Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik azoknak az emberek...

Mi történik azoknak az embereknek a lelkével, akik valamilyen okból kifolyólag, önhibályukon kívül nem tudnak, vagy nem akarnak hinni Istenben, a túlvilágban és evilági tetteink, hitetlenségünk túlvilági következményeiben?

Figyelt kérdés
Például olyan helyen éltek, vagy élnek, ahol helytelen, káros tanítások dominálnak, vagy olyan diktatúrában éltek, élnek, ahol be volt, be van tiltva a vallás, így ateista, materialista nevelésben részesül az egyén. Persze a lelkiismeret sugall egy helyes, erkölcsös irányt, de esetleg rosszra neveli őket a környezetük, rossz minta szerint nevelkednek, emiatt nem tudnak megtérni, nem hisznek Istenben, nem hisznek az evilági tettek túlvilági következményeiben.

2023. jún. 28. 22:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

"önhibályukon"


Ugye, ez vicc?

2023. jún. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
87%
Kedves kérdező, kérlek, áruld már el, hogy sikerült így leírni ezt a szót. A lelkiismereted nem sugallta, hogy ez így nem lesz jó?
2023. jún. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%
Én ateista vagyok. Ami az önhibámon kívüli, hogy a családom is ateista volt. Ettől függetlenül, már kialakult világképpel, magamnak választva is így vagyok vele. Ettől függetlenül, ha nem is vagyok tisztában mindel, a lelkiismeretem tiszta, isten tanításaival összeegyeztethető, csak ezt nem isten kedvéért teszem, de ha tennék valami rosszat, isten számomra nem lenne elrettentő erő, hanem más érveket találnék, hogy miért ne. Én bízom benne, hogy ha mégis igaz lenne minden ebből a vallásból, ha nem tettem semmi rosszat a vallás szemében - azon kívül, hogy nem hittem Istenben, és nem jártam templomba, akkor nem lesznek rosszak a túlvilági következmények. Ha isten valóban igazságos, akkor talán pusztán az hogy megkérdőjelezem a létezését, tehát a saját egoizmusa nem lesz bűn a szemében, és nem fog csak ezért büntetni, mint egy diktátor. Aztán ismerek olyat is, aki hisz Istenben, még is bűnöz. Meg ugye a kereszténység múltjában is számos bűnt követtek el, isten nevében. Ha létezik, ők pedig remélem nem kapnak bűnbocsánatot, ha leéltek mondjuk 70 évet bűnözve, majd amikor közeledik a halál, akkor jaj istenem bocsáss meg meggyónom, vagy ne adj isten megtértem - ateisták körében. Kíváncsian várom a véleményed erről az álláspontról.
2023. jún. 29. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%
A Bibliában több helyen is le van írva hogy mindenki meg lesz ítélve a cselekedetei szerint.
2023. jún. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
71%
Nálunk ugy van hogy ilyenkor, más alapján lesz az itélkezés.
2023. jún. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
A helyesírásodból is látszik, hogy a magyarórákat skippelted. Dante leírta a Pokolban, hogy az ilyenek a purgatóriumban keringenek, csomó ókori tudóssal találkoznak benne.
2023. jún. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
42%
Mindenkivel ugyanaz történik, a Fénybe vagy Édenbe kell eljutnunk. A legtöbb szellem halál után ráeszmél az igazságra. Ha valami nagyon szörnyűt tettünk, akkor Lucifert meg kell látogatnunk és megbüntet. De akkor-is a Fény az igazi hazánk és ott döntenek rólunk.
2023. jún. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
76%

Mindenkinek a szívében egyaránt ott van a lelkiismeret. Ez egy olyan iránytű, ami azt mondja, hogy ne tedd másnak azt, amit magadnak sem szeretnél, ha valaki tenne. És azt is mondja, hogy minden embert vegyél emberszámba. Egyik ember sem tárgy, nem próbababa.

Isten mindenkinek a szívébe írta Önmagát. Ha valaki a lelkiismeretét követi, akkor nem fog olyat tenni, ami nincs összhangban az Evangéliumokkal, akkor sem, ha nem ismeri az Evangéliumokat.

Baj akkor van, ha valaki nem követi a lelkiismeretét, és az eltorzul, vagy elhallgat, és Evangélium sincs a közelben, hogy kitisztíthassa. Vannak könyvek, nagyon felemelő könyvek minden kultúrában, amiben jézusi üzenet van. Ezeket bárki, aki jó szándékú megtalálhatja, és kitisztogathatja a gondolatait, a lelkét vele.

Mindenkitől csak azt kérik számon, amiről tehet, olyan nincs, hogy valakitől olyat kérnek számon, amiről nem tehet.

2023. jún. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
72%
Mi történik a lovakkal, kutyákkal , macskákkal, majmokkal akik nem is tudják felfogni azt mi az istenben hinni? Azok lelke hová tünik? MInden élölény lelke ha hisz ha nem ugyna oda kerül. NIncs olyan hogy pokol se menyország. Energia van és test. A test nem élhet energia nélkül de az energia létezik test nélkül. Igy aztán ha a test meghal az energia tovább él és vándorol . Ez egy tudatos energia. Van az 5 elem : föld , levegő,tűz,viz és az 5. elem az energia vagy az áram vagy a villám. Mind mind energia és minden energiából áll. Az egyetlen és legfontosabb a világon az energia minden más nem számit.
2023. jún. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
66%

Igazábol a tudosok meg állapitották hogy 5-nél több elem van.

Kérdezd meg a kémia tanárod.

2023. jún. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!