Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik vártak a házasságig a...

Akik vártak a házasságig a szexszel: hogy bírták ki és mit engedtek meg maguknak?

Figyelt kérdés

Mi eddig csak pettingeltünk, ruhában. Nagyon kívánom és én is őt, és egyre jobban. A belső elhatározás az megvan, de már 2-3 órán keresztül pettingelünk és sokszor az sem elég. Nagyon szeretjük egymást, 8 hónapja vagyunk együtt. Néha csak rám néz, és már nedvesedek. Múltkor is amikor családi összejövetelen voltunk és megpuszilta a nyakamat, akkor is tűzbe hozott, és írtam is neki messengeren, hogy rám se nézzen inkább, mert felizgatott😅🙈


Lánykérés még nem volt, az esküvő meg nem mostanában lesz, mert mindketten fiatalok vagyunk. Tippek, tanácsok erre az időszakra?


2023. máj. 14. 15:38
 1/10 Lucifer-666 ***** válasza:
95%
Ne is haragudj, de keresztény szemszögből a petting pont ugyanaz, mintha védekezve csinálnátok. Szóval hajrá...
2023. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igy ti sehogy nem fogjatok kibirni.

Az birja csak ki, aki tavolsagot tart. Az mas kerdes, hogy tinikent meg marhara nem kene hazassagban gondolkozni a szex miatt. Az ember valtozik, 99% -ban ezek a gyerekkapcsolatok nem mukodnek kesobb.


Inkabb szexeljetek, csak hozza ne menj 18 evesen emiatt, az hulyeseg lenne. Anno en is jartam gyulekezetbe, sok ilyet lattam. Es sok hazassag nagyon hamar tonkre is ment vagy nyilt titok volt a megcsalas.

2023. máj. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Előbb azt kell megfogalmaznotok mindkettőtöknek, hogy miért akartok várni. Ha nem tudjátok mi értelme a várakozásnak, akkor el fogtok esni vagy idővel neheztelni kezdtek arra a személyre, vagy arra a világnézetre, ami miatt vártok.

Rosszabb esetben akár egymás vagy magatok felé is kialakulhat egy neheztelés, hogy nem tudott a másik erős lenni eléggé

2023. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Ennek így semmi értelme. Ha szexelni akartok, kinek ártanátok azzal, ha házasság nélkül tennétek meg?
2023. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ennek így semmi értelme. Ez olyan, mint azok a keresztény lányok, akik csak análisan engedik, hogy technikailag szűzek maradjanak.

Én nem vártam a házasságig, de több ismerősöm igen. Ők a következőképpen csinálták:

Eleve nem kezdtek kapcsolatot addig, amíg túl fiatalok voltak a házassághoz. Amikor már ez szóba jöhetett, és elkezdtek ismerkedni, minimális fizikai kontaktust igyekeztek tartani. Általában csók se volt, petting meg pláne nem. És az egész házassági célból történt, tehát egy éven belül megvolt az esküvő.

Amit ti csináltok, attól akár nyugodtan be is tehetné neked, a lényegen nem változtatna semmit.

2023. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

"Ha jót akarsz magadnak hát ne játsz a tűzzel."


Ha nem törekedtek elkerülni a szexualitás minden formáját, és , ha figyelték a másikra, hogy ne tegyetek olyat, ami a másikat kéjbe ejti, akkor nem fogjátok tudni elkerülni.

2023. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hypno ***** válasza:
88%
Inkább azon kellene elgondolkoznotok, hogy ha vártok az esküvőig, és azután derül ki hogy mégsem passzoltok egymáshoz (méretben, technikában, igényekben, stb.) akkor mit léptek utána?
2023. máj. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Azok a kereszteny parok akik varnak az eskuvoig a szexel azok gyorsan meghazasodnak.

Ismerek ilyeneket akik gyulekezetbe jarnak es az o szabalyaik szerint nem is lehet csak hazassag nelkul parkapcsolatban lenni. Ha megvan egy kiszemelt akkor meg kell kerniuk a kezet, ha igent mond akkor kihirdetik a gyulekezetukben a hazassagkotest.

Azt nem mondom hogy nem szexelnek a lanykeres es a tenyleges hazassagkotes kozti idoszakban, lehet hogy csinaljak, foleg manapsag. Hivatalosan viszont nem talalkozgatnak csak a gyulekezetben es nem is elnek egyutt ameddig nem hazasok.

2023. máj. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kései Sirató ***** válasza:
64%
Nem szabad várni, az zsákbamacska lenne, senkinek se jó, ha későn derül ki, hogy nem passzoltok.
2023. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, melyik felekezet ez, ahova tartoztok?

Szerintem ezt ma már senki nem tartja be.

Ez a "akik gyulekezetbe jarnak es az o szabalyaik szerint nem is lehet csak hazassag nelkul parkapcsolatban lenni. Ha megvan egy kiszemelt akkor meg kell kerniuk a kezet, ha igent mond akkor kihirdetik a gyulekezetukben a hazassagkotest" inkább a Hit gyülekezete és egyéb merevebb neoprotestáns szabadegyházaknál van.


Kb. senkit nem ismerek, aki várt volna.

Ha ti 2-3 órán át pettingeltek, akkor már ti is javában szexeltek. Az szexuális élet. Nem egészséges az önmegtartóztatás, sem pszichésen, sem fizikailag. Te is tapasztalod.

Az evangélikus egyházban mondják azt is, hogy azzal feküdj le, akit igazán szeretsz, ne csaljátok meg egymást és védekezzetek.

Itt egyszer azt írta egy református lelkész, hogy az egyháznak "jelenleg nincs jó válasza" arra a problémára, hogy mi van akkor, ha két ember a házasságkötés után jön rá, hogy szexuálisan nem illenek össze. Nem kell nagy ész hozzá, hogy az a válaszuk, amit nem írhatnak le.

2023. máj. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!