Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszáj megkeresztelkednem?

Muszáj megkeresztelkednem?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy akik nincsenek megkeresztelkedve, azok haláluk után a Pokolba kerülnek. Névadó anyám (szàndékosan nem keresztanyát mondtam) kommunista elveket vallott, pàrttag is volt, és nem hisz Istenben, meg az ilyen dolgokban, ezért nem keresztelt meg. Én hiszek Istenben, Jézusban, a túlvilágban. (Ha mindenképpen kell párthovatartozást mondani, akkor Fideszest mondanék). Néha szoktam járni Istentiszteletre, hiszek a keresztény vallásban. De nem tudom, hogy megkeresztelkedjek-e.

2023. júl. 27. 15:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem igen.

De én úgy tudom,hogy ha nem vagy megkeresztelkedve,de hiszel Istenben,akkor nem jutsz a pokolba.

2023. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha neked a hitbéli hovatartozás a pártszimpátiával függ össze, akkor nem biztos, hogy sok értelme van.
2023. júl. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, kitől hallottad ezt, hogy aki nincs megkeresztelkedve, az mindenképp a Pokolra jut, de ez így nem igaz. Ezt egyértelműen le lehet vezetni a Bibliából, Jézus Krisztusnak az apostolokhoz intézett szavaiból:


Márk 16,15-16

"És monda nékik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangyéliomot minden teremtésnek.

A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik."


Ebben az igeversben Jézus Krisztus 3 csoportra osztja az embereket:

1. akik hisznek és megkeresztelkednek: ők üdvözülnek majd

2. akik nem hisznek: ők elkárhoznak

3. végül logikailag látható, hogy van egy harmadik csoport is, akik hisznek, de nem keresztelkednek meg. Róluk semmit nem mondott Jézus Krisztus. Ez azt jelenti, hogy e csoport tagjainak sorsa nem egyértelmű, Isten fogja mérlegelni majd, hogy közülük kinek fog üdvösséget adni és kinek nem, tehát minden bizonnyal egyik részük üdvözülni fog, a másik nem.


Tehát nem biztos, hogy elkárhozol, ha nem keresztelkedsz meg, de nem is biztosítod be a sorsodat. Igazából azt nem értem, milyen problémád van a megkeresztelkedéssel szemben, talán valamiért idegenkedsz tőle vagy félsz tőle...


Mindenestre szerintem semmilyen szempontból sem érdemes fenntartásokkal lenni, a megkeresztelkedés lehetősége egy áldás Istentől, egy szorosabb kapcsolatba, szövetségbe kerülhetsz általa Istennel, Aki jó, szeret téged és jót akar neked. Egy nagyobb védelmed és lelki-szellemi erős is lesz a megkeresztelkedés után, tehát igazából, ha hiszel Istenben, szerintem semmiképp nem érdemes kihagyni ezt a lépést.

2023. júl. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Hàt elvileg a pokol tornacán fogsz megr0h@dni de ne aggódj nem lesz uncsi mert lesztek ott pár milliárdan.
2023. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia tanítása szerint egyedül kegyelemből,Krisztus helyettes áldozatában való hit által van üdvösségünk.Semmi szerepe nincs ebben a mi cselekedetünk,mint például a keresztségünk,de...


Aki hisz a Megváltóban,Isten Szentlelke elvezeti minden igazságra,így a Krisztussal kötendő szövetségkötés megpecsételésére a bibliai keresztségre.

A bibliai keresztség olyan,mint amilyen a szó jelentése és formája a Bibliában leírt kereszségeké:100%-ban a keresztelendők hitvallomása megelőzte a bemerítést.

(A Baptismo görög szó, "teljesen alámeríteni"értelmű.

A meghintéses gyermek-csecsemő "keresztelés"nem baptismo. Az,csupán meglocsolás. Erre,csak Jézus után,mintegy 1000 év múlva,a babonás pogányból lett álkeresztények nyomására jött szokásba ez a forma.

Azt gondolták,Isten,csak a meglocsolt csecsemők gondját viseli.Abban az időben igen gyakori volt a gyermek,csecsemő halandóság a járványok miatt.)


"Aki hisz Krisztusban,annak örök élete van." "Neve beíratott az "Élet könyvébe."

Így a keresztség(bemerítés)NEM feltétele,hanem természetes következménye az üdvösségnek.

Aki azt hiszi,hogy nem fontos az,annak az embernek még nincs üdvössége,mert nem hiszi,hogy Jézust a keresztségben is követnie kell,vagyis szövetséget kell kötnie Megváltójával. Megváltóját be kell mutatni keresztényeknek,az isteni szeretet gyakorlásával,...néha még szavakkal is!

2023. júl. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Jav.:


Megváltóját be kell mutatni a keresztények által,az isteni szeretet gyakorlásával ...s néha még szavakkal is!

2023. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%

Alaposan gondold át szeretnéd e!

Mert ha később meggondolod magad, nem fogod tudni levenni.


KEK 1272: "A keresztség a keresztényt eltörölhetetlen lelki pecséttel (characterrel) jelöli meg, ami annak jele, hogy Krisztushoz tartozik."


Engem gyermekkoromban kereszteltek meg és máig érzem, a rombolást. Soha nem fogok tudni újjászületni.

El tudod képzelni mekkora teher ez?

2023. júl. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

#7

Már nem is kell, mert a keresztség az újjászületés fürdője. Neked a megszentelődés útján kéne járnod, de saját gőgöd és emberi gyarlóságod miatt jelenleg képtelen vagy erre.

2023. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

"Muszáj megkeresztelkednem?"

Nem.

2023. júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

9.Hsz!


Igazad van. Nem kell megkeresztelkedned. Isten nem kényszerít erre senkit sem. Istennel szövetséget kötni lehetőség s nem kényszer!

2023. júl. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!