Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliából olyan igéket...

A Bibliából olyan igéket adjatok meg kérlek, amik gyógyulással kapcsolatosak, illetve optimisták, pozitívak, erősítik a szellemet?!

Figyelt kérdés

Légy szíves, ne csak az igehelyet add meg, hanem az idézetet is, ha lehet.

Köszönöm!



2023. máj. 27. 13:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Például ilyeneket:

szellem kihirdette: sebeiben

meggyógyultam (1Péter 2,24); már elvégeztetett (Efézus

1,18), és: Ugyanaz az

erő, amely feltámasztotta Jézus Krisztust a halálból, bennem van. (Efézus

1,19-20

2023. máj. 27. 13:31
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Mi van Kérdező? Nem látod a fától az erdőt?


Az egész Biblia központi alakja Jézus. A ószövetségben előre elspojlerezik az eljövetelét, az újszövetségben pedig leírják az egész történést.


Van egy ötletem: Olvasd el az újszövetséget, kutakodj az ószövetségben ezután és a gyógyulás jön magától.


A szentírásban van a gyógyulás. Jézus a gyógyító. De amig nem ismered az egész történetet négy féle szemszögből, ami Máté, Márk, Lukács és János elbeszélése, addig hiába idézgetek itt neked a Bibliából.

[link] Kezd itt.

A hosszúhétvége bőven elegendő az evangéliumokhoz.

2023. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Lucifer-666 ***** válasza:
Példabeszédek könyve:27:6 Jószándékból valók a barátságos embertől vett sebek; és temérdek a gyűlölőnek csókja.
2023. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Érdemes rákeresni neten, vannak olyan cikkek, amikben pont olyan igéket gyűjtenek össze, amiket Te keresel. Pl:

[link]

2023. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

1Pét 5:6-11

Alázzátok meg tehát magatokat Isten hatalmas keze alatt, hogy felmagasztaljon titeket annak idején. Minden gondotokat őreá vessétek, mert neki gondja van rátok. Legyetek józanok, vigyázzatok, mert ellenségetek, az ördög mint ordító oroszlán jár szerte, keresve, kit nyeljen el: álljatok neki ellen a hitben szilárdan, tudva, hogy ugyanazok a szenvedések telnek be testvéreiteken e világban. A minden kegyelem Istene pedig, aki elhívott titeket Krisztusban az ő örök dicsőségére, miután rövid ideig szenvedtetek, maga fog titeket felkészíteni, megszilárdítani, megerősíteni és megalapozni. Övé a dicsőség és a hatalom örökkön-örökké. Ámen.

2023. máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, ezt kizárólag Neked. Hangosan mond el, Jézus nevében. Minden nap:


Anna Hálaéneke:


Sámuel I. könyve 2. rész


1. És imádkozék Anna, és monda: Örvendez az én szívem az Úrban, Felmagasztaltatott az én szarvam az Úrban. Az én szám felnyílt ellenségeim ellen, Mert szabadításodnak örvendezek én!

2. Senki sincs olyan szent, mint az Úr, Sőt rajtad kivül senki sincs. Nincsen olyan kőszál, mint a mi Istenünk.

3. Ne szóljatok oly kevélyen, oly nagyon kevélyen; Szátokból ne jőjjön kérkedő szó, Mert mindentudó Isten az Úr, És a cselekedeteket ő ítéli meg.

4. Az erős kézíjjasokat megrontja, És a roskadozókat erővel övedzi fel,

5. A megelégedettek bérért szegődnek el, Éhezők pedig nem lesznek; S míg a magtalan hét gyermeket szül, A sok gyermekű megfogyatkozik.

6. Az Úr öl és elevenít, Sírba visz és visszahoz.

7. Az Úr szegénynyé tesz és gazdagít, Megaláz s fel is magasztal;

8. Felemeli a porból a szegényt, És a sárból kihozza a szűkölködőt, Hogy ültesse hatalmasok mellé, És a dicsőségnek székét adja nékik; Mert az Úré a földnek oszlopai, És azokra helyezé a föld kerekségét.

9. Híveinek lábait megoltalmazza, De az istentelenek setétségben némulnak el, Mert nem az erő teszi hatalmassá az embert.

10. Az Úr, a kik vele versengenek, megrontja, Mennydörög felettök az égben, Az Úr megítéli a földnek határait, Királyának pedig hatalmat ad, És felemeli felkentjének szarvát!

