Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előfordulhat, hogy Isten...

Előfordulhat, hogy Isten teremtettem más lakható bolygót is? Lehet élet valahol?

Figyelt kérdés
A Biblia ír bármit, ami ez egyértelműen cáfolná vagy azt sejtetné, hogy lehetséges?
2023. júl. 25. 14:48
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

"Ha nem hiszem el, hogy az élet az anyagból csak úgy magától létrejött"

Nem ez a gond... hanem az, hogy amit a tudomány már bebizonyított, azt se hiszed el.

Na, emiatt vagy fanatikus.

2023. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
76%

#50

Nem csak mondom, hanem fizikát tanítok. De ezek szerint beletrafáltam, hogy hitgyülis szektással van dolgom.

2023. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
53%

# 52.

Képzeld, nem vagyok hitgyülis. Csak egy gondolkodó ember vagyok, de tudom, hogy az iskolában gondolkodni tilos. Azért egyest adsz. Ott be kell magolni, ami a tankönyvekben van, és slussz. Nem lehet kétely. Minden kétely gyanús, az szektás, az fanatikus, még jó, hogy ma már nincs máglyahalál, mert el is égetnétek rajta, mint eretneket. Hogy merem megkérdőjelezni a " szent tudomány" állításait?

Te pedig fizikatanár vagy mégis képes vagy azt tanítani, hogy a semmi felrobban? Csakúgy magától, minden külső hatás nélkül? És világegyetem lesz belőle. Ami csakúgy magától gyorsulva tágul, holott tudjuk, hogy külső energia bevitele nélkül nem gyorsul az égvilágon semmi? Hogy a magára hagyott anyag önszerveződik élővé, holott tudjuk, hogy minden magára hagyott dolog lebomlik, szétesik, nem pedig felépül? Nem sorolom tovább. Ezekhez mintha lennének fizikai törvények, nem? Akkor meg miért tanítasz ilyeneket, mint fizikatanár?

2023. aug. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

Mesélj akkor, mit tanítsak? A fundamentalisták sok ökörségét, amit a korai keresztények se fogadtak el? Szent Ágoston korai evolúciós elméletével messze megelőzte Darwint, az ősrobbanás elméletét egy pap dolgozta ki.


Amúgy pedig hülyeségeket írsz, láthatóan elemi ismeretekkel se rendelkezel. Ugye a Holdon több méteres puha por jól rámutatott erre :D

2023. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
53%

# 54. Mert ha a többi világkeletkezése-elmélet ökörség, akkor az igazolja, hogy Te is egy ökörséget tanítasz? Már bocsánat, de Te használtad ezt a kifejezést.

És nem írtam több méteres holdporról. Pontosan azt írtam, hogy mindössze pár centis a hold feszínén lévő laza porréteg. Ami alatta van, az már regolit holdkőzet.

2023. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Tudományosan alátámasztott elméleteket nem neveznék ökörségnek, ellenben a fundamentalisták bibliaértelmezését, amit már láthatóan az ókori keresztények se fogadtak el, nyugodtan lehet annak nevezni.

Az a baj, hogy nem csak természettudományban, de teológiában is teljesen tudatlan vagy...


"Pontosan azt írtam, hogy mindössze pár centis a hold feszínén lévő laza porréteg. Ami alatta van, az már regolit holdkőzet."

Igen, és senki se gondolt mást, nem tudom honnan szedted azt a mesét, amit korábbi hozzászólásodban írtál (biztos valami fundik által kitalált hoax). Linkeltem is egy képet, hogy nézett ki a leszállóegység. Ha szerintetek azt több méter vastag porra tervezték, akkor vannak bajok :) Talán úgy képzelitek el a Holdat, mint az otthon porosodó bútorokat. Apró hiba az elméletetekben, hogy a Holdnak "kicsit" hiányos a "légköre", ha lehet így fogalmazni. A kozmikus por viselkedése pedig kicsit más, mint a levegőben lebegő porszemcséké.

2023. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 Jégszív ***** válasza:
81%

"Tragédiának nézed? nézd legott Komédiának, s múlattatni fog."

/Madách Imre/


Korábban hajlamos voltam kiakadni azokon a válaszokokon, amelyek nagyjából úgy kezdődtek: "A Biblia szerint..." Most már megvan az immunitásom, és ezek a szösszenetek kifejezetten SZÓRAKOZTATNAK. 🤣


Abba azért iszonyú volna belegondolni, hogy ilyen "lángelmék" irányítanák a kultúra és a tudomány bizonyos területeit...

2023. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!