Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, szerintetek...

Jehova Tanúi, szerintetek Krisztus teremtmény vagy Isten?

Figyelt kérdés
Alá támasztanátok az állításotokat Bibliai idézettel?
2011. júl. 19. 00:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Mivel Jehova Tanúi ezeken az oldalakon is számtalanszor bizonyították, hiszen ez a Biblia eredeti tanítása Jézusról, valójában azoknak kellene bizonyítani az ellenkezőjét, akik azt állítják, hogy nem volt kezdete és hogy "egyenlő korú, rangú, hatalmú, tudású Istennel" egy mesebeli háromságban!
2011. júl. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál, de úgy érzem, hogy a kérdésem egyértelmű volt. Mivel nem ismerem pontosan az álláspontjukat, ezért kérdeztem meg és mivel nem szeretem a hosszas magyarázatokat, ráadásúl a Biblia állításai nekem az alfa és az omega (ha szabad ilyen képzavarral élnem), tehát az egyetlen magyarázat, mely érdekel, ezért kértem a Bibliai idézetet. Nem tud nagyon érdekelni egy több oldalon keresztűl kibontakozott vitasorozat, melynek egyik másik része tartalmazza a kérdésem felületes, sok esetben oda nem illő válaszait.


A kérdésre a válasz, hogy a Jehova tanúi szerint Krisztus teremtmény, a Biblia ezen, meg ezen versei alapján, illetve, hogy Jehova tanúi szerint Krisztus Isten, a Biblia ezen, meg ezen versei alapján. Szerintem nem bonyolult...Köszönöm!

2011. júl. 19. 01:45
 3/22 anonim ***** válasza:
21%

szia, JT vagyok, és néhány alább következő Biblia vers azt bizonyítja, hogy Jézus teremtmény

János evangéliuma 3:16 "Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen."

János első levele 4:9 "Az Isten szeretete azáltal vált nyilvánvalóvá az esetünkben, hogy az Isten elküldte az Ő egyszülött Fiát, hogy életet nyerjünk általa."

Kolosszéiaknak írt levél 1:15 "Ő a láthatatlan Isten képmása, az egész teremtés elsőszülötte"

bölcsen teszed, hogy a Bibliához fordulsz segítségért, hiszen maga a Biblia tanít minket arról, hogy "A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra..." (Timóteuszhoz írt második levél 3:16). a fentiekből az derül ki, hogy Jézus volt elsőnek megteremtve, és csak utána a világegyetem a csillagaival, a Földdel és a rajta élő növényekkel, állatokkal és az emberekkel.

2011. júl. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy az érem nek két oldalavan,úgy a Biblia bemutatja Jézust ,mint tökéletes ISTEN,és mint tökéletes EMBER.

A Sátán szépen öszevisza keveri az emberek gondolkodását,mármint azokét akik nem Krisztushoz tartoznak.Megengedi ,hogy higyen valaki Istenben,Jehovában,de hogy Jézus Krisztusban üdvössége legyen az már nem.

Homály van a szemükön ,és az csak Krisztusban múlik el.Hiába olvassák a Bibliát nemlátják Isten dicsőségét Jézus arcán.Miez ha nem Isten ítélete ,az ő hitetlenségükre?

Sajnálom őket mert a buzgóságuk megvan ,de félre vannak vezetve.Nem a Jehova név által kerül valaki a KIRÁLYSÁGBA,HANEM A JÉZUS KRISZTUS NEVE ÁLTAL!!

Amit hírdetnek amit görcsösen hísznek,pont abban nem lessz részük,hacsak Isten kegyelme által elnem fogadják Jézus vérét,és megtérnek az bűneikből.

2011. júl. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:26


Mennyi teremtmény van? Fel tudnád sorolni? A hat napos teremtés követően mennyi teremtmény volt? Sok, oké, és mennyi ember volt, aki teremtmény volt? Kettő. "Eredetileg" egy, aztán nem volt jó egyedűl és lett kettő. Az első a föld porából, a második az elsőből.