2023. máj. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

6+


Ezt is hangosan, ezt is minden nap-csak neked kérdező-személyesen:


Zsidókhoz írt levél 11. rész


1.

A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.

2.

Mert ezzel szereztek jó bizonyságot a régebbiek.

3.

Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő.

4.

Hit által vitt Ábel becsesebb áldozatot Istennek, mint Kain, a mi által bizonyságot nyert a felől, hogy igaz, bizonyságot tevén az ő ajándékairól Isten, és az által még holta után is beszél.

5.

Hit által vitetett fel Énokh, hogy ne lásson halált, és nem találták meg, mert az Isten felvitte őt. Mert felvitetése előtt bizonyságot nyert a felől, hogy kedves volt Istennek.

6.

Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik.

7.

Hit által tisztelte Istent Noé, mikor megintetvén a még nem látott dolgok felől, házanépe megtartására bárkát készített, a mely által kárhoztatá e világot és a hitből való igazságnak örökösévé lett.

8.

Hit által engedelmeskedett Ábrahám, mikor elhívatott, hogy menjen ki arra a helyre, a melyet örökölendő vala, és kiméne, nem tudván, hová megy.

9.

Hit által lakott az ígéret földén, mint idegenben, sátorokban lakván Izsákkal és Jákóbbal, ugyanazon ígéretnek örökös társaival.

10.

Mert várja vala az alapokkal bíró várost, melynek építője és alkotója az Isten.

11.

Hit által nyert erőt Sára is az ő méhében való foganásra, és életkora ellenére szűlt, minthogy hűnek tartotta azt, a ki az ígéretet tette.

12.

Azért is egytől, még pedig mintegy kihalttól annyian származtak, mint az égnek csillagai sokaságra nézve, és mint a tenger partja mellett a fövény, mely megszámlálhatatlan.

13.

Hitben haltak meg mindezek, nem nyerve meg az ígéreteket, hanem csak távolról látva és üdvözölve azokat, és vallást tevén arról, hogy idegenek és vándorok a földön.

14.

Mert a kik így szólnak, nyilván jelentik, hogy hazát keresnek.

15.

És hogyha eszökbe jutott volna az, a melyből kijöttek, volt volna idejök a visszatérésre.

16.

Így azonban jobb után vágyódnak, tudniillik mennyei után; azért nem szégyenli őket az Isten, hogy Istenöknek neveztessék, mert készített nékik várost.

17.

Hit által áldozta meg Ábrahám Izsákot, próbára tétetvén, és az egyszülöttet vitte áldozatul, ő, ki az ígéreteket nyerte,

18.

A kinek meg volt mondva: Izsákban neveztetik néked mag;

19.

Úgy gondolkozván, hogy az Isten a halálból is képes feltámasztani, miért is őt példaképen visszanyerte.

20.

Hit által áldá meg a jövendőkre nézve Izsák Jákóbot és Ézsaut.

21.

Hit által áldá meg a haldokló Jákób a József fiainak mindenikét, és botja végére hajolva imádkozott.

22.

Hit által emlékezett meg élete végén József az Izráel fiainak kimeneteléről, és az ő tetemeiről rendelkezett.

23.

Hit által rejtegették Mózest az ő szülei születése után három hónapig, mivel látták, hogy kellemes a gyermek, és nem féltek a király parancsától.

24.

Hit által tiltakozott Mózes, midőn felnövekedett, hogy a Faraó leánya fiának mondják,

25.

Inkább választván az Isten népével való együttnyomorgást, mint a bűnnek ideig-óráig való gyönyörűségét;

26.

Égyiptom kincseinél nagyobb gazdagságnak tartván Krisztus gyalázatát, mert a megjutalmazásra tekintett.

27.

Hit által hagyta oda Égyiptomot, nem félvén a király haragjától; mert erős szívű volt, mintha látta volna a láthatatlant.

28.

Hit által rendelte a páskát és a vérnek kiontását, hogy az öldöklő ne illesse az ő elsőszülötteiket.

29.

Hit által keltek át a veres tengeren, mint valami szárazföldön, a mit megpróbálván az égyiptomiak, elnyelettek.

30.

Hit által omlottak le Jérikónak kőfalai, midőn hét napig köröskörül járták.

31.

Hit által nem veszett el Ráháb, a parázna nő az engedetlenekkel együtt, befogadván a kémeket békességgel.

32.

És mit mondjak még? Hiszen kifogynék az időből, ha szólnék Gedeonról, Bárákról, Sámsonról, Jeftéről, Dávidról, Sámuelről és a prófétákról;

33.

