Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előfordulhat, hogy Isten...

Előfordulhat, hogy Isten teremtettem más lakható bolygót is? Lehet élet valahol?

Figyelt kérdés
A Biblia ír bármit, ami ez egyértelműen cáfolná vagy azt sejtetné, hogy lehetséges?
2023. júl. 25. 14:48
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
69%
Nem.
2023. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
44%
Térben és időben bárhol és bármilyen életet. A Biblia írja, hogy a világ teremtese előtt már megteremtette a szellemvilágot, ahol az angyalok éltek. Egyéb vallások 7 lakható világról beszélnek.
2023. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
88%

A Biblia egy emberközpontú könyv, ami az ember és Isten kapcsolatát írja le, nem szerepel benne a Földön kívül semmi e világi más dolog.

Természetesen a keresztények is tudják, hogy van valószínűleg számtalan olyan bolygó, ami akár emberek által is lakható. Szerintem az is nagyon valószínű, hogy van élet máshol is. A kérdés legfeljebb az, hogy értelmes élet van-e máshol. Erre jelenleg semmi bizonyíték nincs.

2023. júl. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Nem ír erről a Biblia. Mivel a földünket az emberi életre hozta létre, sok mindent leíratott, olyan dolgokat, amely érdekelhet akár minden embert. A Prédikátor 1:4-ben a Biblia kijelenti: „Az egyik nemzedék megy, a másik nemzedék jön, a föld azonban határtalan ideig megmarad.” Az Ésaiás 45:18-ban pedig a teremtő Isten úgy utal magára mint a föld Alkotójára és Készítőjére, majd hozzáfűzi: „Ő az, aki szilárdan megalapozta azt, mert nem hiába teremtette, hanem azért alkotta, hogy lakjanak rajta: ’Én vagyok Jehova és rajtam kívül nincs más.’ ” És az Isten által meghatározott időben tökéletes emberi faj „lakja” majd ezt a földet, és kiváltságul kapja az örök élet ajándékát!

Ha ez így van, mi szükség másik földre, ahol ember élhet? Sajnos ezt a lakhelyünket is tönkretettük, nem igen volt ez Isten szándéka. De az esetünk arra kiváló, hogy felismerjük, mennyire nem tudja hosszútávon az ember az életét irányítani isteni tanács, és annak el(meg)fogadása nélkül. Ma már minden ember számára nyílvánvaló, ez hova vezetett.

2023. júl. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
24%

A Biblia alapján az én véleményem szerint nincs máshol élet a földön kívül.

Ezt annak alapján gondolom, hogy 1. A teremtésben Isten a csillagokat a többi égi objektummal együtt azért teremtette, hogy "Legyenek világító testek az égbolton, hogy elválasszák a nappalt az éjszakától, és meghatározó jelei legyenek az ünnepeknek, a napoknak és az esztendőknek." 1Móz 1,14. Tehát az univerzumban található objektumok célja, hogy világítsanak nappal és éjjel, hogy segítségükkel tudjunk tájékozódni térben és időben. Tehát ezek a csillagok és bolygók nem lakóhelyek. Egyedül a föld lett lakóhelynek teremtve az élet számára.

2. A másik, amiért ezt gondolom, a logika. Ádám bűne az egész teremtett világ bukását eredményezte, mert minden Ádám uralma alá lett vetve. Na most, ha létezne értelmes élet máshol, amelyik nem Ádámtól származik, akkor arra miért terjed ki Ádám bűne? Ha nem terjed ki, akkor ők miért vannak alávetve a múlandóságnak, tekintve, hogy az egész univerzumban minden múlik, szétesik, és lejár?

Én nem hiszem, hogy Isten máshová is teremtett életet ebben az univerzumban. Persze egy másik univerzumban vagy egy másik dimenzióban el tudom képzelni. Angyalok és szellemi lények léteznek, de ők nem a mi anyagi világunk részei.

2023. júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

A csillagokat még megértem, hogy világítani teremtette, de azt a sok haszontalan bolygót minek?

És most, hogy a Föld sajnos úgy tűnik messze nem marad meg hatáttalan ideig, miért nem ad valami alternatívát az arra érdemeseknek? Mint mondjuk az özönvíz idején. Ha már ott az a rengeteg semmire se jó bolygó, simán lakhatóvá tehetné őket az ember számára.

2023. júl. 26. 05:05
 7/57 KZitus ***** válasza:
31%

#6

Már hogyne adna alternatívát az "arra érdemeseknek"!

Hiszen az egész Biblia erről szól.

