Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Jehova tanúi szerint...

Ha a Jehova tanúi szerint nincs lélek,akkor a Biblia miért ír annyit a lélekről?

Figyelt kérdés
2023. máj. 31. 07:10
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Mert akkor még nem létezett őrtorony szervezet, és "vezető testület", akinek iránymutatásait tudták volna követni a Biblia írói.
2023. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kései Sirató ***** válasza:
88%
Egy JT is írhatna. Én pl nem is tudtam, hogy ezt hiszik, de te, kérdező egyáltalán biztos vagy ebben, hogy így tanítják?
2023. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

A kérdés nem pontos, ugyanis JT nem azt állítják, hogy nincs lélek. Azt állítják, hogy a Biblia nem tanítja azt, hogy a lélek halhatatlan, vagy hogy túléli a test halálát.

A Biblia szerint a "lélek" maga az ember. Élő lélek = élő ember: 1Mózes 2:7 Isten megformálta az embert a föld porából "és az irrába lehellte az élet lehelletét, így lett az ember élő lélekké"

Ennek mintájára : Halott lélek= halott ember Ezékiel 18:4 "Minden lélek az enyém...Amely lélek vétkezik, az hal meg"


Érdemes még elolvasni a Prédikátor 3:19-21 -t is, ami klf fordításban klf szóhasználattal azt írja le, hogy az állat és az ember közt semmi különbség nincs abból a szempontból, hogy mindegyik meghal, és hogy honnan is veszik egyesek, hogy az ember lelke a halál után "felmegy" a mennybe?


A Biblia szerint a halál "ellenszere" majd a feltámadás lesz, ahogy Jézus is feltámasztott némelyeket- köztük a barátját, Lázárt - ide a földre.

Persze akkor ideiglenesen csak, mivel aztán évek-évtizedek múlva nyilván újra meghaltak.

Viszont Isten Királyságában örök életre támadhatnak fel milliók.

János 5:28

2023. máj. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Bár én nem vagyok hivatalosan JT és nem is akarok az lenni, de a szüleim miatt ide járok templomba szóval


Nálunk igazából a lélek és a test nincs külön kezelve. Úgy gondolják hogy a kettő nincs külön egymástól. Tehát ahogy előttem is írták, a lélek nem száll el pokolba vagy mennybe vagy akárhová kísértgetni meg ilyesmik.

Meg legtöbbször lélek alatt nem a lelket értjük hanem az ember lelkivilágát.

Ezt most kicsit nehéz kifejteni mert a lélek szót használjuk mi is csak máshogy értjük szóval nem tudom mennyire jön ez így át.

2023. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:
51%

Szia

Én tanú vagyok, és ezt hiszem a lélekről:

1Mózes 2:7 "És ekkor Jehova Isten megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő lélekké"

5Mózes 6:5 "Szeresd Jehovát, a te Istenedet teljes szíveddel, teljes lelkeddel és teljes erőddel." - ez érvényes a keresztényekre is krisztus szavai szerint:

Máté 22:37 "Ő ezt mondta neki: „»Szeresd Jehovát, a te Istenedet teljes szíveddel, teljes lelkeddel és teljes elméddel.«

1Péter 3:20 "Ezek egykor engedetlenek voltak, amikor Isten türelmesen várt Noé idejében, míg készült a bárka, amelyben kevés ember, azaz nyolc lélek jutott át biztonságban a vízen."


Egyébként a lélek szó a héber neʹfes és a görög pszü·khéʹ szavak elterjedt fordítása. Ha megvizsgálod, hogy a Biblia hogyan használja ezeket a szavakat, arra a következtetésre juthatsz, hogy alapvetően 1. emberekre, 2. állatokra vagy 3. ezeknek az életére utalnak.

2023. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5 -os koszonom,így mostmar ertem!

De azt is megfigyelem ,hogy a Jehova tanúi nem túl érzelmes emberek,nem empatikusak! Nekem ez fura! Márcsak azért is,mert én meg érzékeny ember vagyok es ez nekem fura!

2023. máj. 31. 22:20
 7/10 anonim ***** válasza:

A protestáns/katolikus Biblia írásai, és a Jehova Tanúi által kisarkított, eltorzított Bibliának csúfolt valami nem ugyanaz.


Csak az a különbség, hogy a mi bibliánknak vannak alapvető forrásai, amiket egy vitában fel tudunk mutatni, ha viszont egy Jehovával leállnál vitatkozni mondjuk erről a lélek dologról, nem is értené, hogy te ezt hol olvastad a Bibliában, mert ők csak azt a szutykot veszik a kezükbe, aminek semmi köze a mi tanításainkhoz.

2023. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen mert a Biblia sok helyen ír a lélekről! De amikor egy tanúval erről beszéltem,akkor azt mondjak es példával,hogy a lélek az egyenlő a testtel!
2023. jún. 1. 22:16
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

5. a ψυχή (Pszükhé) szó nem a lelket, hanem a leheletet, illetve a lélegzetet jelenti.


Amire te gondolsz, az a πνεύμα görögben.

2023. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%

Vidiripi


Az Őrtorony szervezet és a lélek!


Egy Jehova tanújának ez a téma nagyon egyszerűnek tűnik. Mivel ezzel a témával kapcsolatban erősek korlátozott információkat kap/kapott az Őrtorony szervezettől.

- Érdekes hogy egy Jehova tanúja soha nem idézi az alábbi igéket a Bibliából!


Máté 10:28 És ne ijedjetek meg azoktól, akik megölik a testet, de a lelket nem tudják megölni,o hanem inkább azt féljétek*, aki a lelket is, és a testet is el tudja pusztítani a gyehennában.

- Az Ú.V.F. van az idézet!


Természetesen nem csak ez az egy ige van amely erősen kérdésessé teszi Jehova tanúi "meggyőződését" az Őrtorony igazságáról.

- De ez az egy idézet is több kérdést fel vet!

Az egyik kérdés, az hogy miért bontja ketté a testet és a lelket ez az ige?

- Ki az aki eltudja pusztítani a testet is és a lelket is?

- Ha a lélek meghal a test halálával akkor mi pusztul el a gyehennában?

És persze vannak még kérdések.


Filippi 2:10 hogy Jézus nevében minden térd meghajoljon, az égben levőké, a földön levőké és a föld alatt levőké,


Érdekes hogy még a föld alatt levők térde is meg kell hogy hajoljon Jézus nevében.

2023. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!