Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eddig úgy imádkoztam, hogy az...

Eddig úgy imádkoztam, hogy az ima elejébe belefoglaltam azt, hogy "Jézus Krisztus nevében, Vele egységben", most úgy, hogy Emmánuel Krisztus nevében, Vele egységben. Utóbbi is jó?

Figyelt kérdés

Vagy úgy szokták mondani, hogy Emmánuel Jézus Krisztus?


Ha nem, akkor hogyan?



2023. máj. 25. 07:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Jó.
2023. máj. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Nem jó, amíg ezt valami szorongás miatt teszed, nem pedig valódi hittel. Ha valódi a hit, akkor teljesen mindegy kihez, és hogyan imádkozol.
2023. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Ez milyen vallás?
2023. máj. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Semmilyen. Az imának nincs excel táblázata, nincs pontokba szedve, hogy hogy hogyan kell helyesen, mit kell mondani.
2023. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Mi sosem így kezdjük
2023. máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha rosszul tudod a jelszót, örök szenvedésre kárhoztatsz /s
2023. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Máté 1:23 (HUNB)


„Íme, a szűz fogan méhében, fiút szül, akit Immánuélnek neveznek” – ami azt jelenti: Velünk az Isten.,

Ézsaiás 8:8 (HUNB)


Betör Júdába,,végigzúdul rajta, és nyakig ér.,De ha kiterjesztett szárnyaival,széltében ellepi az országot,,velünk lesz az Isten!,

Ézsaiás 7:14 (HUNB)


Ezért maga az Úr fog nektek jelt adni: Íme, egy fiatal nő teherben van, és fiút fog szülni, és Immánuélnak nevezik el.

2023. máj. 25. 09:22
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Elég csak Manuelnek hívnod.
2023. máj. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mivel az Emmanuel és a Krisztus is inkább titulus, ezért nem túl jó szerintem.
2023. máj. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Békesség Nektek!

"Ti így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a neved,"...

(Máté:6-9)


Máté szerint így tanította Jézus az embereket imádkozni. Az elején én is például, hogy biztosra menjek így kezdtem:

"Istenem, a názáreti Jézus Krisztus nevében imádkozom hozzád, aki Atyjának vallod téged és büntetlenül keresztre feszítették lassan 2000 éve az igazságért, árulásból, politikai okokból."


Aztán rájöttem: "Krisztián te milyen hülye vagy!" (Mivel ez a keresztnevem)

Mi Atyánk szenteltessék meg a te neved.


Mekkora marha voltam. Ezer neve.

"Isten ezt válaszolta: „Én vagyok, aki vagyok.” Azután folytatta: „Így beszélj Izrael fiaihoz: Aki van, az küldött engem hozzátok.” (Kivonulás 3:14)

Ezt Isten Mózesnek mondta. Aztán többféle névvel illetik őt például: Jahve, Elohim, Él-Saddaj, Él-Eljon, Élim ...stb.

De Jézus helyre pakolja a dolgot:

"Ti így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a neved,"...

(Máté:6-9)


Ha annyit mondasz: "Istenem" vagy "Jézusom" vagy "Uram" és szívedben megszentelt ez a név, akkor már is istent szólítottad meg.


Mert meg van írva:

"Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: – Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, hát nem a te nevedben jövendöltünk? Nem a te nevedben űztünk ördögöket? Nem a te nevedben tettünk annyi csodát? – Akkor kijelentem nekik: Sosem ismertelek benneteket. Távozzatok színem elől, ti gonosztevők!" (Máté 7: 21-23)

Tehát hiába csépled a szót, a nevet, ha az számodra nem egyenlő Istennel, akár a falhoz is imádkozhatnál.


Istennek a neve nem említhető emberi módon, nem szólítható meg pusztán egy szó kiejtésével. Isten szívvel szólítható meg. Isten lélekkel szólítható meg. Hívhatod akárhogy, ha az szerinted Istent szimbolizálja a számodra és szívedben közel érzed Istenhez a szót.

Isten pedig Jézus Krisztusban , egész ránk maradt tanításaiban kinyilatkoztatta magát. Aki Jézust ismeri, az ismeri azt is, aki Őt küldte. Aki jézusban hisz, abban is hisz, aki őt elküldte erre a világra. Ugyanaz küldött el téged is erre a világra, és ugyanaz adott téged Krisztusnak.


"Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Aki az Atyától hallott és tanult, az mind énhozzám jön. Nem mintha bárki látta volna az Atyát: csak aki az Istentől van, az látta az Atyát. Bizony, bizony, mondom néktek: aki hisz, annak örök élete van. Én vagyok az élet kenyere." (János 6:45-48)


Tehát így tudnám leginkább megválaszolni a kérdést. Javaslom a Biblia olvasását, mert ha te imádkozol, akkor abban meg is leled Isten válaszát. Végezetül még egyszer bemásolom a Mi Atyánkot és szűkebb szövegkörnyezetét, hogy megértsd:


"Amikor imádkoztok, ne tegyetek úgy, mint a képmutatók, akik az emberek szeme láttára szeretnek imádkozni a zsinagógában meg az utcasarkon, hogy mutogassák magukat! Bizony mondom nektek: megkapták jutalmukat. Te, amikor imádkozol, menj be a szobába, zárd be az ajtót, s imádkozzál titokban mennyei Atyádhoz! S mennyei Atyád, aki a rejtekben is lát, megjutalmaz.

A Miatyánk.

Amikor imádkoztok, ne szaporítsátok a szót, mint a pogányok, akik azt hiszik, hogy ha ömlik belőlük a szó, nyomban meghallgatásra találnak! Ne utánozzátok hát őket! Tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt még kérnétek. Ti így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a neved, jöjjön el az országod, legyen meg az akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, s bocsásd meg a vétkeinket, amint mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek. És ne vigy minket kísértésbe, hanem szabadíts meg a gonosztól. Ha megbocsátjátok az embereknek, amit vétettek ellenetek, mennyei Atyátok is megbocsát nektek. De ha nem bocsáttok meg az embereknek, Atyátok sem bocsátja meg bűneiteket." (Máté 6: 5-15)


De ha csak a "Mi Atyánk"-ot vizsgálgatod, elemzed az ima bölcsességét és mindazt, ami benne van, idővel meg fogod érteni, hogy abban az imában minden benne van, amire egy embernek szüksége lehet. Elmélkedj e sorokon. Megéri, hasznodra válik, meglásd!

Én az ima végére még hozzá szoktam tenni:

...Mert tiéd az ország, tiéd a hatalom és tiéd a dicsőség. Ámen!

2023. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!