Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nincsenek összeházasodva,...

Akik nincsenek összeházasodva, de élettársi kapcsolatban élnek majdnem 20 éve, ők bűnt követnek el Isten szemében? Vagy a hosszútávú élettársi kapcsolat minek számít? Házasságnak?

Figyelt kérdés

2023. júl. 10. 18:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Igen, mivel ők bűnben élnek, rendezetlen kapcsolatban. Nem az eltelt évek számítanak.
2023. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
52%
Tudod, szerintem csak különbözö a nevezése, de a lényege végsősoron ugyan az, nem?
2023. júl. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

#2

Nem, házasság esetén a felek hűséget esküdnek egymásnak Isten és emberek színe előtt.

Élettársi kapcsolatban pedig csak együtt élnek, amíg kényelmes vagy előnyös.


Persze mind a két esetben lehetnek kivételek, de az állami törvények is megkülönböztetik a két fogalmat, nem véletlenül.

2023. júl. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
53%

De hát Isten mindenhol ott van,ha egy vacsora közben,vagy a csillagos ég alatt egy nyári éjszaka azt mondja egyik a másiknak, hogy én soha többé nem szeretnék más mellett felkelni reggel és aztán így élnek tovább monogám kapcsolatban az úgy nem oké? Mindenképp kell egy beöltözött ember, egy felszentelt épület, némi jegyesoktatás és az elmaradt egyházi adó befizetése,mert amúgy talán csak karácsonykor járnak a templom felé,ha épp nem akkor síelnek?

Nem provokálásképp írom,hanem tényleg nem látom a lényegi különbséget.

2023. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
46%

"Nem, házasság esetén a felek hűséget esküdnek egymásnak Isten és emberek színe előtt."


Nem mindegyikben.


"Élettársi kapcsolatban pedig csak együtt élnek, amíg kényelmes vagy előnyös."


Ööö...Miért, a házasságot fent kell tartani ha kényelmetlen és elönytelen?

2023. júl. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

#5

Ha a férjed/feleséged, lebetegszik, rákos lesz, stb... Akkor előnyösnek már nem lehet nevezni, de igen, fenn kell tartani.

2023. júl. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
67%

"Ha a férjed/feleséged, lebetegszik, rákos lesz, stb... Akkor előnyösnek már nem lehet nevezni, de igen, fenn kell tartani."


Te ugy gondolog hogy az élet társi kapcsolatok, mint mondjuk az a 20 éves, ilyen esetekben már felbomlanak?

2023. júl. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


#1. A bejelentett élettársi kapcsolatra mi vonatkozik szerinted?

2023. júl. 11. 09:59
 9/19 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam. Bejegyzett.

Tehát erről:

[link]

2023. júl. 11. 10:45
 10/19 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
Én is erről beszéltem.
2023. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!