Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőktől kérdezem: mi történne...

Hívőktől kérdezem: mi történne, ha a vallási vezetőtök kinyilatkoztatná - nem létezik semmilyen természetfeletti. Ti mit tennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Természetfeletti alatt értem: Istent, Sátánt, a reinkarnációt, a Mennyországot, a Poklot (és a többit) - vallástól függ, mit lehet érteni ez alatt.

Megváltozna-e az életetek?

Ha igen, mennyire?


(hozzáteszem: nem lenne kényszerítve az, hogy adjátok fel azt, amit idáig csináltok.)



2015. jan. 28. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelne, a hitem ugyanis nem a vallási vezetőktől teszem függővé.
2015. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A hitem nem ettől függ ,nem rendítene meg ugyanúgy,mint az sem ,ha az ellenkezőjét nyilatkoztatná ki.A vallási vezető nem isten,csak közvetítő.
2015. jan. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Dobbantanék. Nem változna meg.
2015. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
95%
Ha a Pápa kijelentené, hogy nincs Isten, hát azt hiszem, nem csak az én életem változna meg :)
2015. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kinyilatkoztatás már régen lezárult. Újítani nem lehet, a vallási vezetőink pontosan arra figyelnek, hogy senki ne is próbáljon újítani :)
2015. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
"vallási vezetőm" a Biblia. A kinyilatkoztatása nem változik.
2015. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 aries 2 ***** válasza:
40%
Nem érdekelne. Az én hitem megingathatatlan.
2015. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a pápa mondaná akkor szerintem ugrásszerűen megnőne a bűnözés és sokakon az elkeseredés lenne urrá, nagyon sokminden megváltozna, talán beláthatatlanok a következményei, de semmi pozitív nem történne az én elméletem szerint.
2015. jan. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ezt mondaná a pápa, akkor attól még nem szűnnék meg keresztény lenni.
2015. jan. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A vallási vezető, azért vallási vezető, mert elvileg ő az aki fenn tartja a kapcsolatot folyamatosan a felsőbb világgal. Ez a dolga, ezt teszi nap min nap. A feladata, hogy a híveket segítse emberei kapcsolataikban és az Istenhez vezető út megtalálásában. Ha egy vallási vezető kijelentené, hogy "nincs Isten", az csupán csak annyit jelentene számomra, hogy ő nem találta meg az utat, és alkalmatlan a szellemi vezetésre. Ennyi...


Ez egyébként könnyen előfordulhat, hisz megtörténhet, hogy egy tragédia következtében elveszti valaki a hitét.


Aki pedig a pápától vagy más spritiuális vezetőtől teszi függővé, hogy miben hisz az nem valódi hívő, az igen eltévedt ezen az úton. Ezt inkább személyi kultusznak nevezném.


Anonymus

2015. febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!