Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire követtem el súlyos...

Mennyire követtem el súlyos bűnt, ha nem tudtam, hogy vasárnap van és megfeledkeztem róla, hogy misére kellene mennem?

Figyelt kérdés

Bánom, sajnálom, de tényleg teljesen kiment a fejemből. Diák vagyok, szünet van, sehova se kell most mennem, nyaralni is majd csak a jövő héttől megyünk. Még a főszerep a pihenésé.


Nem is nagyon tudtam, hogy milyen nap van és nem jutott eszembe az se, hogy most kellene misére mennem.


Hétfőn voltam gyónni, lehet, hogy az kavart be, de nem tudom. Most jutott eszembe, úgy, hogy már majdnem mindenhol vége a misének, de azért megnézem még a város templomait, amiket ismerek.


Mennyire súlyos a bűnöm? Mit csináljak, hogy Isten megbocsásson?



2023. jún. 25. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem volt szándékos, tehát súlyos sem lehet.

Gyónásnál megemlíted, és letudva. (mert ugye a bánat már megvan)

2023. jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
11%
Aludj vissza
2023. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3%
Semennyire.
2023. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%
Én ötven éve minden héten elfelejtem.
2023. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
Lehet most Isten sem ment, szóval sosem derül ki.
2023. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
A vasárnapi szentmisemulasztás súlyos bűn, nem áldozhatsz következő alkalommal, hanem szükséges meggyónni. De nézd meg imakönyvedben, abban is szerepel.
2023. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Potyondi Gergely ***** válasza:
90%

Bűnt az követ el, aki tudva és akarva nem engedelmeskedik Isten, lelkiismerete szavának.(A talalkozas.katolikus.hu-n is le van írva)


Azzal hogy nem akartad elmulasztani már az egyik feltétel nem is teljesült.


Tudtad hogy vasárnap mise van, csak épp nem jutott az eszedbe hogy vasárnap van.


Így nem számít halálos bűnnek szerintem, de az a fontos hogy Isten szemében mekkora bűn.


Azt javaslom hogy gyónd meg, és tedd meg az elégtételt és ha a lelkiismereted azt mondja akkor menj el +1 Szentmisére valamikor.

2023. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Már tárgytalan. Találtam egy templomot keresgélve a városban, ahol volt még mise és nem is volt túl messze, itt volt a belvárosban. Rohantam, hogy ne késsek sokat. Oda is értem a nagy részére, kb. negyedórát késtem.
2023. jún. 25. 22:22
 9/12 anonim válasza:
23%

Nem vagyok vallásos. A hited kérdése nem is érdekel. De hogyan lehet elfelejteni azt, hogy vasárnap van??????


Nem tudok olyan körülményt, hogy ne tudjam milyan nap van ma.

2023. jún. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
NAGYON. Súlyos
2023. jún. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!