázolását látnám újra és újra más köntösbe bújtatva.


Ez a 4 lovas története, 7 pecsét története, 7 csésze története, 4 angyal története, 3 "jajj" története.

Vannak köztük átfedésben is elég szépen, de ugyanaz a történet.


De a 2.és 3. ló között. Az van, amit a 2.okoz. Káosz, Háborúk, világháborúk, elszegényedések, meggazdagodások, betegségek, kegyetlenség.


Mindennapos, a mai korban mindennapos dolgokról ír a jelenések könyve. Egyértelmű, hogy a mai korban játszódik. Gépeket ábrázolnak benne, modern politikusokat ábrázolnak benne különböző országokból. A mai kort ábrázolják benne, a mai problémákat.

Éveket, de évszázadokat is ábrázolnak benne. Sőt, kis családokat és az egyén problémáit is ábrázolják benne.


Párszor elolvastam a jelenések könyvét és arra jutottam, hogy van ebben minden. De tényleg minden. A káosz az, ami benne van.


Mikor már kezded azt érezni, hogy na, ez a pár sor pontosan illik valahova a történelemben jön egy mondat és agyoncsapja a korábbi elgondolásodat.


Fölösleges a jelen kort kutatni benne. mert agyoncsapja a kutatást. De minden elgondolást képes agyon csapni, ha pedig a jelen korban vélsz párhuzamot felfedezni, akkor a valóság csapja agyon a felfedezésed utolsó mondatát.


Ez van és én kimondom, amit csak mindenki megsejtett: Kilóg a sorból a jelenések könyve. Van benne valami, de nem az, ami a többi könyven. Nem Isten sugárzik belőle. Egy ember éjszakai álmainak a gyűjteménye vagy Isten álmainak a gyűjteménye.


Mert inkább érzem magam álomfejtőnek, ha olvasom, mint igaz hívőnek. Persze, boldog aki olvassa. De sokkal boldogabb vagyok, amikor az evangéliumot olvasom.


Biztosan nektek is volt már olyan álmotok, amely egy szép és kerek történetet mesél el. Valaki leírta az övét a gyönyörű zárójelenettel. Ennyi.


Tényleg , szerintem egy álmoskönyvben érdemes megfejteni a jelentését. Lehet úgy hasznosabb tartalmat ad ki. Jobb ötletem nincsen.


Amit pedig 3-as válaszolóként írtam, az az én próféciám, amit 2020-ban írtam. A könyv pedig a "Magazin" nevet viselte, sosem lett kiadva. 120 oldalba leírtam a jelenéseket 1-2 hónap alatt. De nem hasonlít a valódi jelenések könyvére.


János bemutatkozott és ennyi.


Engem pedig azóta minden válaszomért orvoshoz akarnak küldeni.

2023. ápr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6. Te egy próféta vagy?
2023. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Porféta.
2023. ápr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a 6. vagyok.

A próféták Jánosig tartottak.

Hívtak már így: Próféta.

de én Krisztián vagyok, nem próféta.


A próféták kora véget ért. Krisztus nem beszélt prófétákról. Jó, az arabok kaptak maguknak egy extra prófétát, de nem az én tisztem eldönteni, hogy az volt-e vagy sem.


Szabad keresztény vagyok. Krisztus szabadított fel az álomvilágomból és az ő tanításai igazítottak meg. És szabadon döntöttem úgy, hogy ami erő nekem adatott azzal hirdetem a kereszt bölcsességét.

A kereszt bölcsessége nélkül pedig nem létezne sem jelenések könyve, se te sem én. Lennének emberek a földön, de azok nem mi lennénk. Ráadásul biztosan nem Krisztián lenne a keresztnevem sem.


Léci ne hívjatok prófétának. Ember vagyok. Targoncás vagyok. Magyar vagyok. Keresztelve vagyok.

2023. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9. Bocsáss meg kérlek, nem állt szándékomban megbántani téged azzal, hogy megkérdeztem, hogy próféta vagy-e.
2023. ápr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!