Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok jobb lesz a...

Mit gondoltok jobb lesz a halál utáni élet, mint a mostani?

Figyelt kérdés
Én személy szerint már várom, hogy Jézussal és Istennel egy közösségben legyen a lelkem. És ti?

2023. jún. 3. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Halál utáni élet? Ez így értelmetlen.
2023. jún. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor a mennyország ha ígx jobban tetszik
2023. jún. 3. 10:39
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Hát, ha lesz ilyen egyáltalán...

azon gondolkozz el, hogy mit lehet ott csinálni.

Jó, egy nap 22 óra arról szól, hogy dicsőíted az istent. Olvass Bibliát, ott van benne.

De a többi időben mit csinálsz?

Minden nap, az örökkévalóságig?

2023. jún. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Biblia alapján, annak, akinek üdvössége van Jézus Krisztusban, sokkal teljesebb, tartalmasabb, élettel telibb élete lesz, mint itt lenn. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Azt mondja az Ige, hogy szem nem látta, fül nem hallotta, emberi szív meg sem gondolta, amit Isten készített.
2023. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Amikor az ember meghal, a Biblia azt írja, olyan, mintha az ember mélyen aludna, semmit de semmit nem tud. A halál az életműködés végleges megszűnése, vagyis az élet ellentéte.

Prédikátor 9:5

"Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs több jutalmuk, mert teljesen elfelejtik őket."

Prédikátor 9:10

"Mindazt, amit megtehetsz, tedd meg teljes erődből, mert a sírban, ahová mész, nincs munka, tervezés, ismeret vagy bölcsesség.

Prédikátor 3:19,20

"Mert az emberek vége hasonló az állatok végéhez, ugyanaz lesz a végük. Ahogy meghal az egyik, úgy meghal a másik is, mindegyikükben ugyanaz a szellem van. Úgyhogy az ember nem áll felette az állatnak, hisz minden hiábavalóság. Mindegyik ugyanarra a helyre megy. Mindegyik a porból lett, és mindegyik a porba tér vissza. Ki az, aki igazán tudja, hogy az emberek szelleme fölmegy-e, és hogy az állatok szelleme lemegy-e a földbe?"

Jób, aki hitt Istenben, és maga Isten jelentette ki róla: igazságosnak tartja őt, nos ő tudta, hogy a halálból csak Isten tudja visszahozni. Ezt mondta Istennek szenvedései közepette: „Ó, bárcsak elrejtenél a seolban. . . időt szabnál nekem, és megemlékeznél rólam! Ha meghal az életerős férfi, vajon élhet-e újra? . . . Szólítani fogsz, és én válaszolok neked. Vágyakozol majd kezed műve után” Jób 14:13–15.

Isten a földet adta az embernek. Amikor Krisztus feltámasztja a maga idejében a halottakat, valamennyien, így Jób is ide a földre fog feltámadni. Minden ami szép az ember életében, az ide a földi élethez kötődik. Az angyalokat sokkal korábban lettek megteremtve. Valószinüleg annyit teremtett belőlük Isten, amennyit elégnek tartott, ahogyan az emberből is.

Az angyalok az égi lakóhelyet készített, az embernek a földet. Csodálatosan van a világrendszer megteremtve, precízen, hogy az ember minden körülmények között jól érezze magát. Akkor miért vágynál máshova élni?

Ezt az életet itt hozza létre Isten a földünkön: "Erre egy hangot hallottam a trón felől, mely hangosan ezt mondta: „Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig a népe lesznek, és maga Isten lesz velük. És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”

És az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és igazak ezek a szavak.” Jelenések 21:3-5 - te elhiszed ezt Istennek?

2023. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovacs magdolna2 ***** válasza:
45%
Hagyjuk már ezt a b.zi bibliát, nézd meg a halálból visszajottek sorozatot, Videa, az emberek a szeretteikkel talakoznak egy nyugodt szép helyen és mindenki boldog...és nem istenhivok...a pokol ez ott vár a végtelen boldogsag és nyugalom. A halál megváltás, nem kell tőle félni...
2023. jún. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem csupa tragédia ért az életem során...szerintem nekem megváltás lesz a halál,és még nagyon-nagyon sok embernek,akit ennyire tönkretett az élet.
2023. jún. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

#7

Sajnos nem vagy egyedül a tragédiák sorozatával. Így neked is reményt és vígaszt nyújthatnak Krisztus szavai: "emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek.....” János 5:25–29.

De nem egy ilyen életre támadnak fel, mint amelyet jelenleg élünk, és ez a kilátás számodra személyesen is reményt adhat: "És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.” Jelenések 21:4

Soha többé nem lesz a földön élő embernek OKS a könnyre és a fájdalomra. Legfeljebb örömkönnyekre, amikor a feltámadókat fogadják majd.

2023. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

...bocsi a hibákért...

"Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek..."

OKA

2023. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!