Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van az édesanyám? A...

Hol van az édesanyám? A Menyországban,a Paradicsomban,a Purgatóriumban,a Pokolban,vagy mint Lázár,-Jézus barátja-,a halál alvásában piheni megérdemelt nyugalmát? Hol vannak ezek a helyek és lénye mely része van ott?

Figyelt kérdés

Mintegy 26 éve történt.

Egy csőtörést kellett elhárítanom és nem tudtam hívni őket vasárnap délben,amint máskor. Éjszaka nyugtalanul aludtam. Reggel hívtam őket az otthoni telefonon és a mobiljukon,de senki sem vette fel. Hivtam 3 bátyámat,de ők sem válaszoltak. Végül sógornőm titkárnője válaszolt.

-Jolika sógora vagy Amerikából?-Igen.-Azonnal hívd Jolikát,mert édesanyátok kórházban van. Nagy a baj!-

Jolika átadta a mobilt édesanyámnak.

Bélcsavarodás miatt hoztak be s amikor felnyitottak mindenütt rákos daganatokat találtak.Azokhoz nem nyúltak,csak ragtapaszokkal zárták a hasfalam. Felébresztettek,hogy búcsúzzak el szeretteimtől.

Hangja izgatott volt,mint amikor valaki egy nagy útra készül és elrendezi fontos dolgait. Semmi félelem nem volt a hangjában!

Végre találkozom Megváltómmal,de most rólad beszéljünk!

Haza ne gyere a temetésemre,mert nem mehetsz vissza a feleségedhez,míg nincs zöldkártyád....és sorolta végakaratát,hogyan viselkedjek feleségemmel,otthon élő gyermekeimmel,testvéreimmel. Jól ismert. Tudta mire van szükségem!...Mintegy 15 percet beszélt....Elfáradtam! Aludnom kell! Búcsúzzunk el!

Csak Édesapám maradt vele. Jött egy ápolónő és fájdalomcsillapítót adott be anyukámnak. Elaludt. Mintegy 30 perc után egy mélyet lélegzett és kilehelte Isten éltető leheletét.

Mi történik most vele?

Imádkozhatok hozzá? Befolyásolhatja az én életemet?



2023. jún. 27. 15:11
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Ha válaszolsz kérdéseimre,kérlek emberséges terjedelemben tedd meg!

Fontos a meglátásod,de nincs időm folytatásos regények olvasásához.

Ígérem,nem pontozlak le akkor sem,ha nem értek egyet veled,de a témáról írsz!

2023. jún. 27. 15:15
 2/22 anonim válasza:
10%
2 méterrel a föld alatt. A halál után nincs semmi.
2023. jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
33%

Az igazságot kizárólag Jézus tudja.

A helyedben én Őt kérdezném.

A leírtad alapján Jézussal él azóta a Mennyben, mert a Mennyország létezik. ( youtu.be van fent róla bizonyság, amit egy kisfiú tapasztalt meg) Szerencsére nem hit kérdése.

Gondolom abban a korban vagy, amikor szeretnéd tudni a valóságot erről....

Alapjáraton nincs addig kapcsolat lehetőség az elhunyt szeretteinkkel, amíg itt vagyunk a földön. De, ha Téged megnyugtat, akkor beszélgess Vele.

2023. jún. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az Írások alapján, ha valaki hitben meghal, akkor a mennyországba kerül. Jézus azt mondta az egyik kereszt mellől függve álló bűnösnek: "Bizony, mondom néked, ma velem leszel a paradicsomban" (Lukács 23:43).


A mennyország a Szentírás szerint egy olyan hely, ahol nincs többé fájdalom, szenvedés vagy halál. Az apostol János azonban úgy írja le, hogy erről a helyről nehéz szavakkal beszélni, mert emberi érzékeinkkel és nyelvünkkel egyszerűen nem tudjuk kifejezni azt, amit ott tapasztalhatunk (Jelenések 21:4).


Az édesanyad most, ha hitt Jézus Krisztusban, biztosan a mennyországban van, az Urasszony előtt, aki ott ül az Atya jobbján. Ott örökké élhet az Úrral, és mindennemű szenvedéstől, fájdalomtól és nehézségtől mentes lehet. A mennyországban az édesanyád minden vágyát teljesültnek érezheti, és örökké boldog lehet.


Végül fontos megemlíteni, hogy a bibliai mennyország fogalma nem maga a célt, hanem inkább a középpont, amely felé törekszünk. A célunk mindig Isten megismerése és szeretete, aminek eredményeként az életünk teljesen átalakul, és az örök életre készülünk.

2023. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül Jézus tudja, hogy hol van, mert Ő az élők és holtak Bírája. Ha jó ember volt, hitt Istenben, akkor remélheted, hogy a mennyben, vagy oda jut tisztulása (purgatorium) után.
2023. jún. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

4.Hsz!


Lát-e édesanyám a menyországból,ha ő ott van?

2023. jún. 27. 20:16
 7/22 A kérdező kommentje:

5.Hsz!


Édesanyámat mindenki jónak ismerte,még családunk ellenségei is.

Nagyon szerette Jézust és olyan türelemmel,együttérzéssel,szeretettel viszonyult a bűneiben vergődőkhöz,mit Jézus,de volt egy hibája: Nagyon szerette a süteményeket nem csak készíteni,hanem eszegetni is. Ezért "teltkarcsú" volt régóta. Az utóbbi 30 évben nem vacsorázott semmit,csak egy kis süti szélét....Emiatt a "purgatóriumban"keressem?

2023. jún. 27. 20:33
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A keresztény teológiában általában úgy gondolják, hogy az elhunyt szeretteink a mennyben boldogok és szabadok az anyagi korlátoktól, így valószínűleg látják és figyelik az Életben Maradtakat, bár ennek pontos részletei nem ismertek. Azt is hitték, hogy az elhunytak imádkoznak és közvetítőként szolgálnak az Égi Atya előtt az Életben Maradtakért, ezáltal a kapcsolat továbbra is fennáll a két világ között. 4es vagyok
2023. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

5.Hsz!


Krisztus vére,amiben örökké bízott nem képes megtisztítani őt?


A purgatórium szenvedése szükséges,hogy megtisztuljon a kapzsiság bűnéből? Akkor végtére is mi értelme volt Megváltónknak kínhalált halnia?

2023. jún. 27. 20:37
 10/22 A kérdező kommentje:

3. Hsz!


Szabad a holtak lelkeihez imádkozni? Ezt nem tiltja a Biblia?

Van példa a Bibliában,hogy Isten szent emberei holtakhoz imádkoztak?

2023. jún. 27. 20:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!