Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előfordulhat, hogy Isten...

Előfordulhat, hogy Isten teremtettem más lakható bolygót is? Lehet élet valahol?

Figyelt kérdés
A Biblia ír bármit, ami ez egyértelműen cáfolná vagy azt sejtetné, hogy lehetséges?
2023. júl. 25. 14:48
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
75%

Igen, képzeld: az is vándorol. Évente pár cmt-t, ezt szorozd be évmilliárdokkal.

A csillagok pedig önmagukban tényleg nem hatnak rád, legfeljebb összesítve. A bolygók még a saját csillagukra is alig hatnak.

2023. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
100%

#10

Igen, képzeld, tudom. Tanultam egyetemen fizikát, sőt én magam is tanítom. Valami picikét talán értek hozzá :)

Amit írsz, az pedig nettó hülyeség.

2023. júl. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
15%

#11 Szibéria és az Antarktisz elvándorolt a trópusokról a sarkokra. De ez nem nettó hülyeség. Akkor mi?

Egyetemre jártál, és azt hiszed, mindent tudunk a Világegyetemről? Ő, boldog tudatlanság ha önhittséggel társul!

2023. júl. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
76%

#13

Keress rá google-ben (ha tudod használni), hogy Pangea.

2023. júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
24%
# 14. A Pangea elmélete nem mondja, hogy az Antarktisz vagy Szibéria valaha a forró égövön volt. Még ha egybetolod is az összes kontinenst, ezek akkor se kerülnek az egyenlítőhöz.
2023. júl. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
62%

A Pangea nem egy elmélet, hanem egy őskontinens neve, amivel a kontinensek vándorlását akartam szemléltetni. Hogy akkor pontosan hol volt Szibéria, nem tudom, nem néztem utána, de azt biztosan állíthatom, hogy volt olyan időszak, amikor pl Grönland egyenlítő környékén volt.

Másrészt egyes földtörténeti korokban az éghajlatok se úgy alakultak, mint most, hiszen ezt rengeteg dolog befolyásolja. De az egész biztos, hogy a sarkokon sose volt trópusi éghajlat. Fizikai képtelenség.

2023. júl. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
15%
# 16. A Pangea elméletével (elmélet) tényleg fizikai képtelenség. De az Antarktisznak nem szóltak erről, így aztán trópusi növényzet nyomait találták meg rajta. Szóval dobd ki a Pangeát, és valami más magyarázatot keress, hogy került trópusi növényzet az Antarktiszra, no meg Szibériába is.
2023. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:

Küldök egy linket is:

[link]

2023. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:

Csaxólok, hogy nagy időléptékben azért elfordul a Föld tengelye is.

Tehát a Pangeától függetlenül - a trópusok nem mindig ugyanott voltak.

2023. júl. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
15%
A Föld tengelye nem imbolyog. Jól néznénk ki, ha imbolyogna. A Marsé pl. imbolyog, elég baj az neki. De a Föld tengelyszöge eléggé stabil, hála a mi aranyos Holdunknak. Szóval ez se magyarázat a hajdani Antarktiszi trópusi éghajlatra. A tengely nem billeg időléptékben sem.
2023. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!