Amikor Ádám bűnbe vitte a leszármazottait is, Isten rögtön megmondta(1Mózes 3:15) hogyan fogja az későbbi emberiséget megszabadítani a bűntől és az öröklött haláltól, ami azt jelenti, olyan emberiség fogja hamarosan betölteni a földet, akik végnélküli életet élhetnek itt ezen a föld9n. Csak néhány utalás, amiért így gondolom:

Zsoltárok 37:10, 11, 29

"Egy kis idő még, és nem lesznek többé gonoszok, nézed a helyüket, és nem lesznek ott. Ám a szelídek öröklik a földet, és örömmel tölti el őket, hogy határtalan békében élhetnek.

Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta laknak." Figyeld meg, nem másik földön, vagy bolygón élnek majd a megváltozott viselkedésű emberek - a Biblia szerint!

Róma 5:15-19

" Mert ha e g y ember vétsége miatt sokan meghaltak, akkor az Isten ki nem érdemelt kedvessége és az ő ajándéka az egy ember, Jézus Krisztus általi ki nem érdemelt kedvességgel együtt sokkal inkább bőséges volt sokaknak. Az ajándékkal sem úgy van, mint ahogy az által az egy ember által alakultak a dolgok, aki vétkezett. Mert az ítélet e g y vétségből elítélést eredményezett, de az ajándék sok vétségből igazságossá nyilvánítást eredményezett. Mert ha az egy ember vétsége folytán a halál királyként uralkodott+ az által az egy által, akkor akik a ki nem érdemelt kedvességnek és az igazságosság ajándékának bőségét kapják, sokkal inkább királyokként uralkodnak majd az életben az egy személy, Jézus Krisztus által.

Így hát, amint e g y vétség következménye mindenfajta ember számára elítélés volt, ugyanúgy e g y megigazulást hozó cselekedet eredménye is mindenfajta ember számára az ő igazságossá nyilvánításuk az életre. Mert mint ahogy az egy ember engedetlensége által sokan+ bűnösökké lettek, ugyanúgy az egynek engedelmessége által is sokan igazságossá fognak válni."

Ennyire értékes Krisztus váltsága. "Kivásárolta" az emberiséget az Ádámtól örökölt bűn alól.

Róma 5:15

"... Ha egy ember vétke miatt sokan meghaltak, mennyivel biztosabb, hogy Isten ki nem érdemelt kedvessége és ajándéka sokak javára válik egy ember, Jézus Krisztus ki nem érdemelt kedvessége által."

Bár eléggé tönkretettük a földünket a Isten soha nem engedné azt, hogy lakhatatlanná tegyük, Vigasztaló az, amit a Biblia erről ír:

" De megharagudtak a nemzetek, és te is megharagudtál, és eljött a meghatározott idő arra, hogy megítéljék a halottakat, és megjutalmazd a rabszolgáidat, a prófétákat,+ a szenteket és azokat, akik félik a nevedet, kicsiket és nagyokat, és elpusztítsd azokat, akik pusztítják a földet.” Jelenések 11:18

2023. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező, azért, mert nem tudjuk, mire valók a bolygók, még nem jelenti azt, hogy haszontalanok. Egyelőre azt se tudjuk, mi tartja egyben a világegyetemet, mert a 90%-át vagy mennyit, a sötét anyagot, energiát, akármit, nem is látjuk. Lehetséges, hogy a bolygók is részt vesznek valamilyen módon a teljes Univerzum működésében.

A Föld pedig eredetileg nem ilyennek lett teremtve. Nem véletlenül találtak még az Antarktiszon is trópusi növényzet kövületeit. Ez a bolygó tökéletes lakóhely lett volna, és ha vigyáznánk rá, még így is az lehetne. Erre kellene vigyázni, nem pedig továbbköltözni, és egy újabb bolygót tönkretenni.

2023. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
76%

#8

Azért találhattak az Antarktiszon megkövült növényeket, mert a kontinensek vándorolnak, sok száz millió év alatt hatalmas utat tesznek meg.

Mert ha a sarkokon lenne olyan meleg, hogy trópusi növényzet kialakulhasson, akkor a föld többi pontja lakhatatlanul forró lenne.


A bolygóknak pedig nincs szerepe a világegyetem működésében. Még a csillagoknak sincs, különösen nincs a földi életre, ha csak nem valami ezotériás vagy, mert szerintük igen.

2023. júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
24%

#9 Engem nem érdekel, hogy szerintetek (vajon kit takar a többes szám) mi vagyok. Az Univerzumnak még a töredékét se ismerjük, se a működését, a 99%-át nem is látjuk, azt se tudjuk róla, hogy micsoda. Lényegében semmit sem tudunk róla. De azért te marhára tudsz róla mindent, a bolygók szerepéről, a csillagokról, nyilván az összes többi objektumról is, amiket még fel se fedeztünk. És én vagyok az ezotériás :-D Te pedig istennek hiszed magad.

Szibériában is találtak trópusi növények nyomait, sőt, ottani jégbe fagyott mammutok gyomrában is szintén forró égövi növényeket. De biztos Szibéria is vándorol :-D

2023. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!