A kik hit által országokat győztek le, igazságot cselekedtek, az ígéreteket elnyerték, az oroszlánok száját betömték.

34.

Megoltották a tűznek erejét, megmenekedtek a kard élitől, felerősödtek a betegségből, erősek lettek a háborúban, megszalasztották az idegenek táborait.

2023. máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

6+


Zsoltárok könyve 5. rész


1. Az éneklőmesternek a nehilótra, Dávid zsoltára.

2. Uram, figyelmezz szavaimra; értsd meg az én sóhajtásomat!

3. Ügyelj az én kiáltásom szavára, én Királyom és én Istenem; mert én hozzád imádkozom!

4. Uram, jó reggel hallgasd meg az én szómat; jó reggel készülök hozzád és vigyázok.

5. Mert nem olyan Isten vagy te, a ki hamisságban gyönyörködnél; nem lakhatik tenálad gonosz.

6. Nem állhatnak meg szemeid előtt a kevélyek, gyűlölsz te minden bűnt cselekedőt.

7. Elveszted, a kik hazugságot szólnak; a vérszopó és álnok embert útálja az Úr.

8. Én pedig a te kegyelmed sokaságából házadba mehetek; leborulok szent templomodban a te félelmedben.

9. Uram, vezess engem a te igazságodban az én ellenségeim miatt; egyengesd előttem a te útadat!

10. Mert nincsen az ő szájokban egyenesség, belsejök csupa romlottság; nyitott sír az ő torkuk, nyelvökkel hizelkednek.

11. Kárhoztasd őket, oh Isten; essenek el saját tanácsaik által; taszítsd el őket vétkeik sokasága miatt, mert fellázadtak ellened.

12. És majd örülnek mindnyájan, a kik bíznak benned; mindörökké vígadjanak, és te megoltalmazod őket, és örvendeznek te benned, a kik szeretik a te nevedet.

13. Mert te, Uram, megáldod az igazat, körülveszed a te jóvoltoddal, mint egy paizszsal.

2023. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

6+


Zsoltárok könyve 7. rész


1. Dávid siggajonja, a melyet az Úrhoz énekelt a Benjáminita Kús beszéde miatt.

2. Én Uram Istenem, benned bízom; oltalmazz meg engem minden üldözőmtől, és szabadíts meg engem,

3. Hogy szét ne tépje, mint az oroszlán az én lelkemet, szét ne szaggassa, ha nincsen szabadító.

4. Én Uram Istenem, ha cselekedtem ezt, ha hamisság van az én kezeimben.

5. Ha gonoszszal fizettem jó emberemnek, és háborgattam ok nélkül való ellenségemet:

6. Akkor ellenség üldözze lelkemet s érje el és tapodja földre az én életemet, és sujtsa porba az én dicsőségemet. Szela.

7. Kelj fel, Uram, haragodban, emelkedjél fel ellenségeim dühe ellen; serkenj fel mellettem, te, a ki parancsoltál ítéletet!

8. És népek gyülekezete vegyen téged körül, és felettök térj vissza a magasságba.

9. Az Úr ítéli meg a népeket. Bírálj meg engem Uram, az én igazságom és ártatlanságom szerint!

10. Szünjék meg, kérlek, a gonoszok rosszasága és erősítsd meg az igazat; mert az igaz Isten vizsgálja meg a szíveket és veséket.

11. Az én paizsom az Istennél van, a ki megszabadítja az igazszívűeket.

12. Isten igaz biró; és olyan Isten, a ki mindennap haragszik.

13. Ha meg nem tér a gonosz, kardját élesíti, kézívét felvonja és felkészíti azt.

14. Halálos eszközöket fordít reá, és megtüzesíti nyilait.

15. Ímé, álnoksággal vajúdik a gonosz, hamisságot fogan és hazugságot szül.

16. Gödröt ás és mélyre vájja azt; de beleesik a verembe, a mit csinált.

17. Forduljon vissza fejére az, a mit elkövetett, és szálljon feje tetejére az ő erőszakossága.

18. Dicsérem az Urat az ő igazsága szerint, és éneklek a felséges Úr nevének.



Legközelebb, ha bajba kerültél a valóságot mond, és ne leplezd azt ami van veled, ha már segítséget kérsz.


Ez is egy üzenet-odafentről Neked kérdező..

2023. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
"Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm. Füves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem. Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért. Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te vessződ és botod, azok vigasztalnak engem. Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam. Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig."
2023. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!