Az angyalok teremtmények? Szerintem mindketten egyetértünk, hogy igen. Ha Ádám a föld porából, Éva pedig Ádámból lett teremtve, akkor az angyalok miből? A fene tudja. De nem is érdekes...De leszögezhetjük, hogy azok is valamiből lettek teremtve. Krisztus miből lett "teremtve"? Porból? Levegőből? Vízből? Csak nem Istenből? Hiszen fia néki, így van bemutatva, nem úgy, hogy Isten teremtése. Hogy lehet teremtmény, ha egyszülött és nincs több belőle, hiszen a teremtményekből rengeteg van? Egyszülött, de csak egy a sok közűl? Nem elsőszülött, hanem egyszülött!!!


Mi a helyzet, ha Krisztus 'csak' ember. Az ember megválthatja az embert? Akkor mi szükség az Istenre?


Mi van, ha Krisztus Isten és nem ember? Hol a mi reménységünk akkor? Elérhetem-e megszentelt állapotomat emberként, ha Krisztus "csak" Isten?

Krisztus nem lehet csak ember, mert akkor nincs szükségem Isten segítségére. Nem lehet csak Isten, mert akkor nincs reményem, viszont Pál is azt mondta, hogy Ő a reménységünk. Minek lenne szükségünk Isten klónjára (bocsánat) ha már van belőle egy?


Akkor ki Krisztus szerintetek? Teremtmény? De hiszen teremtményből sok van, ő viszont EGYszülött. Isten? De akkor megtagadnátok a Jehova egyistenségéről szólott tanát. Ember? Akkor hogyan bocsájthat meg ő bűnöket? Hiszen ezt csak Isten teheti meg. És rendben, hogy azt mondjátok, hogy a Jehova által tett minden csodát, hogy a Jehovától kapott minden hatalmat, de a bűnöket csak Isten bocsájthat meg, ember soha. Krisztus megbocsájthatja mindenki bűnét, már emberi mivolta alatt is megtette.


"Mi dolog, hogy ez ilyen káromlásokat szól? ki bocsáthatja meg a bűnöket, hanemha egyedül az Isten?

És Jézus azonnal észrevevé az ő lelkével, hogy azok magukban így okoskodnak, és monda nékik: Miért gondoljátok ezeket a ti szívetekben?

Mi könnyebb, azt mondanom-é a gutaütöttnek: Megbocsáttattak néked a te bűneid, vagy ezt mondanom: Kelj fel, vedd fel a te nyoszolyádat, és járj?

Hogy pedig megtudjátok, hogy az ember Fiának van hatalma e földön a bűnöket megbocsátani, monda a gutaütöttnek:

Mondom néked, kelj föl, vedd fel a te nyoszolyádat, és eredj haza."


Hogy bocsáthatnám meg én egy ember, egy ismeretlen emberrel szemben azokat a bűnöket, melyeket Isten ellen követett el? Melyek bűnök az Úrhoz hatottak és Isten szemében bűnök. Az ellenem elkövetett bűnt én megbocsáthatom-e? Igen egy nap több ezerszer is meg kell bocsátanom. Megbocsáthatom-e Isten ellen elkövetett, Isten helyett az ember bűnét? Nem. Ezt Isten bocsáthatja meg. Krisztus megbocsátotta, és meggyógyult, mert a bűnei miatt ütötte őt meg a guta.


Szerintetek ki Krisztus? Hiszen lerázni, hogy ő teremtmény, ez nem fedi a Biblia alapján a valóságot, mert egyszülött révén, nem lehet egy a sok közűl...

2011. júl. 19. 08:59
 6/22 anonim ***** válasza:
27%

köszönöm, hogy reagáltál rám.

teljesen igazad van, Jézus EGYszülött, Őt közvetlenül teremtette Isten, minden mást közvetve, Jézussal együtt Példabeszédek 8:30, Kolosszé 1:15-17

igen, az angyalok is teremtmények, csak ők szellemi teremtmények

hogy Jézus hogyan váltott meg, én úgy értettem meg, hogy elképzeltem egy mérleget. az egyik serpenyőben Ádám van, aki a tökéletes élethez való jogot elveszítette. a másikba képzeletben elhelyeztem egy angyalt. a Biblia utal arra, hogy az angyalok hatalmas teremtmények, rögtön elmozdította volna a maga javára a mérleget, nem lett volna egyensúlyban. ha nem angyalt, hanem az emberiség régen élt és ma élő egyedeit mind beletenném a mérleg serpenyőjébe, el sem mozdult volna, mert ők együtt sem olyan "súlyúak", hogy a tökéletes emberi életet jelképezzék. egyes egyedül csak Jézus állította egyensúlyba a mérleget a tökéletes emberi életével. ezért volt szükség Jézus váltságáldozatára.

