Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában leírt Péterrel -...

A Bibliában leírt Péterrel - aki háromszor megtagadta Jézus Krisztust a kakasszó előtt - mi történt?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

János evangéliuma végén Jézus megbocsát és rábízza Péterre a hívők vezetését, mondhatni az egyházat.


A Biblia nem ír róla, de a hagyomány szerint Péter végül mártírhalált hal.

2023. máj. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
A Jézus Krisztus életét leíró "A legnagyobb ember aki valaha élt" című könyv ezt írja: [link]
2023. máj. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Ján.21-


15.

Mikor aztán megebédelének, monda Jézus Simon Péternek: Simon, Jónának fia: jobban szeretsz-é engem ezeknél? Monda néki: Igen, Uram; te tudod, hogy szeretlek téged! Monda néki: Legeltesd az én bárányaimat!

16.

Monda néki ismét másodszor is: Simon, Jónának fia, szeretsz-é engem? Monda néki: Igen, Uram; te tudod, hogy én szeretlek téged. Monda néki: Őrizd az én juhaimat!

17.

Monda néki harmadszor is: Simon, Jónának fia, szeretsz-é engem? Megszomorodék Péter, hogy harmadszor is mondotta vala néki: Szeretsz-é engem? És monda néki: Uram, te mindent tudsz; te tudod, hogy én szeretlek téged. Monda néki Jézus: Legeltesd az én juhaimat!


3x tagadta meg Péter az Urat, és háromszor kellett megvallania, hogy szereti:)

2023. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az apostolok cselekedeteiben még olvashatsz róla.
2023. máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:
90%

Szia

Jézus jól ismerte Péter hevességét és indulatait mielőtt megtagadta őt. Mi is történt előtte.

Nem véletlen, hogy a mindig elsőként szóló Pétert kellett leggyakrabban korholni, feddeni vagy dorgálni. Igaz, könyörületből, de elkövette azt a hibát, hogy félre merte vonni Jézust, és szabályosan megdorgálta, amiért a jövőbeli, messiáskénti szenvedéseiről és haláláról beszélt. Jézus hátat fordított Péternek, és ellenszegülőnek, azaz Sátánnak nevezte, aki szembeállítja az emberi gondolkodásmódot Istennek a próféciákban található gondolataival. Itt olvashatod: Máé 16:21–23. Megjegyzendő azonban, hogy mindeközben Jézus a többi ’tanítványra tekintett’, valószínűleg arra utalva, hogy tudja, hogy Péter szavai a többiek érzéseit is tükrözik. Márk 8:32, 33. Amikor Péter vette a bátorságot, és Jézus nevében beszélt egy bizonyos adó befizetéséről, Jézus finoman segített neki megérteni, hogy jobban el kellene gondolkodnia, mielőtt beszél. Máté 17:24–27. Túlzott magabiztosságra és a többi 11 apostol lenézésére vallott Péternek az a kijelentése, hogy még ha ők megbotlanak is Jézus miatt, ő soha nem botlik meg, és kész börtönbe menni vagy akár meghalni is Jézussal. Igaz, mindannyian hasonlókat állítottak, de Péter volt az első, és ő ’erősítgette’, amit mondott. Jézus ekkor megjövendölte, hogy Péter háromszor megtagadja majd őt.

Máé 26:31–35; Márk 14:30, 31; Lukács 22:33, 34.

2023. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!