Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliának melyik része és...

A Bibliának melyik része és miért az amelyiken szerinted a leginkább látszik, hogy Isteni ihletésű és nem csak emberi kitaláció? Amelyiken szerinted a legjobban látszik, hogy Isten műve?

Figyelt kérdés
Az olyanok mint, egyik sem, mind és hasonló válaszok most nem játszanak. Ha szerinted nincs olyan rész vagy az egész olyan és nem tudsz egyetlen részt kiválasztani akkor inkább ne válaszolj.

2023. júl. 20. 11:38
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
12%

Ez, amit a végén írtál, ez nincs benne a szabályzatban.

Mostmár tényleg befejezem, reméljük Isten majd rajtad is segít, a legjobbakat kívánom.

2023. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
41%

én vagyok a 12-es, egyszer írtam

(csak úgy látszik, tobben vagyunk, akik ugyanazt gondoljuk)


"nincs joga a lehetséges válaszok egy halmazát önkényesen kizárnia"

"joga"?

Azt kérdez, amit akar. Nem zárta ki "onkényesen", csak szólt elore, hogy nem azt kérdezi.

Azért te leírtad.

Ugyes vagy. Hasznosnak fogja találni.


(Senki nem a "személyeddel" foglalkozik, hanem a kérdezonek adott válaszaiddal.)

2023. júl. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Közben kaptam egy privát választ is kicsit más témával kapcsolatban.

Itt válaszolnék, hogy ha véletlen felmerülne megint.


A levélben az volt, hogy másokkal akarom elvégeztetni magam helyett a munkát és én csak a babérokat akarom learatni.


Semmi ilyesmiről nincsen szó. Semmilyen babért nem akarok learatni. Meg van a saját véleményem pusztán kíváncsi voltam arra, hogy mások szerint az Isteni mivolta melyik részen látszik a legjobban.


(Azzal pedig, hogy kiemelünk egy részt, hogy valaki melyiken érzi, látja leginkább ezt nem jelenti azt, hogy az egész ne lenne tőle. Akkor sem ha ezt egyeseknek nehéz megérteni.)

2023. júl. 21. 08:48
 24/34 anonim ***** válasza:
18%

Azért fontos megjegyezni, hogy Kr. u. 1.-2.-3. században elég nagy mennyiségben jött létre újszövetségi vonatkozású apokrif irodalom, amiről tudjuk az egyházatyák alapján, hogy szándékosan a megtévesztés végett írták meg az eretnek csoportok és szándékosan bújtak egyes apostolok tekintélye mögé. Ezzel a nemtelen eszközzel nem csak az 'eretnekek' éltek, hanem sajnos a főáramú ortodox kereszténység is (a Korintusiakhoz írt "harmadik" levélt pl. ők hamisították a gnosztikusok ellen).


Ez az állandó rivalizálás az apostolok halála és az elmaradt második eljövetel után kezdődött meg.


Nem vagyok benne biztos, hogy az újszövetségi kánon érintetlen volt ettől a folyamattól, voltak egyházatyák, akik most már kanonikus könyveket sem tartottak hitelesnek (Jelenések könyve, bizonyos apostoli levelek).

2023. júl. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
73%
Jelenések könyve. Mindig libabőrös lettem amikor leirta a megdicsőült Krisztust. Meg őszintén 2000 éve hogyan tudta volna ember kitalálni, hogy majd nem lesz készpénz és valami pecsét alapján amit jobb kézre vagy homlokra tesznek majd, adnak és vesznek az emberek. Benne van a 3. Templom is, meg Izrael törzsei szerepelnek benne, holott amikor János a Jelenéseket irta nem volt Izraelben Templom és a zsidóságot szétszórta a római birodalom.
2023. júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%

"Meg őszintén 2000 éve hogyan tudta volna ember kitalálni...."

Nem tudta, annyira nem, hogy nincsenek is benne ilyenek, ezek csak ócska, álkeresztény szekták gyatra belemagyarázásai :)

2023. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
32%
Milyen aranyosan tudsz kedvesen mosolyogva utálkodni... xd
2023. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
20%
A tényeken nem változtat, hogy mennyire kedvesen vagy nem kedvesen írjuk le. Márpedig tény, hogy semmi hasonló nincs a Jelenések könyvébe, hanem csak okoskodó emberi belemagyarázások, Isten szent szavának elferdítése.
2023. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
64%
Főleg azok belemagyarázása akik szerint semmi prófécia nincs benne.
2023. júl. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
39%
Istenem, mennyire gyűlölik itt egyesek Istent és a Bibliát! Képesek idejönni, fröcsögni gyalázkodni egy olyan kérdés alá, ahol semmi keresnivalójuk! Csak azért jönnek ide, hogy szidják a válaszolókat. Ebben a kérdésben nem volt semmi vitaindító. A kérdező csak annyit kérdezett, kit mi ragadott meg a Bibliából. Erre idetódulnak az istengyúlölők, akik soha életükben nem olvasták a Bibliát, akiket senki sem kérdezett. Mégis mit akartok itt?
2023. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!