Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eddig úgy imádkoztam, hogy az...

Eddig úgy imádkoztam, hogy az ima elejébe belefoglaltam azt, hogy "Jézus Krisztus nevében, Vele egységben", most úgy, hogy Emmánuel Krisztus nevében, Vele egységben. Utóbbi is jó?

Figyelt kérdés

Vagy úgy szokták mondani, hogy Emmánuel Jézus Krisztus?


Ha nem, akkor hogyan?



2023. máj. 25. 07:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugy szoktak mondani, hogy "Emmanuel".

Es az ima vegere teszik, hogy Jezus neveben, akkor, ha a megszolitasban nem Jezus szerepel (tehat Istent vagy az Atyat szolitottad meg).

Ez a hivatalos resze.

A valosagban nyugodtan imadkozz ugy, a sajat szavaiddal, ahogy jonak erzed.

2023. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb ima szívből jövő, ahogy a legjobb megszólítás is. A Miatyánk egy jó szamárvezető. Önmagában is tökéletes, de bármit mondhatsz az Úrnak. Az igazságot örömmel hallgatja, de a hazugságok nem érintik Őt.

Persze, nyugodtan vidd be Jézus Krisztust is az imádba. Ha csak ennyit mondasz, csak így egyszerűen: Jézus. Isten tudni fogja, melyik Jézusra is gondoltál pontosan. Mindentudó a Főnök. Emlékszel? Ő Isten.

Ne korlátozd be magadban, hogy Isten nem tudja, hogy te melyik Jézusra vagy melyik Krisztusra is gondoltál a világtörténelemből. Istennek minden gondolatodról teljes és pontos tudása van. Neki nincsen lehetetlen. Amit el bírsz képzelni róla hatalmat, azzal ő mindennel rendelkezik számodra. Egyedül a hited, ami bekorlátozhatja, hogy milyen csodát vihet végbe az életedben. De amúgy bármit, amit el tudsz képzelni, sőt még annál is többet.

Mert ilyen nagy király, a mi Istenünk.

2023. máj. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 NTBS ***** válasza:
A lényeg, hogy imádkozol.
2023. máj. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Nekem a példaképem jézus, de lexarom őt. 2000 éve halott...


Krisztusra figyelek, azzal akarok egységben lenni, nem egy másik valakinek a krisztusi fényével. Én én vagyok, nem ő. Nekem a saját krisztusi fényemmel kell egységben lennem.

2023. máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!