valójában a Bibliaidézetben, amit írtál, már benne van a válasz a kérdésedre: az Emberfiának hatalma van a megbocsátásra. tényleg Isten bocsáthat meg, de Krisztuson keresztül I.Timóteusz 2:5,6, I.János 2:1,2,

2011. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A Péld 8:30-at már itt kitárgyalták egyszer:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..


Az Őrtorony fordításban a Kol 1:15-17-be pedig be van toldva 4 db "MÁS" szó, ami az eredeti szövegben nincs benne - ez teljesen megváltoztatja a szöveg értelmét:


"Ő a láthatatlan Isten képmása, az egész teremtés elsőszülötte; mert általa teremtetett minden [MÁS] az egekben és a földön, a láthatók és a láthatatlanok, legyenek azok trónok vagy felsőbbségek vagy kormányzatok vagy hatalmak. Minden [MÁS] őáltala és őérte teremtetett. Ezenkívül ő minden [MÁS] előtt van, és általa hozatott létre minden [MÁS]."

2011. júl. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

"És rendben, hogy azt mondjátok, hogy a Jehova által tett minden csodát, hogy a Jehovától kapott minden hatalmat, de a bűnöket csak Isten bocsájthat meg, ember soha."


Emlékszel-e a bibliai olvasmányaidból arra, mikor néhány tanítvány a szent szellemmel felvértezve megkapta azt a képességet, hogy bűnöket bocsáthatott meg és ezzel a képességükkel éltek is.


Jehova ne tudna bárkit - szó szerint bármiféle teremtményét megbízni olyan dolgokkal, amire "csak Ő képes"? Jézus az élő példa erre. Sőt, mit mondott Jézus? Még a "kövek is" képesek lennének hirdetni az igazságot, ha senki más nem tenné!


Egy biztos, Jézus mindig alázatos szolgaként viselkedett az Atyjával szemben. Nem csak a földön, hanem előtte is és utána is. Nekünk Őt hűen utánoznunk kell ebben (IS), ez a PARANCS.

Vajon mit kell benne utánozni? Azt, az Isten alázatos és mindhalálig hű szolgáját, aki sohasem tette magát egyenlővé az Atyjával és az imádatával is példát hagyott (a szándékosan félrefordított versekről most nem beszélnék), vagy azt a Jézust, aki a "Mindenhatónak" és teljesen "egyenlőnek" képzelte magát a háromságban hívők meghatározása szerint?

2011. júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Kizárják-e a Kolosszé 1:16, 17 szavai, hogy Jézus teremtve lett, amikor azt mondják, hogy „benne teremtetett minden . . . minden általa és reá nézve teremtetett”? A „minden” szóval fordított görög szó a pan′ta, vagyis a pasz ragozott formája. A Lukács 13:2-ben az egyes bibliafordítások a következőképpen adják vissza ezt a szót: „a többi”, ÚRB, B.—D., Kat.; „minden más”, Káldi. (Lásd még: Lukács 21:29, Kat. és Filippi 2:21, Kat.) Mindazzal összhangban, amit a Biblia még a Fiúval kapcsolatban ír, az ÚV a pan′ta szót a Kolosszé 1:16, 17-ben ugyanebben az értelemben adja vissza, tehát részben ez olvasható ott: „általa teremtetett minden más . . . Minden más őáltala és őérte teremtetett.” Így tehát a Fiú úgy szerepel, mint teremtett lény, az Isten által létrehozott teremtésmű része.
2011. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
8%

A vitatkozás azért megy, mert nem tudsz különbséget tenni Isten és isten között, mivelhogy nem a Szentírás kinyilatkoztatására figyelsz, hanem a háromság dogmájának filozófiája befolyásolja a felfogó és befogadó képességedet.

