Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számít önkielégítésnek...

Mi számít önkielégítésnek vallási szempontból? Csak az, ha el is érem az orgazmus, vagy már az is, ha csak kényeztetem magam?

Figyelt kérdés

Férfiaknál nyilván az orgazmus általában magömléssel jár, ami magvesztés, hacsak nem éjszaka vagy egy másik emberbe megy a cucc. Bár Kínában sokáig elítélték az éjszakai magömlést is a tantrák miatt, mind a buddhisták, mind a taoisták, mind a keresztények, mind a többiek. A Talmudban vannak olyan írások is a zsidó vallásban, amelyek szerint már az is bűn, ha valaki felizgatja magát egy olyan nőre, aki nem a felesége, sőt, ha egy férfi egy nő bármilyen testrészét bámulja azért, hogy magának örömöt okozzon (nyilván nemi értelemben, és nem a mosolyában keresi az örömöt), az pont olyan, mintha a nemi szervét lesné meg.


Volt már olyan, hogy elkezdtem a dolgot (pl. levetkőztem, már épp magamhoz nyúltam volna, de inkább mégsem csináltam). Előváladék jött. Van egy gyakorlat, amit ilyenkor szoktam csinálni (buddhistáktól hallottam), amikor elképzelem, vizualizálom, hogy hogy reagálnának erre, ha látnák azok, akiket én tisztelek. Ilyenkor elszégyellem magam.


Ez magvesztés? Ez már önkielégítésnek számít?



2023. jún. 14. 15:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz felhagyni azzal, hogy a bűnökre bakancslistaként tekints, nem fogsz tudni felhagyni az önkielégítéssel sem.


Nem a kéjes vágy bűn önmagában, nem úgy ahogy gondolod. Láttam egy videót, amiben a srác felolvasta azokat a kommenteket, amiben az emberek azt írják le mit tettek, amikor kanosak voltak ( [link] ), ebben a videóban felolvas egy olyan történetet, ahol az egyik nézője azt mondja, hogy az osztálytársaira maszturbált. A srác ki volt akadva, hiszen a gyerek mind nap az osztálytársaival találkozott utána. Érted mi a probléma?

Vagy ugyanúgy tegyük fel van egy ismerősöd, akivel beszélőviszonyban vagy, aztán amikor hazamész, este azon kezdesz el fantáziálni, hogy hogyan kínoznád meg, hogyan vágnád le a kezét... Következő nap odamész hozzá és teljesen normálisan elbeszélgetsz vele. Ugyanaz a helyzet. Hiába nem történt semmi, nem csak az számít hogy valamit megteszel-e hanem hogy meg akarod-e tenni.


Akkor is bűnt követek el, ha szépnek találok egy lányt, de nem merem megszólítani? Vonzónak találni valakit és fejben fantáziálni vele két külön dolog. Nem nézek végig nőket úgy ahogy szokták, hogy a szememmel feltérképezem a mellét meg a fenekét, aztán azt mondom, hogy hú de jó a s***e, de mégis csinosnak vagy vonzónak találni valakit nem bűn.


Életerő pazarlás és hasonlók nincsen a kereszténységben.

2023. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked ezekrol a dolgokrol ilyen eros es magabiztos nezeteid vannak, akkor valoszinuleg meg tudod magadnak adni a valaszt.

Az onkielegites sok kereszteny egyhaz szerint nem bun, sot, eppen egyedulallok eseteben megakadalyozhatja az egyejszakas kapcsolatokat. Ezen kivul a tudomanyos kutatasok alapjan a pszichoszexualis fejlodes lenyeges resze, es az ilyenfajta "levetkozok, nekikezdek, de elszegyellem magam es gyorsan abbahagyom" okozhat kart.

A Biblia nem ir a maszturbalasrol semmit.

Te nyilvan nem ertesz velem es ezekkel a nezetekkel egyet, tehat ennel tobbet nem tudok neked segiteni.

2023. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%
Valószínűleg az sem mindegy, hogy mire vered ki. A feleségedre, a szomszéd feleségére, esetleg a szomszéd férjére, vagy talán valami beteges elfajzott dologra...
2023. jún. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%

Minden ami piszkos, fénytelen. Maga a test szolgálata, ahol átéled a hormon általi, primitív, fizikai élvezetet, ami így pusztítja az elmédben a szépet és a jót.


Amit te a kérdésben írsz, már réges régen bűn. Annak a harmadik, utolsó szintjéig, ahol tudatosan választod a bűnt és a fénytelenséget. Maga a folyamat, amíg levetkőzöl, a romlott energia amit sugárzol közben, nem jó, nem szép, nem fenséges.

2023. jún. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
papíron már az gond ha kb olyasmire gondolsz, még magadhoz se kell nyúlni.
2023. jún. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen az orgazmus a bűn, hanem már a gondolat, és a cselekedet (orgazmus nélkül) is.


“Hallottátok a parancsot: Ne törj házasságot. Én pedig azt mondom nektek, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el vele. “ Mt 5,27-30


Tehát az önkielégítést tiltja a hatodik parancsolat, már akkor is, ha asszonyra “bűnös vággyal” tekintesz.

2023. jún. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
64%
Itt jelenleg egy szellemi maszturbáció folyik.
2023. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!