Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fura kérdés, de azért elgondol...

Fura kérdés, de azért elgondolkodtató. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Ugyebár Isten megteremtette Ádámot és Évát.

Ők voltak az első 2 ember a világon.

Ugyebár hogy legyen mégtöbb ember igy gyereket kellett "csinálniuk", tegyük fel addig addig csinálták mig született egy fiuk és egy lányuk, és a gyerekeik is egy időmulva gyereket "csináltak".

Igy lett több milliárd ember a Földön.


Na de akkor vérfertőzés volt vagy mi? :)

Meg akkor igazság szerint mindenki mindenkinek a testvére, rokona?

Akkor ugymond én a rokonommal csókolozok, fekszem ágyba stb.?


Kicsit hülyén hangzik, de ez az igazság?


Vélemények?


2010. okt. 10. 16:27
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%

Most ha félrerakjuk a Biblia szimbolikus értelmezését az ember teremtésével kapcsolatban, akkor is oda lyukadunk ki, amit a kérdező mond...mert igazából tényleg testvérek vagyunk mindannyian...tehát amikor megkívánod a párod, vágyakozol utána, akkor bizony a tesódra vagy ráállva...képzeld csak el?! No ezért is mondja ki a tíz parancsolat, hogy ne paráználkodj. A gyermeknemzés más kategória, azt alapvetően az ösztönök is beindítják, vágyak nélkül. S egyébként az evolúció tanából is ki lehet következtetni, hogy vérfertőzésnek helye nem lehetett, mert minden egyetlen valamiből van, ha anyagi szinten nézzük a dolgokat, szóval minden egyetlen egész. De egyébként Freya szépen leírta, hogy az ember teremtéstörténete miről is szól. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
0%

A Bibliai értelmezésekből sok minden kiderül,- illetve belemagyarázható!


Isten nem is a Föld nevű bolygóra akarta teremteni az emberpárt hanem a Phaeton nevű bolygóra. Sajnos az szétrobbant.


Nos, ha abban a korban a nő csak "asszony állatnak" számított, akkor Nód-ot én nőnek tartom. Előttem említették, hogy a nőket a szájhagyományok után leírt Bibliában nem jegyezték, csak akkor, ha valami rendkívüli eseményt akartak hozzá kapcsolni (egyébként meg Séth ágán szaporodtunk a mai korig).


A másik lehetőség, hogy többször is volt teremtés, így többféle embercsoport is megtalálható a Földön. Ezért mehetett el Káin Nód földjére, a többiről pedig akkor még nem tudtak.


Ha egy kicsit komolyabban olvasnád a Bibliát, akkor sok értelmes dolgot is találnál benne. Csak a vallások által ráaggatott burokból kell kihámozni ezeket.


A teremtéskor valóban nem volt vérfertőzés (most sincs, szerintem a vallás irányítói találták ki, hogy a ne paráználkodj utasítást alátámasszák). Isten megmondta, hogy hetedíziglen büntet, azaz a gének hibái csak a "szépapáig" - "szépanyáig" vezethetők vissza. Utána a korcsosulás megszűnik.


Még egy gondolat a teremtés ellenmondásairól: a Bibliában azt írják, hogy abban a korban az Istennek fiai itt voltak a Földön, megcsodálták és megkívánták az emberfia lányait, és ebből születtek az óriások - hát ezt hova "tegyem"? (Tehát Jézus nem első,- és egyszülött fia Istennek, csak a biblia kutatók ezt a részt nem akarják tudomásul venni!)

2010. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

A kérdésedből kihagytál még egy fura dolgot, a szeplőtelen fogantatást a Szentlélek által. Az nem vérfertőzés!

Amúgy mindenki mindenkinek a felebarátja: Szeresd felebarátod, minden ember egy. Tehát van alapja Adám és Éva-nak. A Bibliában vissza van forgatva még Jézus rokoni kapcsolata is Noéig és Ádámig.

2010. okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Miért féltek a haláltól? Ezt a földi poklot féltitek? Ha meghalunk meghalunk, hogy mi van a halál után ráérünk akkor megtudni.

A kérdéshez: Nem kell fürkészned Isten dolgait és megtudni mindent. Isten nem szereti a kiváncsiskodót! Tartsd meg a törvényeket, adj hálát, legyen hited és engedj a Szentléleknek! Csak ennyi.

Vérfertőzés, rokon, testvér, gyerekcsinálás, stb. Ez mind csak földi dolgok, apró problémák, ettől sokkal magasztosabb dolgok vannak Istenben.

Valaki korábban írta, hogy nem bizonyos, hogy Jézus feltámadt. Akkor az apostolok miért halltak Jézushoz hasonló vértanú halált, önként???

2010. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
A nagy keresztények hogy lepontoztak, mert meg mertem kérdőjelezni a Szentírást :D :D
2010. okt. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Én nem pontoztalak le, mert én keresztényként is állandóan megkérdőjelezem a Bibliát. Ez a dolga minden hívőnek, hogy ne hiszékeny legyen hanem igazán hívő.

Ateista családba születtem, magamtól lettem hívő, nem érdekem, hogy áltassam magam.

De, ahogy az egyik nagy rabbi írta a Tóráról: négyféle szinten lehet értelmezni, és jaj annak, aki csak a felszínt kaparássza, azaz szó szerint értelmezi. Mert a tudás a mélységben rejlik, analógiák és szimbólumok mögé rejtve. Az igazi, élő hit ebből táplálkozik, a többi csak hiszékenység, önáltatás.


Freya

2010. okt. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!