Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előfordult ilyen veled?

Előfordult ilyen veled?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanok válaszát várom akik vallásosak és hisznek Istenben.Hogy amikor nagyon rossz helyzetben voltál és kétségbe esett voltál, kilátástalan volt az életed és elkezdtél imádkozni Istenhez akkor segített?
2023. máj. 13. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Igen.Számtalanszor.


De muszáj, hogy javítsalak:


A vallásos az aki olyan Istenben hisz, aki nem reagál, akit nem érdekel, hogy az az Isten amiben hisz semmilyen módón nem nyilvánul meg az életében. Akit nem érdekel a 10 parancsolat, és szobrokkal veszi körül magát. Ezoteriát folytat, és nem gond neki, hogy elmenjen egy jósdába.


Ez a vallásos. Igazi, valódi keresztének között azonnal klátszik, hogy csak álhívő.


Akinek élő hite van, élő hívő az felismeri mikor mit reagál Isten a kérésére, az igyekszik és minden erejével törekszik betartani a 10 parancsolatot, ismeri Isten Igéjét, Ismeri a szellemi törvényeket, és mennél többet ismer, annál többet használ a szellemi életében,és a világi életében is és igyekszik beépíteni azt. Ha pedig korrekcióra szorul a tudása, akkor utána jár, pásztori segítséget kér, ha valamit nem ért. Sosem teszi be olyan helyre a lábát ahol bálványként imádott szobrok vannak, sosem megy Jósdába, minden ezoterikus dolgot megvet és megtagad amivel kisérteni próbálja valaki. Mivel Ismeri Isten Igéjét pontosan tudja ezeknek a származását.Amit kárnak és szemétnek ítél.

Isten, a Mindenható Isten nem néma. Egyéni közességet követel az általa megszentelt és szövetségben álló emberrel. Tud inteni, tud szólni, tud vígasztalni, tud kommunikálni, tud segíteni, és tőrődik az adott hívővel, és védelmet ad.


Ezért nem jó ha összemosod a kettőt. A farizeusok pl. a vallásos kategóriához tartoznak. Ugyan ismerik Isten Igéjét, de előttük nem tekintély, nincs élő kapcsolat-csak a betűvel. Ami önmagában óriási kárt tud okozni mind az adott személynél, mind annak környezetében is.

2023. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
1+ A Jézabel uralma alatt álló figurák szintén hivőnek mutatják magukat, vallásosak, a tekintélyt megvetik, és napi szinten ezoteriában vannak, azt gyakorolják, azt használják. A Bibliát mesekönyvnek tartják.A Mindenható Istent lekicsinylik-a fejlettebb példányai Jézabelnek, igyekeznek felsőbb körökhöz dörgölőzni a hivők között is ha bekerülnek gyülekezetbe, és bőszen titkolják az ezoteriás tevékenységüklet, de a pénzéhségük, a hataloméhségük, és a megnyilvánulásaik sokasága krisztály tisztán megmutatja a valóságukat. Fel is tettem ide Jézabelről egy két videot, hogy lelepleződjenek, és ne tudják megvezetni a tudatlan embereket. De legalábbis fény gyuljon az éjszakába némelyik már igen elkeseredett emberkénél..
2023. máj. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csütörtökön egy városba kellett utaznom. Aztán amikor elindultam inkább azt mondtam melegem van mint hogy fázok. Azt estére olyan zord idö lett majd megakartam fagyni. 1 órát kellett búszrs várnom. Féltem megfázom. Nehezen tudtam neki állni imádkozni. De végül kitudtam mondani anyit Teremtöm fázom segíts kérlek megnyugodnom és adj bölcseséget. Miközbe kezdtem megnyugodni. Segítséget is tudtam kérni és ajánlottak egy helyet ahol a söröző előterébe betudtam menni ,(szégyeltem fogyasztás nélkül bekéretőzni) majd a söröző egyik alkamazotja kinézett elmondtam mit keresek ott. Azt nem küldött el majd kijött megint az hittem elküld,de meglepetésemre behívott és még vízzel is kínált. (Szerintem a fönöke sajnált meg aztán ő mondta neki hívd be, mert azt hallottam valakivel beszél csak azt nem mit). Ami még csoda volt nekem bent a sőrőzöbe a zenegépről olyan zene szólt ami idegesít. Fejfájást okoz. És most kitudtam zárni, hogy az szól. Meg azis csoda volt pont akkor jött meg az unszimpatikus bulizó társaság mikor én menni akartam.



És sok hasonló eset volt ahol éreztem Atyánk támogatását.

2023. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!