Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találok itt legalább 15 olyan...

Találok itt legalább 15 olyan tartalmas időtöltésre vágyó személyt, aki 18 éves elmúlt, de 40 még nem? Fiatalítani szeretnénk a most már egyre inkább idősebbek klubját.

Figyelt kérdés

Fontosnak tartom megemlíteni, hogy keresztények vagyunk és javarészt 45 és 70 év közöttiek. Előtérbe helyezzük a társas kapcsolatokat, a mérsékelten kifejezett jókedvet/vidámságot, a közösségi összetartozás érzését.


Azért írtam a "vallás" kategóriába, mert imádkozni szoktunk egy-egy szándékért.



#Budapestről indulunk
2023. jún. 29. 14:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Békesség Nektek!

Mit jelent a tartalmas időtöltés?

Engem érdekelnének a részletek.

Kereszténynek vallom magam én is. Igaz az evangéliumot hobbyból hirdetem a világhálón mindenféle emberi felhatalmazás nélkül. Így szolgálom Isten országát.

De érdekelne, hogy mi is lenne ez az egész.

Üdv, Krisztián

2023. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Az elnök asszonynak az az egyetlen kikötése, hogy a Jehova Tanúit ne engedjük be, mert erőszakos hittérítők. Mi pedig nem vagyunk azok.


Kicsit "szabad" keresztények vagyunk, ami azt jelenti, hogy nincs nagyon eltúlzott merev álláspont vagy viselkedés egymás irányában alapjaiban véve. Az elnök úr példás fegyelmet tud tartani, ha nagyon szükséges (Ő a jelenlegi párom.)


Igyekszünk alkalmazkodni egymáshoz. Nyilván ez az alap. A jókedv, a felszabadultság szinte egy kicsit elvárt hozzáállás egymáshoz.


Tehát építjük egymást és viszonylagos lelkes elégedettséggel próbálunk a jövőbe tekinteni. Azt, hogy kik szervezték eredetileg az egészet, arról még viszonylag keveset tudok.


Az idősebb korosztály kicsit jobban belefáradt/belekeseredett az életbe - de még szerencsére nem annyira, hogy ne tudnánk viszonylag fiatalos lendületet, tettrekészséget mutatni az utánunk jövő generációnak.


Nem tapasztaltam azt, hogy 70 évesnél sokkal idősebbek is bejárnának.


Nem maradtak túl sokan már ebben a klubban, mert tömegesen alakultak a korább években is a párkapcsolatok. Együttélések/házasságok/ jöttek létre és gyermekek születtek meg - sőt szerintem nagyon sokan felnőttek közülük már. (18 évet betöltöttek lehetnek.)

2023. jún. 29. 22:39
 13/20 anonim ***** válasza:

Szabad keresztény?

Az jó. Nem tudom, hogy mit vallanak Jehova tanúi, de én azt vallom, hogy Jézus Krisztus a mai napig munkálkodik. Mivel ő az a személy, aki azzá az Istenné vált, aki megteremtette az egész mindenséget az idők kezdetén. Azt hiszem én is szabad keresztény vagyok. Istennek nem akadály az időben hurkokat kötögetni, azért, hogy mi egyáltalán létezhessünk. Mert Jézus szeret minket Testvér!

2023. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Meg különben is, meg van írva:


"Azt is mondom nektek: Ha ketten közületek valamiben egyetértenek a földön, és úgy kérik, megkapják mennyei Atyámtól. Ahol ugyanis ketten vagy hárman összegyűlnek a nevemben, ott vagyok közöttük.”"

(Máté 18: 19-20)

2023. jún. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Hétvégén már biztosabban tudom széleskörűbben tájékoztatni az elnök asszonyt, hogy érkezik az utánpótlás. :)


Szerintem örülni fog, mert egyre inkább csökkenő lelkesedéssel szokta kinyitni a klubhelyiséget.


Szerintem holnap még az egyetemen tanít. Július elején fog ráérni jobban információt cserélni, úgy tájékoztatott.

2023. jún. 29. 23:37
 16/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat a szóismétlésért. Késő van már és egy kicsit kezdek alvó üzemmódba helyezkedni automatikusan.
2023. jún. 29. 23:38
 17/20 anonim ***** válasza:

Volna egy-két kérdésem:

Minek kellene a keresztény embernek elnök asszony, mikor van örök királyunk Jézus személyében?

Más tekintélyt hogyan fogadhatnák el Jézuson, Istenen kívül?

Miféle anyagi hátszél szükségeltetik ehhez az egészhez? Probléma-e , hogyha én szakadt ruháimban érzem jól magamat?

Jehova tanúival mi a probléma? Hogy lehetne megtéríteni azokat, akik már megtértek?

Üdv, Krisztián (Zala megyéből)

2023. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szíves érdeklődést Krisztián. :)


Folytathatnák privátban az eszmecsere további részét?


Szívélyes üdvözletemet küldöm előre is a következő érdeklődőnek!

2023. júl. 1. 14:38
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia.

Engem érdekelne ez a lehetőség, ha még aktuális.

2023. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Májusi haláleset miatt sajnos egyelőre kényszer veszteglés következett be. Az elnökhelyettes maradék rokonságában átmenetileg viharvert katasztófa állapotok uralkodnak.


Nem tartom elképzelhetetlennek az újraindulást a nem túl távoli jövőben - viszont a nyári kényszerszünet alatt is gyengén pulzál a tetszhalott kapcsolati háló.


Esetleg privátban fogadnám a következő érdeklődőt, mert az A betűjellel ellátott cselekvési terv beláthatatlan időre dugába dőlt.


Még nem tudtam kidolgozni a B tervet, de lassanként újraélednénk - más szereplőket is bevonva.


Sajnos értelmetlenül kifogásolják egyesek az előrelépési lehetőségeim felvetését. Túlságosan begyepesedtek az idősebbek.

2023. júl. 6. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!