Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha borzasztó...

Mit tegyek, ha borzasztó ember lettem így 18 éves koromra?

Figyelt kérdés

Már gyerekként is sokat hazudtam, és most is. Szinte mindig kiderül, mert nem vagyok jó benne, de mégis megteszem. Olyan dolgokért, mint hogy hol voltam, miért nem voltam korrepetáláson, én tettem-e tönkre ezt meg azt... Utálom magam érte, de mégis újra megteszem. Legutóbb ma, pedig már régóta nem mocskoltam be magam. :(

Van egy lány, akit nem kedvelek, és néha ki szoktam beszélni a barátnőmmel, ezért is bűntudatom van.

Meg úgy alapjában véve rossz ember vagyok, mindenkinek csalódást okozok. Régen loptam is, a szüleimtől aprót, meg ha találtam valami értékesebbet utcán, suliban, azt elraktam....

Most pedig hanyagolom a tanulást, állandóan ingerülten, kiabálva beszélek a szüleimmel, van, hogy némasággal büntetem őket...

Ja, meg ami a legrosszabb, hogy szinte semmit nem mondok el a szüleimnek, ezért rengeteg titkom van, és állandóan lavíroznom kell, hogy valami ki ne derüljön. Nem tudom, miért csinálom ezt...

Mindig tudom, hogy épp rosszul cselekszem, mégis megteszem. Van innen visszaút, vagy Isten már tuti nem bocsát meg?


2014. márc. 24. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az jó, hogy legalább tudod, hogy ezek nem jó dolgok és érzed, hogy rosszat tettél. Gondolkodj, hogy miért van ez így. Azt írod, hogy nem tudod, miért csinálsz ilyeneket. De biztosan van valami oka és rá is fogsz jönni.

Aztán változtass. Határozd el, hogy ettől a naptól kezdve nem hazudok. Vagy soha többet nem lopok. Ezek nem olyan nehéz dolgok.

Lehet, hogy ha nem mész el pl. korrepetálásra, akkor leszidnak, de túl leszel rajta és nem kell vele többet foglalkoznod. De ha nem mondod el, akkor mindig izgulni kell, hogy mikor derül ki, és aztán úgyis kiderül, akkor nagyobb leszidás jár. Szóval még mindig jobban jársz, ha elmondod az igazat.

2014. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem szimpatikus vagy :)

De miért szoktál hazudni?

És mire kell a pénz?

Miért nem kérsz?

Mi a hobbid és mivel szeretnél foglalkozni? (Dolgozni)


Tanulni magadnak tanulsz, nem másoknak. Nehéz?

2014. márc. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Otthon laksz még? Próbálj önállósodni.


A problémáiddal pedig úgy gondolom, hogy pszichológushoz kellene fordulnod.

2014. márc. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Már nen lopok, az az egyetlen, amiről mára már sikerült teljesen leszoknom.

A hazugság és a titkolózás az, ami a legaggasztóbb. Már annyira megszoktam, hogy szinte semmit nem mondok el, ami fontos lenne. Pl. ha pénz kell, előbb kérek kölcsön baráttól, mint a szüleimtől.

2014. márc. 24. 15:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Lenne valamilyen következménye, ha őszinte volnál?

A szüleid miért baj, ha adnak pénzt?

Kérnek blokkot vagy cserébe valamit?

Nem hagynak élni?

Van barátod?

2014. márc. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 János114 ***** válasza:

Ha felismered h rosszat teszel az maris jo Isten szemeben ugyanis ő a szandekot dijazza.

A gondjaidra van megoldas de csak akkor ha komolyan veszed.

Biztosan hallottad mar h az igazsag felszabadit ,ez a te esetedben szó szerint ertendo

. Az ugynevezett "gyogyulashoz"vezeto ut nem egyszeru tele van viszontagsaggal. Facebookos pletykalas helyett :) mostantol ovasd a Bibliat es okulj belole

De tudok egy ket trukkot amit kiprobalhatsz es remelhetoleg es ha az Isten is ugy akarja valtozni fogsz

Az elso 1! : keress egy naptart es mátol fogva minden nap tegyel egy x-et oda ahol csak 1szer is hazudtal vagy átvertel valakit. Hogy kovethesd az erefmenyeid.


