Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom? Nem mostani...

Mi a bajom? Nem mostani sztori, de már nagyon érdekel.

Figyelt kérdés
Szóval, nagyon rossz gyerekkorom volt. Sokan bántottak az iskolában és otthon egyaránt. Láttam két családtagomat meghalni magam mellett. Eltelt egy pár év, addig teljesen mélyponton voltam. De most valami megváltozott. Szomorú vagyok, de nagyon ingerlékeny. Az egyik nap leszólt egy ember, ami nem esett jól. Én nem vagyok illetve nem voltam eddig ilyen természet, de a kezemben volt egy dobozos kóla, eltéptem és megvágtam vele a karját. Nem tudom, miért tettem, nem ilyen vagyok. Mi lehet a bajom? Egyre többször csinálok dolgokat a pillanat hevében. Agresszívabb lettem. Elmenjek pszichológushoz?

2019. máj. 26. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A szorongás, depresszió, keserűség kicsattanhat agresszív viselkedésben. Ne gazdagítsd a pszichológusokat, hanem sportolj keményen.
2019. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Borderline személyiségzavar :( keress fel egy jó szakembert, van ambuláns is, taj kártya elég lehet
2019. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És féltem az ismerőseimet, mert nagyon kiszámíthatatlannak érzem magam, még én sem tudom, hogy mit fogok csinálni
2019. máj. 26. 15:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichoterapeutához menj. A személyiségzavart meg nem pár mondat alapján fogják laikusok diagnosztizálni, szóval arra nem kell hallgatni.
2019. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress fel egy jó pszichológust. Ha annyira könnyű lenne diagnosztizálni, akkor nem tanulnának hosszú éveket a szakemberek. Valami nem stimmel, ez biztos, lehet valami komolyabb, lehet “csak” düh kezeléssel van problémád, nem tudja ezt itt senki megmondani. Keress fel egy szakembert.
2019. máj. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm
2019. máj. 26. 15:40
 7/10 A kérdező kommentje:
Hány éves kortól lehet ezt megállapítani? 15 vagyok. Nem érték a témához sajnos.
2019. máj. 26. 17:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Én pont pszichológus vagyok és a rövid dinamikus terápiát tanulom alkalmazni, nem viccből írtam, hogy border. A thalassa házat keresd fel, fogadnak serdülőket is. Nem tudtam, mennyi idős a kérdező, 18 éves kor alatt valóban nem lehet személyiségzavart diagnosztizálni, de ha 3 éven belül sem kap megfelelő szakpszichológiai ellátást, akkor rosszabodhat és súlyos személyiségzavar alakulhat ki belőle.

Szakmában dolgozó ember elég egyszerűen kiszimatolja a személyiségzavart, általában az első interjú során. Azért tart 3–4 évig a képzés, mert adott zavarokra különféle módszerspecifikus terápiákat alkalmazunk.

Minden jót!

2019. máj. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Először látogasd meg az iskolapszichológust, ő ingyen dolgozik.
2019. máj. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mármint nektek nem kerül semmibe. Egy próbát az is megér
2019. máj. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!