Ha egy kezdő találkozik azzal, hogy "egyszülött Isten" (Jn 1:18), akkor őt nem befolyásolja semmiféle filozófia, és könnyedén megérti, hogy a világmindenség Istene nem lehet egyszülött Isten, mivelhogy Őt senki nem szülhette! De a szöveg nem is Róla szól. Ennélfogva akit egyszülött Istennek (görögben kis betűvel: isten) nevez a Biblia, az nem lehet azonos azzal, Aki nem elsőszülöttje senkinek, ezért nem "elsőszülött Isten). Ha pedig a Biblia mindenhol azt tanítja, hogy csak egyetlen Isten van, akkor az nem lehet elsőszülött Isten, akit pedig "elsőszülött Isten"-nek nevez a Biblia, az nem lehet a Biblia Istene. Egészen egyszerűen: ha az Atya nem elsőszülött Isten, a Fiú pedig elsőszülött Isten, akkor kettőjük közül csupán az Atya lehet NAGYBETŰS Isten, vagy VALÓSÁGOS Isten, bibliai szóhasználattal élve Legfelségesebb Isten, és a Fiú nem. De nem is tanítja sehol a Biblia, hogy Jézus lenne a Legfelségesebb Isten, ilyen ige nincs sehol a Bibliában. Ezek után két lehetőség van. Elfogadni, hogy az "egyszülött Isten" nem lehet a Legfelségesebb Isten, tehát az Atya a Biblia egyedül igaz Istene, és nem a Fiú (vö. János 17:3), vagy pedig az emberi filozófia okoskodásait követni, és össze vissza magyarázni, elcsűrni csavarni a Biblia egyéb kijelentéseit Jézus istenségéről, csak hogy az egyházi dogma ne hogy csorbát szenvedjen. Nyomatékosan felhívom azok figyelmét, akik megértik, hogy a Biblia egyedül igaz Istene nem elsőszülött Isten, hogy feleslegesen ne vitázzanak a Jézus istenségéről a dogmát hirdetőkkel, mert az Istenről szóló kinyilatkoztatás nem szellemi rágógumi, és a Róla szóló vita nem szolgálja Isten dicsőségét. Újra és újra provokálják a dogmahívők ezt és más témákat, ami a feltett kérdésből is kitűnik. Ha a 'kolléga' megértette volna, hogy a Biblia Istene, az Atya nem elsőszülöttje senkinek, hanem Őt nevezi csak és kizárólag a Legfelségesebb Istennek a Biblia, Aki Jézus szerint is a Mi Istenünk - és az Ő Istene - (vö. János 20:17; Jel 3:12), akkor nem tenne fel provokatív kérdést. Nyilván ha a Legfelségesebb Isten nem lehet teremtmény és elsőszülött, akkor a Kolossé 1:15 elsőszülöttségi kifejezése Jézusról teremtményi mivoltot kell hogy jelentsen, különben két Isten lenne, az Atya és a Fiú, akik nem teremtmények, nem elsőszülöttek, hanem mindketten Legfelségesebb Istenek. Teljesen eldönti a kérdést az a kikerülhetetlen tény, hogy sehol nem nevezi Krisztust a Biblia Legfelségesebb Istennek, és aki ezt megérti, az abbahagyja a filozófálást Istenről és Krisztusról, hogy pl. a kettőjük egységét félremagyarázza. Aki pedig nem érti meg, azzal már nem kellene vitába elegyedni, kedves Isten szent szellemével megáldott Krisztus-követők, hiszen a háromság dogmájának azóta vannak hajthatatlan követői, mióta az apostolok elhaláloztak, és felütötte a fejét a hitehagyás. Majd Isten megítéli ezt a filozófiát a maga idejében, úgy hogy nyoma sem lesz, tudja tehát mindenki előre magáról, hogy melyik oldalon foglal állást, mert utólag már nem lehet bocsánatot kérni, hogy én elnézést, tévelyegtem, és nem az igaz imádatot gyakoroltam, hanem igazságként hirdettem egy emberi filozófiát, egy hamis imádatot. Az értelmesek ne vitatkozzanak tehát ismétlem, mert ezzel csak azt mutatják ki, hogy ők maguk sem hiszik, hogy ezt a kérdést a Szentírás kinyilatkoztatása egyértelműen eldönti, ha pedig nem hiszik ők maguk sem, akkor nyilván ők is a másik oldalon állnak!

2011. júl. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!