Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás hívőinek a...

Melyik vallás hívőinek a legnagyobb az átlag szinvonala a világban és miért a keresztények élnek a legjobban átlagossan a legnagyobb életszinvonalon a világban? Netán nem azért mert az egyetlen igaz kinyilatkoztatása Istennek a Biblia?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 27. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

"miért a keresztények élnek a legjobban átlagossan a legnagyobb életszinvonalon"

Erre tudsz küldeni statisztikát, kutatást? Mert szerintem nem így van, illetve elég nehéz ezt megsaccolni. Afrikában és Latin-Amerikában pl. több keresztény van, mint Európában, ellenben ezeken a földrészeken igen sokan élnek a létminimum alatt...

2023. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha keresztények lennénk nem élnénk bőségben. Hanem szét osztanánk javainkat a nincstelen között. De hát mink már ilyen gazdag langyos keresztények vagyunk.


14 A laodiceai gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete: 15 tudom a te dolgaidat, hogy sem hideg nem vagy, sem forró. Bárcsak hideg volnál vagy forró! 16 Így, mivel langyos vagy, sem hideg, sem forró, kiköplek a számból. 17 Mivel ezt mondod: „Gazdag vagyok, meggazdagodtam, és nincs szükségem semmire”, és nem tudod, hogy nyomorult, szánalmas, szegény, vak és mezítelen vagy. 18 Azt tanácsolom neked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy, és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne látszódjék ki szégyenteljes mezítelenséged, és szemgyógyító írral kend be a szemedet, hogy láss. 19 Akiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: Légy buzgó tehát, és térj meg! 20 Íme, az ajtó előtt állok, és zörgetek, ha valaki meghallja a hangomat, és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz, és vele vacsorázom, és ő énvelem. 21 Aki győz, megadom annak, hogy velem együtt üljön az én trónomon, amint én is győztem, és Atyámmal együtt ülök az ő trónján. 22 Akinek van füle, hallja meg, mit mond a Lélek∆ a gyülekezeteknek!

2023. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Ez biztosan nem igaz mert a fekete Afrika többsége keresztény és nyomorban élnek az emberek. Az olyan fejlett országokban mint a Skandináv országok meg már többségében nem is keresztény.
2023. ápr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

A kereszténység tipikusan az elmaradottabb országokban jellemző.

Tudnál bármilyen forrást mellékelni a kérdésedbe foglalt állítás mellé?


"nem azért mert az egyetlen igaz kinyilatkoztatása Istennek a Biblia?"

Nincs a kettő között kapcsolat. Vagy ez most egy szokásos troll kérdés?

2023. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az azért sokat elmond a kérdezőről hogy valójában a keresztények többsége szegény, elmaradott országokban él, de azt képzeli keresztények élnek a legjobban :) Hát ha ez a Biblia hitelességének fokmérője akkor csúnyán elbukott :)
2023. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

A tíz leggazdagabb, "normális" méretű országból:

- 7 keresztény

- 3 nem keresztény


A tíz legszegényebb, "normális" méretű országból:

- 6 keresztény

- 4 nem keresztény


Lehet, hogy nem áll fenn összefüggés az uralkodó vallás és az életszínvonal között? :)

2023. ápr. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Braziliát hova számoltad? Tudod, a "keresztény" ország lakossága különösen nagy szegénységben él. Kivéve egy kiváltságos apró csoportot. Az USA hová került, a déli (keresztény) államaival, ahol szintén aránytalanul sokan élnek alacsony életszínvonalon?
2023. ápr. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!