A második 2! : fonj egy kék vagy piros vagy bármilyen éles színü szalagot a saját kezeddel es tedd a bal csuklodra . Ha barmikor hazudni akarsz vagy helytelent cselekedni fogd meg a szalagot a jobb kezeddel vagy csak nézz rá es mond magadban nehanyszor ezt "Istenem segíts" de ne csak ugy mondd gondold is komolyan

Ha ezt megprobalod garantaltan valtozni fogsz

Aztan a harmadik es legnehezebb:

Válassz harom embert akiket szeret es tisztelsz megis hazudtal mar nekik fontos dolgokban es mondd meg nekik az igazat még akkor is ha regen tortent

Remelem nem tartod hulyesegnek probald meg es tarts ki es az Isteb segíteni fog

2014. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia.


azzal, hogy ismered a gyengeségeidet, már jó úton haladsz arra, hogy tudd miről kell leszoknod.


a hazugságról elmondom, hogy az első Hazug miatt, emberek milliárdjai halnak meg ma még.

Sátán az Ördögről Jézus ezt mondta:


(János 8:44) . . .Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állt erősen az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a saját lelkülete szerint szól, mert hazug ő, és a hazugság atyja.


Ha nem szeretnéd Őt utánozni, akkor talán ez az ige, rá ébreszt, hogy megutáld a hazugságot.


Vissza út pedig még van. Bár "fájdalmas" lesz, és nem egyszerű ezt helyrehozni, de megéri, mert jó gyümölcsöket fog teremni neked, s az életed a lelkiismereted is tisztább lesz.


a szüleid pedig tiszteletet érdemelnek, már azért, hogy felneveltek, gondolj bele ha a Te gyermeked ugyan ezt fogja csinálni. Mit szólnál hozzá?


Nagyon fontos hogy tanulj meg empátiát gyakorolni, képzeld bele magad annak a helyzetébe aki ellen vétesz.


(Máté 7:12) 12 Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták.


ezt a verset arany szabályként szokták emlegetni.

amit szeretnél hogy veled tegyenek, Te is azt tedd másokkal, Ha nem szeretnél valamit, hogy az emberek veled tegyenek, Te se tedd másokkal.


Katy Weaver

2014. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy keress fel egy pszichológust. Lehet, hogy lelki betegség az oka annak, hogy így viselkedsz.
2014. márc. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Már gyerekként is sokat hazudtam..."


Egy gyereknek mi oka van rá,hogy hazudozzon? Menj vissza kicsit az időben,és idézd fel,hogyan viselkedtek veled a szüleid.Lehettél velük őszinte? Ők azok voltak veled?


"Van egy lány, akit nem kedvelek, és néha ki szoktam beszélni a barátnőmmel, ezért is bűntudatom van."


Hajjajaj,micsoda rossz ember vagy,ásd el magad!:) Tudod téged hányan kibeszélnek a hátad mögött? Mind rossz ember,meg sem érdemlik az életet!:)


"Van innen visszaút, vagy Isten már tuti nem bocsát meg?"


Te megbocsájtasz magadnak?

2014. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az nagyon jó hogy belátod hogy az amit tettél rossz és próbálsz változtatni. A következő lépés az


hogy belátod azt is hogy az ember magától nem képes megjavulni, csak Isten segítségével.


Olvasd el innen a tékozló fiú történetét:

[link]


Ez a történet mindenkinek szól. Aki megbánja a bűneit és Istenhez fordul azt Isten mindig ilyen nagy örömmel


fogadja. Nemcsak megbocsát de annyira örül neki hogy visszatér hozzá a kedves teremtménye hogy minden jóval


elhalmozza. Mondd meg Jézusnak hogy meg akarsz változni és lélekben add át neki a rossz tulajdonságaidat és a rosszra való hajlamodat. Kérd hogy változtasson meg és adjon neked ezek helyett szeretetet, jóindulatot türelmet.

És aztán te is igyekezz jót tenni a rossz helyett és ha lehet a rosszra vezető alkalmakat is kerüld.

A szüleidtől kérj bocsánatot amiért loptál tőlük.

Ha tényleg meg akarsz változni akkor ahhoz szükséges hogy naponta szánj valamennyi időt imára. Istennel kell néha beszélni ha valamit szeretnél Tőle kérni :)

2014. márc. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!